מגלגל...

חדש בוושינגטון: תחרות מגדל הקנאביס הטוב ביותר

לראשונה מאז אושרה לגליזציה בוושינגטון, בירת ארה”ב, תתקיים ביריד המחוזי השנתי, לצד תחרויות סריגה ובישול בירה ביתית, גם תחרות גידול קנאביס מקצועית בשם “בסט באד”. המגדלים יישפטו לפי מדדי מראה, ניחוח, מגע ותנאי גידול.

חצי שנה אחרי שאושרו חוקי הלגליזציה החדשים בוושינגטון די.סי – בירת ארה”ב ומקום משכנו של הבית הלבן – ולראשונה תיערך תחרות רשמית בין מגדלי קנאביס עצמאיים המעוניינים להתמודד על תואר מגדל הקנאביס הטוב ביותר.

אחרי הדיווח על ה”באנגתון” – מרתון הקנאביס בקולורדו, מצטרף לחגיגה גם היריד המחוזי השנתי של וושינגטון די.סי, שנערך החל משנת 2010, החל כמפגש המוני של משתמשי האתר ‘פינטרסט’ (Pinterest). במקור, הרעיון מאחורי היריד היה לאפשר לחקלאים המקומיים, בעיקר מגדלי הפרחים שבהם, להציג ולמכור את תוצרתם לציבור.

לאחר השנתיים הראשונות בהן הכל התנהל כשורה, שינה היריד את פניו כמעט לחלוטין והפך לאירוע המתמקד במגוון תחרויות כגון סריגה, צילום, בישול בירה ואכילת עוגות. בעקבות הפן התחרותי, עלה מספר המבקרים השנתי ביריד בצורה משמעותית והוא הפך למעין אירוע ספורט לא רשמי המושך כלי תקשורת רבים.

תחרות גידול אבטיחים שנערכה בשנה שעברה בוושינגטון
תחרות גידול אבטיחים שנערכה ביריד האחרון

על פי דיווח של עיתון ‘הוושינגטון פוסט’, בספטמבר הקרוב תצטרף תחרות חדשה ומעניינת במיוחד לרשימה: “בסט באד” – תחרות מגדלי המריחואנה הראשונה מעולם בארצות הברית.

“לאחר שגידול קנאביס הפך לחוקי, אנחנו מעוניינים לתת לציבור הזדמנות לראות ולהרגיש את החירות החדשה,” מספרת אנה טאוזין, אחת ממארגנות היריד. “בנוסף אנחנו מעוניים לתת לכשרונות החקלאיים במחוז במה מכובדת ואפשרות להתחרות אחד בשני כמו בכל ענף אחר.”

חוקי התחרות

על פי חוקי התחרות החדשה, המגדלים לא יגיעו ליריד עם הצמחים עצמם כדי לא לפגום בתוצרת. כל מגדל המעוניין להתמודד על הכתר הנכסף, נדרש להגיש לרכזי התחרות צנצנת אטומה עם שני גרם תפרחת, עד שבוע לפני תחילת היריד, שייערך ב-12 לספטמבר – זאת כמובן לצורך בדיקת איכות ועמידה בסטנדרטים.

ההגשה המוקדמת נובעת מכך שהמארגנים צופים כי יקבלו מאות ואפילו אלפי בקשות, ומעדיפים לערוך את סיבוב האודשנים הראשון טרם פתיחת היריד עצמו. שלב השיפוט הסופי, איך לא, ייערך לעיני קהל היריד בדיוק בשעה 4:20 אחר הצהריים.

תחרות גידולי קנאביס בוושינגטון היריד המחוזי השנתי - DC Fair
תחרות גידולי קנאביס ביריד המחוזי השנתי של וושינגטון – DC Fair

על פי טופס התנאים וההצטרפות לתחרות החדשה, עומדים המגדלים להישפט על פי 4 קריטריונים מרכזיים:

מראה: האם הפרחים בריאים ונראים טוב, עם ציון בונוס לפרחים מכוסים קריסטלים.

ניחוח: האם לפרחים ישנו ניחוח חזק, וכן מהו סוג הניחוח (מתוק או חריף).

מגע: האם הפרחים דביקים, וכן האם הגבעול גמישים או קשיחים.

תנאי הגידול: האם מדובר בגידול חוץ או פנים, אדמה או גידול הידרופוני, סוג תאורה ועוד מגוון נתונים על סביבת הגידול.

כריס וואשברן, מנכ”ל החברה הספונסרית, ישפוט באירוע ביחד עם כמה שופטים אחרים ששמם טרם נחשף. לצערם של השופטים, על פי חוקי המחוז עישון מריחואנה בציבור איננו חוקי, ולכן עישון התפרחת או מתן ניקוד על פי איכות ההשפעה אינם נכללים בתחרות.

ראו גם:
השריף בוושינגטון: “הלגליזציה עשתה טוב – תקשיבו לאזרחים”
וושינגטון מציגה: 70 מיליון דולר בשנה – ממיסי מריחואנה
תחרות הגידול של מגזין קנאביס – “פרח השכונות”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר