ההמצאות הגדולות ביותר שנוצרו אחרי שימוש בחומרים מעוררי תודעה

פרנסיס קריק – גילה את ה-DNA אחרי שימוש ב-LSD

ההישג:

פרנסיס קריק הוא אמנם מדען אך בקלות אפשר להגדירו כרוק-סטאר.
בשנת 1953 בקמברידג’, התפרץ קריק לדלת ביתו בבהלה והקפיץ את אשתו שלא הבינה מילה אחת מהמלמולים של קריק על שתי ספירלות שמסתובבות להן בכיוונים מנוגדים. כמו נשותיהן של מרבית כוכבי הרוק, גם אודייל – אשתו של קריק – היתה אמנית במקצועה.
לפי הסבריו של בעלה, ציירה אודייל את ה-DNA על קנבס הציורים שלה.
משסיימו, קפצו לפאב הקרוב ושתו כוס בירה לסיכום יום מוצלח…

לאודייל לא היה שמץ של מושג על מה החגיגה הגדולה אך הציור שציירה הפך לציור הנפוץ ביותר בהסטוריה של המדע – טיוטא של מבנה ה-DNA כמו שאנו מכירים אותו היום.

על הסם – LSD:

כן כן… לפני שהיה עסוק בגילוי המפתח לחיים וזכיות בפרסי נובל, היה קריק נוהג לפקוד את המסיבות המפורסמות של שנות ה-60 שכללו בעיקר LSD ועירום מלא.
קריק מעולם לא הסתיר את העובדה שהתנסה ב-LSD ויתרה מכך, ב-2006, עיתון בלונדון דיווח שקריק שיתף עם קולגות שלו את העובדה שהצליח לגלות את מבנה ה-DNA בזמן שהיה תחת השפעת הסם.

זיגמונד פרויד
זיגמונד פרויד

פרויד – פיתח את הפסיכואנליזה בעת שימוש בקוקאין

ההישג:

תיאוריית הפסיכואנליטיקה הפרוידיאנית הינה אחת התיאוריות המשפיעות, המוכרות ומעוררות-המחלוקת ביותר במאה ה-20.
אנו יכולים להתווכח על נכונותה של התיאוריה (או שאולי עדיף שלא…) אבל אין ספק שהשפעתה על העולם בו אנחנו חיים היום הינה מורגשת ביותר.

על הסם – קוקאין:

10 השנים הראשונות בקריירה המקצועית של זיגמונד פרויד היו מלאות בקוקאין. פרויד נהג לתת לחבריו מרשמים לקוקאין בשביל טיפול בכאבי-ראש, הרגשת דכדוך קלה, או סתם בשביל להחזיר את הצבע ללחייהם.. אחרי הכל, למה להתחיל למרוח את עצמך עם מייקאפ אם ניתן פשוט להשתמש בקצת קוקאין..?

פרויד נהג לכתוב מכתבים לאשתו ובהם היה מסביר ומפרט “מה יקרה לאישה שתיפול לידיו של אדם עם קוקאין בדמו…”. בנוסף כתב פרויד ספר שלם שנקרא “קוקאין”. זהירות ספויילר! הרעיון העיקרי בספר הוא: “קוקאין זה מגניב! אני חושב שכל אחד צריך לנסות קצת.”.

גם זה בטח יעניין אותך

לאחר שאחד מחבריו נפטר עקב שימוש בחומר, חדל פרויד מהאדרת הקוקאין ועבר להתעסק בתיאוריה שהיום נקראת על-שמו.
אחד הביוגרפים המכובדים של פרויד טוען שפרויד אמנם חדל מלהתרברב בנוגע לשימוש בקוקאין אך מעולם לא הפסיק לצרוך את החומר.

אדם שהיה מכור לקוקאין, ממציא משקה חדש בטעם קוקאין וקורא לו “קוקה-קולה”

ההישג:

קוקה-קולה הוא המותג מספר 1 בהיסטוריה של העולם. אמנם מדובר בקצת סודה והרבה סוכר אבל זה מוכר יותר מ-400 מיליארד פחיות בכל שנה במעל ל-200 מדינות ברחבי העולם כולו.

על הסם – קוקאין:

כשהקוקה-קולה הראשונה יוצרה בקיץ 1885, השוק האמריקאי היה רווי במשקאות מוגזים למיניהם אף יותר מהיום.
מלבד קוקה-קןלה, רוקחים ורופאים היו מוכרים אלפי בקבוקי סודה כולל ‘ד”ר פפר’ שקיבל את שמו מדוקטור טקסני ששיווק את המשקה כתרופה לאימפוטנציה. האמונה שמים מוגזים הינם בעלי יכולות רפואיות היתה נפוצה עוד מימי הרומאים וגם באמריקה של 1890 היו שמחים האנשים לשתות את המשקה והאמינו בכל ליבם שזה מה שימתח להם את הגבריות.

ג’ון פמברטון, הרוקח מאטלנטה שהמציא את המשקה קוקה-קולה, טוען שהחומר אשר על-שמו נקרא המשקה – צמח הקוקה – מסוגל לרפא כל דבר. החל מדכאון, עצבים וכאבי-ראש ועד לטיפול בהתמכרויות לחומרים כמו מורפין.

משה רבינו טעם פטריה והגה את עשרת הדיברות

ההישג:

מחלוקת רבה קיימת בנוגע לחלקים שונים בספר התנ”ך (כמו למשל, לאן נעלמו להם הדינוזאורים?), אבל רובם ככולם יסכימו שעשרת-הדיברות הן משהו שאפשר לקבל: לרצוח זה לא בסדר, לגנוב גם לא וכמובן הכי חשוב – סופ”שים זה בשביל לנוח.
בעת שבכל העולם שרר כאוס מוחלט, אנשים היו רוצחים את כל מי שנקרה בדרכם, גונבים מנשים וזקנים והגרוע מכל – לא נחים בסופ”ש, משה רבינו היה האדם שאותו מצא האלוהים כמתאים להעברת עשרת הדיברות לעם הפוחז.
ואז, יום אחד, ישב משה עם אלוהה ויחדיו סיכמו על החוקים הבסיסיים שמלווים אותנו עד לימינו אנו…

על הסם – פטריות:

הסמים לא הומצאו אתמול כפי שאנו יודעים. למעשה, הם צומחים להם באופן עצמאי מתוך האדמה. האזור שמסביב להר סיני לדוגמא, היה ביתם של שני סמים פסיכואקטיביים, ע”פ מחקר שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים. לפי המחקר שני הצמחים הם פטריות-הזיה וחומר נוסף אשר גם לו היה תפקיד משמעותי בהתגלויות הדתיות של בני-ישראל בזמן התנ”ך.

אמנם ייתכן וזה יהיה בלתי-אחראי מצידנו להניח שמשה היה בטריפ רק על-סמך העובדה שהיו צמחים פסיכואקטיביים בסביבתו ושהשימוש בהם היה מקובל, אך פרופסור בני שנון מהאוניברסיטה העברית מתעקש שהסצנה המתוארת ביציאת מצרים (שכללה רעש, ברקים ורעמים) מתאימה מאוד ל”הזיות הקלאסיות של אנשים תחת השפעת סמים” וכן ש”צפייה באורות מהבהבים בעת חוויה פסיכדלית מעוררת רגשות דתיים ורוחניים משמעותיים ביותר”.

המאמר נכתב על בסיס מאמר מ-Cracked.com

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר