מגלגל...

האשה המהירה בעולם הודחה מהאולימפיאדה כי צרכה קנאביס

האצנית המהירה בעולם והמועמדת לזכייה בזהב בריצת 100 מטר באולימפיאדת טוקיו הודחה לאחר שבגופה אותרו שרידי קנאביס. "אני רק בנאדם," הגיבה. איזה עוד ספורטאי ענק צרכו קנאביס ושברו שיאים?

שקארי ריצ’רדסון (Sha’Carri Richardson), האצנית המהירה בעולם ומי שהיתה המועמדת המובילה לזכייה במדליית הזהב בריצת 100 מטרים באולימפיאדת טוקיו, הודחה אתמול (ה’) לחודש מהתמודדות בתחרויות ספורט לאחר שבבדיקה שגרתית שנערכה לה בחודש שעבר אותרו שרידי רכיבי קנאביס בגופה.

בריאיון לרשת NBC היום (ו’) ציינה ריצ’רדסון כי למותה של אמה הביולוגית שבוע קודם לבדיקות היה חלק בכך. “אני לא מעודדת אף אחד לעשות את זה וגם לא אומרת לאף אחד לא לעשות את זה,” אמרה. “אני רק רוצה לקחת אחריות על מעשיי, אני יודעת מה עשיתי, אני יודעת מה הייתי אמורה לעשות, ועדיין לקחתי את ההחלטה הזאת”.

הבדיקה נערכה לאחר שריצ’רדסון, בת 21, זכתה במקצה הנשים ב-100 מטרים במבחנים האמריקניים כשקבעה את התוצאה הטובה ביותר: 10.86 שניות. בעקבות הבדיקה החיובית התוצאה נמחקה וריצ’רדסון כאמור הודחה לחודש מהמשחקים.

ריצ’רדסון היום, מסבירה את הסיבה לכך שצרכה קנאביס ומתנצלת בפני המעריצים

קנאביס אסור לשימוש על פי חוקי WADA (הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט) אך אם ספורטאים מצליחים להוכיח שהשימוש שלהם בחומר אסור לא היה קשור ליכולות הספורטיביות שלהם הם סופגים עונש השעייה קל במקום עונש של ארבע שנים.

מיד עם פרסום הידיעה צייצה האצנית בחשבון הטוויטר שלה כמחאה: “אני בן אדם”. בריאיון ציינה כי “אני לא מנסה לתרץ את זה או לחפש אחר אמפתיה, אבל להיות במצב כזה, כשאני מגלה דבר כזה, משהו שהייתי אומרת שהוא כנראה אחד הדברים המשמעותיים ביותר שהשפיעו עליי… זה בהחלט עניין כבד בשבילי”.

“אנשים לא מבינים איך זה מרגיש להיות ככה מול כל העולם, להלביש על עצמי פנים שמסתירות את הכאב,” אמרה עוד. “מי אני שאגיד לך איך להתמודד עם כאב או קושי שמעולם לא חווית קודם או שחשבת שלא תצטרך להתמודד איתו אי פעם”.

“כרגע אני רק שמה את כל הזמן והאנרגיה שלי להתמודדות עם מה שאני צריכה לעשות וזה להבריא את עצמי,” אמרה והביעה את צערה על כך שאכזבה את המעריצים. “אל תשפטו אותי כי אני רק בן אדם, אני אתם, רק במקרה רצה קצת יותר מהר”.

לגבי הטענה על כך שהיו מי שהביעו ביקורת על השימוש שלה בקנאביס השיבה: “אני לא אומרת לאף אחד לעשות את זה או לא לעשות את זה, רק שלא ישפטו אותי, הם לא מבינים. לעולם לא היו תופסים אותי עם סטרואידים”.

“אני מתנצלת,” סיכמה. “עד כמה שאני מאוכזבת אני יודעת שכשאני עולה על המסלול אני לא מייצגת רק את עצמי, אני מייצגת קהילה שהביעה בי תמיכה ואהבה אדירה, ואכזבתי אתכם. אז אני מתנצלת על העובדה שלא ידעתי איך לשלוט ברגשותיי או להתמודד איתן”.

ריצ’ארדסון, מדווח ערוץ הספורט, היא האישה המהירה ביותר ושיאה האישי בריצה ל-100 מטרים שקבעה באפריל – 10.72 שניות – מהווה את התוצאה השישית בטיבה בהיסטוריה.

ריצ’ארדסון היא לא האתלטית הראשונה שנהנית כנראה מצריכת קנאביס. גם ענקים כמו האצן הג’מייקני יוסיין בולט והשחיין האמריקאי מייקל פלפס ועוד, התנסו לא אחת עם קנאביס, מה שלא הפריע להם לשבור שיאים ולהפוך לספורטאים הגדולים בעולם.

פלפס, שמחזיק באמתחתו לא פחות מ-23 מדליות זהב, נחשף כחובב קנאביס ב-2009 בעודו מעשן קנאביס במסיבה. אחרי שפורסמה תמונתו של פלפס מעשן מתוך באנג, הוא הושעה ממסגרת תחרותית בגין השימוש בקנאביס אך שב להתחרות תוך חודשים בודדים והמשיך כמעט מיד את הזינוק המטאורי בקריירה שלו.

בולט, שזכה עד כה לתלות על צווארו 11 מדליות זהב ונחשב לאדם המהיר ביותר בעולם, הודה בעבר כי נהג לצרוך קנאביס בצעירותו. למרות הודאתו, נושא צריכת הקנאביס מעולם לא עלה לכותרות בהקשרו של בולט, מאחר והוא מעולם לא הסתבך עם הועד האולימפי ולא נתפס מעשן או עמד בפני ענישה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר