גינון גרילה: שותלים גראס בכיכר רבין

מחאת הלגליזציה הישראלית תופסת תאוצה: פעילים פשטו היום על כיכר רבין, זרעו זרעים, שתלו שתילים והפריחו את גינות העירייה.

פעילי לגליזציה ישראלים פשטו היום על אזור כיכר רבין, זרעו זרעים בגינות הציבוריות ושתלו שתילים בינות הערוגות.

צפו בקטעים מיום השתילה:

עמוס דב סילבר, פעיל הלגליזציה המוכר שכבר הספיק לעורר התעניינות מצד התקשורת כשכתב על דף הפייסבוק של המשטרה “תבואו לעצור אותי, אני מעשן באנג“, ממשיך במסע הלגליזציה המסור שלו והיום שבר שיא כאשר הגיע, יחד עם זוגתו חגית דקל, למבצע שתילת קנאביס בתל אביב.

השניים הגיעו לכיכר רבין במרכז העיר, כשבידיהם ארגז עם שתילים בני כשבועיים ועשרות זרעים בתפזורת, ולנגד עיניהם מטרה אחת: להפריח את המדינה ולעורר הד ציבורי שיקדם ולו במעט את הלגליזציה.

“אנו רוצים לשתול בכמה שיותר מקומות ציבוריים, פומביים, מושכי תשומת לב או יעילים מבחינה חקלאית,” אמר סילבר לפני כשבועיים בכתבה שפרסמנו על פעילי הלגליזציה שאוספים זרעים לקראת האביב. “הכי טוב כמובן הוא כשנמצא מקום שעונה על כל התנאים, לדוגמה כיכר רבין בצד שטוף-השמש שלו ובעונה המתאימה (ינואר-מרץ),” אמר אז.

הביצוע בא מוקדם מהצפוי, כאשר סילבר הגיע כבר היום, ויחד עם חגית דקל עבר גינה אחר גינה באזור הכיכר וסביבותיה ושתל את עציצי הקנאביס – בשיא הטבעיות.

שותלים מריחואנה בתל אביב
חגית ועמוס ביום שתילה

“הרעיון האידיאולוגי שעומד מאחורי זה מבטא את כשלון מה שנקרא ‘המלחמה בסמים’,” אומר סילבר. “עשינו סבב שתילות די יעיל ופיזרנו הרבה זרעים – רק אנחנו מבקשים שגם אם מישהו רואה את הצמחים, שיתאפק ולא יקטוף. ואם קטף, שישתול אחד גם הוא. המטרה היא להחזיר את הצמח למקום אליו הוא שייך – הטבע.”

את הרעיון למבצע השתילה קיבלו השניים מפעילי הלגליזציה בגרמניה, אשר לפני מספר חודשים פשטו על העיר גטינגן ומילאו אותה בשתילי קנאביס ירוקים (ראו כאן).

“אני לא מפחד כי גם ככה יש עליי את האיום של הכלא,” הסביר. “אני עושה הכל כדי לשנות את החוק הנורא הזה וסך הכל רוצה לעזור לכולם. כל התגובות שקיבלתי היו חיוביות.”

“אם הצלחנו לעזור אפילו לתושב אחד מתל אביב, עשינו את שלנו,” אמרה חגית דקל. “הגיע הזמן שהרופאים ירדו מדרגת האלוהים והצמח יחזור למקומו הטבעי – הטבע.”

את המבצע סיקרו גם ב”צינור לילה”. צפו:

ראו גם: מחאה עם ביצים: סגר עצמו בתוך כלוב וגידל המפ מול הבית הלבן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר