מייסד חברת "בטר" יוחאי גילד נעצר בתאילנד על סחר בסמים

דיווח בתאילנד: איש העסקים יוחאי גילד, מייסד חברת הקנאביס הישראלית "בטר", נעצר באי קופנגן באשמת סחר בסמים. בדירה בה שהה אותרו סוגי סמים ורכבי יוקרה בעזרתם לכאורה בוצעו העברות הסמים למסיבות. הוא הציע לשוטר שוחד של 1 מיליון דולר אך נדחה.

יוחאי גולן-גילד, המייסד והבעלים בפועל של חברת הקנאביס הישראלית "בטר" ("קאן פרמצבטיקה"), נעצר היום (שבת) בתאילנד בחשד לסחר בסמים, כך על פי הדיווח בתקשורת המקומית.

על פי הדיווח גילד, בן 44, נעצר בבית יוקרתי כשברשותו קנאביס ומגוון סוגי סמים כגון אקסטזי, קטמין, קוקאין ואבקות נוספות ארוזות בשקיות וכן משקלים דיגיטליים.

עוד דווח כי גילד ניסה לשחד את השוטרים ב-1 מיליון דולר תמורת שחרורו, אך ללא הצלחה. הוא שוחרר לאחר מכן בערבות בחזרה לביתו.

יוחאי גילד נעצר
יוחאי גילד אזוק בתחנת המשטרה באי קופנגן

השוטרים דיווחו כי העצורים הישראלים התנהלו כמו מאפיה וניהלו סחר נרחב בסמים במסיבות המפורסמות באי. בדירה, השוכנת באזור באן טאי בקופנגן, נתפסו רכבי ג'יפ יוקרתיים בעזרתם לכאורה בוצע הסחר בסמים.

"במהלך חקירה ראשונית הציע החשוד לשוטרים 1 מיליון דולר תמורת עזרה אך השוטרים לא נענו," דווח. "דחיית ההצעה הובילה את החשוד לעורר מהומה תוך שהוא טוען שהוא יערב את הבוס".

בשיחה עם מגזין קנאביס מסביר גילד כי הוא נתפס עם כמות קטנה של MDMA שכלל לא היתה שייכת לו אלא לאורחים וכי בתאילנד גם כמויות קטנות של סם נחשבות כאילו למטרות סחר.

לאחרונה דיווחה "בטר", הנמצאת בבעלות אמו של גילד, גליה גולן, כי חתמה על מזכר הבנות עם תאגיד תאילנדי לעיבוד הפקה ומחקר לקנאביס רפואי – מן נציגות של "בטר" בתאילנד.

בנוסף דווח כי משקיע תאילנדי אלמוני מוכן לרכוש מניות של "בטר" בישראל לפי שווי של 20 מיליון דולר, לאחר שיו"ר החברה, שר הבריאות לשעבר דני נווה, פרש מתפקידו.

החברה ספגה לאחרונה ביקורת מצד מטופלים בישראל לאחר שחדלה לספק קנאביס באופן מסודר, ולאחר מכן העלתה את מחירי הקנאביס בבתי המרקחת לשיא של כל הזמנים ובפער עצום מהחברות האחרות.

לפני כחמישה חודשים נפרצה חוות "בטר" ונגנבו ממנה 350 ק"ג קנאביס בשווי 4 מיליון ש"ח.

בעקבות המעצר בוחנים במשרד הבריאות את עצירת פעילות חברת "בטר" בישראל, פרטים כאן.

מחברת "בטר" נמסר כי "יוחאי הוא אדם פרטי ומזה שנים שאינו נמצא בתפקיד פעיל או ניהולי בחברה. מניות השליטה נמצאות בידי אימו ולו אין כל נגיעה בחברה או בעיסקה המתגבשת עם המשקיע התאילנדי – או כל עסקה אחרת. החברה עולה מזה תקופה ארוכה על מסלול של הסדרה ואנו מאחלים ליוחאי בהצלחה רבה ומקווים שהנושא האישי שלו כפי שפורסם יתברר כלא נכון".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות