חברת יוניבו נמכרה למשפחת זנו ב-4.6 מיליון ש”ח שתמזג אותה עם בטר

שחקן חדש בתעשיית הקנאביס המקומית: שניר זנו צפוי לרכוש את חברת יוניבו פושטת הרגל תמורת 4.6 מיליון ש"ח ולמזג אותה אל חברת בטר, אותה הוא רכש לפני כחודשיים. העסקה באה לאחר נפילת המכירה לנתן לכט תמורת 11.2 מיליון ש"ח. אישור העסקה כעת כפוף עדיין להסכמת נושי החברה

עורכי הדין שי גליקמן ואלון פרדקין, המנהלים את פירוק חברת הקנאביס הציבורית פושטת הרגל יוניבו (Univo), הודיעו הבוקר (ג’) לבית המשפט כי קיבלו את הצעת חברת זכו אחזקות וניהול בע”מ לרכישת מלוא נכסיה (100% מהמפעל ובית המסחר ו-51% מחוות הגידול) תמורת 4.6 מיליון ש”ח, אך ללא השלד הבורסאי שיימכר בנפרד.

שניר זנו (תמונה: אתר החברה)
שחקן חדש בתעשיית הקנאביס: שניר זנו, מנכ”ל Aid Genomics, צפוי לרכוש את יוניבו לאחר שרכש את בטר (תמונה: אתר החברה)

בכך למעשה צפויה זכו אחזקות בע”מ למזג את חברת יוניבו יחד עם חברת קנאביס אחרת, בטר (Better), שאת השליטה בה היא רכשה לאחרונה בעבור כ-3.5 מיליון ש”ח. זכו אחזקות הינה בבעלות משה זנו (75%) וחברת גרינגוטס פיננסים בע”מ (25%) שבבעלות רו”ח איתי כהן. בנו של משה, שניר זנו, הוא שינהל את הפעילות.

הידיעה אודות כוונת זנו וכהן, המשמשים גם כמנכ”ל וסמנכ”ל חברת AID Genomics, לרכוש גם את יוניבו ולא רק את בטר, נחשפה לראשונה במגזין קנאביס, אם כי השניים לא הצליחו לבסוף להשלימה לאחר שהיזם נתן לכט, לשעבר בכיר ברשת הסופרמרקטים “קשת טעמים”, הגיש הצעה גבוהה יותר לרכישת יוניבו וזכה.

אך זמן קצר לאחר מכן, המשטרה ומשרד הבריאות פסלו את לכט מעיסוק בתחום הקנאביס, כך שהעסקה נפלה ונפתח הפתח לרכישה על ידי זנו וכהן, על אף שהצעתם כעת, בסך 4.6 מיליון ש”ח (שבמקור עמדה על 5.5), מהווה רק כ-40% מהצעת לכט על סך 11.2 מיליון ש”ח (אם כי היא כללה גם את השלד הבורסאי בתמורה).

העסקה כמובן טרם הושלמה רשמית וסופית. הבוקר בית המשפט אישר את העסקה אך נדרש עוד אישור הנושים של החברה, שלא בטוח שיתקבל. בהצבעה שנערכה למשל בקרב מחזיקי האג”ח לגבי עסקת לכט, התנגדו רובם המוחלט למכירה, כנראה מחשש שכספם לא יוחזר, אך הבוקר בביהמ”ש הם כן הביעו תמיכה עקרונית בעסקה.

העסקה למכירת יוניבו באה לאחר שהיא הגישה לאחרונה בקשה לעיכוב הליכים ופשיטת רגל בעקבות חובות עתק של כ-63.5 מיליון שקלים, בין היתר לבעלי אגרות החוב של החברה (24 מיליון שקלים), לחברת טילריי (20 מיליון שקלים), לבנק מזרחי (12 מיליון שקלים בעת הגשת הבקשה) ולקבוצת אביסרור (7.5 מיליון שקלים).

עדכון: בהמשך הוקמה חברה חדשה בשם איי איי די קאן יל בע”מ (Aid Cann IL LTD) שבבעלות מלאה של משה זנו והיא המחזיקה בבעלות על חברת יוניבו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר