מגלגל...

איש משפחה פרק 420

“איש משפחה”, אחת מסדרות האנימציה המצליחות ביותר בעולם, ידועה בביקורת החריפה, במסרים החתרניים ובסאטירה וסרקזם ייחודיים שמגיעים מפיהן של דמויות חביבות ותמימות לכאורה. יוצרי הסדרה הקדישו פרק שלם לנושא הקנאביס והפללת צרכניו – פרק 420 כמובן.

איש משפחה” היא סדרת קאלט אמריקנית שהפכה בשנים האחרונות לשופר הסאטירי של תושבי ארה”ב, ועומדת בשורה הראשונה של סדרות האנימציה לצד ענקיות כמו משפחת סימפסון ודומותיה.

יוצרי הסדרה, צרכני קנאביס בעצמם ותומכי לגליזציה מוצהרים, הקדישו בעונה השביעית של הסדרה פרק שלם ומיוחד עבור נושא הקנאביס והלגליזציה.

פרק 420

הפרק שודר ב-19 באפריל 2009, לכבוד חגיגות ה-20 באפריל, וכך גם שמו של הפרק – “420”.

איש משפחה פרק 420

הפרק עצמו מתמקד בבריאן, הכלב המשפחתי וכוכב הסדרה, שנעצר בגין החזקת סמים ובתגובה מרים יחד עם הילד סטואי קמפיין ללגליזציה של קנאביס. הקמפיין המוצלח משכנע את ראש העיר להפוך את הקנאביס לחוקי ורבים בקהילה מתחילים להשתמש בו.

גם זה בטח יעניין אותך

המצב הכלכלי של העיר משתפר פלאים ואחוזי הפשיעה צונחים בחדות בעקבות החוק החדש, אך אביה של לויס, קרטר, בעליה של חברה גדולה לכריתת עצים, מבין שהוא מתחיל להפסיד כסף להמפ, הוא משחד את פיטר כדי שירים קמפיין נוסף – הפעם נגד לגליזציה.

הנה קטע קצר מהפרק:

קטעים מתוך הפרק – הנחשב לאחד הפרקים הטובים ביותר ששודרו בסדרה בת 14 העונות – הפכו למושגי לשון השגורים בתרבות של דור שלם כמעט. על הצלחתו של הפרק הספציפי הזה יכולה להעיד העובדה שהוא זכה לערך משלו בויקיפדיה.

בעקבות הפרק זכתה הדמות של בריאן בתואר “Stoner of the Year” של מגזין “High Times” ” בשנת 2009. זו הפעם הראשונה והיחידה עד כה שדמות מצוירת זוכה ב”תואר” הזה.

הפרק מלא בקטעים חריפים ש”עוקצים” את הממשל ויוצאים בבירור נגד רדיפת הקנאביס, כשהזכור והמוכר מכולם הוא כמובן השיר האהוב “Bag of weed” (שקית וויד). קטע זכור נוסף הוא זה בו שוטר עוצר את פיטר ובריאן ברכב מלא דם, והם נעצרים רק אחרי שנמצאת שקית קנאביס קטנה. הנאה מובטחת.

ראו עוד:
הפיצוחיה: קסמים קלים
צפו: גנה וצ’בורשקה מעשנים גראס
הפרח: סרטון אנימציה – חובת צפייה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר