מומחית האינדור ‘אורגניגרם’ מקנדה תשווק קנאביס בישראל

1 טון קנאביס מגידול 'אינדור' (Indoor) של חברת הקנאביס הקנדית 'אורגניגרם' יגיע בקרוב לישראל, זאת במסגרת הסכם ל-7.5 שנים שחתמה 'קנדוק' של אהוד ברק עם החברה.

חברת ‘קנדוק’ הישראלית חתמה על הסכם שיתוף פעולה מקיף עם חברת ‘אורגניגרם‘ (ORGANIGRAM) הקנדית, המתמקדת בגידולי אינדור במתקנים סגורים ומבוקרים ונחשבת לאחת המומחיות המובילות בתחום זה בעולם.

אורגניגרם, הנסחרת היום בבורסה הקנדית בשווי 469 מיליון דולר, עתידה במסגרת ההסכם לשווק לישראל עד 6 טונות של קנאביס מזנים ומוצרים ממותג הקנאביס הרפואי שלה “אורגניקר” (Organicare).

בשלב הראשון, כך מדווחת קנדוק הבוקר, יגיע 1 טון ראשון כבר בשבועות הקרובים, והוא צפוי להיות מלאי האינדור הגדול ביותר בישראל, ואולי גם הראשון, תלוי במועד ההגעה הסופי.

אריזות אורגניגרם אינדור קנאביס
אריזות קנאביס של חברת ‘אורגניגרם’

לאחר מכן אמורים להגיע 2 טון נוספים (3 בסה”כ) בתוך שנה וחצי, עם אופציה להזמנת 3 טון נוספים לאחר מכן. משך ההסכם הוא ל-7.5 שנים. לדברי ‘קנדוק’ מתקן הגידול של ‘אורגניגרם’ הוא “הגדול והמתקדם בעולם” וכי הושקעו בו מאות מיליוני דולרים.

‘קנדוק’ לא חשפו אילו זנים בדיוק מתוך המגוון שמציעה אורגניגרם צפויים להגיע לישראל, אך ככל הנראה מדובר בזנים בעלי כ-18% THC שיוכלו להיכנס לקטגוריית T20/C4, הנחשבת לפופולרית ביותר.

פרחי תפרחות קנאביס של חברת אורגניגרם
תפרחות קנאביס של חברת ‘אורגניגרם’

הזנים ישווקו תחת מותג מקומי של ‘קנדוק’ ולא באריזות המקוריות, אך שתי החברות סיכמו לדון באפשרות של שיווק מוצרי החברה הקנדית תחת מותג חדש משותף בישראל.

היתרון המשמעותי של גידול ‘אינדור’ לעומת גידול בחממות הוא ניקיון יחסי ממזיקים והדירות שנובעת מתנאי טמפרטורה, לחות ותאורה קבועים ומדויקים – מה שעשוי לפטור את התוצרת מהכרח לבצע הקרנה לצורך עיקור נבגי עובש ורעלני פטריות.

מתקן גידול קנאביס אינדור של חברת אורגניגרם
מתקן גידול קנאביס אינדור של חברת אורגניגרם: 3 קומות גידול במתחם סגור ומבוקר

נכון להיום עדיין אין בחנויות בישראל מוצרי ‘אינדור’ אך יש שתי חברות מקומיות שנמצאות בשלבים אחרונים של ייצור ולקראת שיווק. מתחת לפני השטח נרקמת תחרות שקטה על התואר “מוצרי האינדור החוקיים הראשונים בישראל”.

קנדוק כבר משווקת בישראל מגוון רחב של זני קנאביס מתוצרת של חברה קנדית בינלאומית, “טילריי”, אך זנים אלו מיוצרים בחממות במתקן של החברה בפורטוגל. “אורגניגרם” תהיה החברה הקנדית השלישית שתשווק קנאביס מתוצרת קנדה בישראל אחרי החברות “סופרים” (Supreme) ו”הקסו” (Hexo).

בתחילת השנה (2020) חתמה אורגניגרם על הסכם הפצה עם רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה, “שופרס” (Shoppers), והיא נחשבת לאחת מ-10 חברות הקנאביס המובילות במדינה. בשנת 2019 חלשה על כ-8% משוק הקנאביס החוקי בקנדה (לגליזציה) ולאחרונה נכנסה כאמור גם לשוק הקנאביס הרפואי.

מנכ”ל חברת ‘אורגניגרם’ גרג אנגל (Greg Engel) מסר כי “הצלחה בשווקי קנאביס בינלאומיים דורשת הערכה מדוקדקת של הזדמנויות וזיהוי שותפים חזקים ברמה הגבוהה ביותר. מסיבה זו אנו גאים לעבוד עם קנדוק, חברה שאנחנו מאמינים שכמונו מתמקדת בייצור באיכות גבוהה ובמחוייבות לסיוע למטופלים”.

יו”ר חברת ‘קנדוק’ אהוד ברק מסר כי “מתוך המשימה להגשים את צרכי המטופלים ולשפר את איכות חייהם, אנו שמחים וגאים לעבוד בשיתוף פעולה עם אורגניגרם, במטרה לשפר את בריאות המטופלים בישראל כמו גם במדינות אחרות שמכירות בתועלת של הטיפול הזה לאנשים הנזקקים לו”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר