אדיסון וגלילאו – זני הקנאביס החדשים של קנאשור

קוראי מגזין קנאביס זוכים בהצצה בלעדית לזני הקנאביס החדשים של חברת "קנאשור" - הראשונה שתשווק בבתי המרקחת קנאביס שגדל על בסיס מים ("הידרו") ובמתקן סגור ("אינדור").

בקרוב מאוד, אולי כבר בעוד מספר שבועות, צפויים להגיע לראשונה אל בתי המרקחת מוצרי הקנאביס החדשים של חברת “קנאשור” – החברה הראשונה בישראל שתשווק תפרחות קנאביס “הידרו” שגדלו בתנאי “אינדור”. הצצה ראשונה לקוראי המגזין.

משמעות המונחים “הידרו” ו”אינדור” היא שהצמחים מהם הופקו התפרחות גדלו על מצע של מים (הידרו) ולא של אדמה או תחליפי אדמה, וכן שהם גדלו במתקן סגור (Indoor) ולא בחממות כפי שנהוג בישראל, מה שמאפשר ניקיון והימנעות ממזיקים.

הזן החדש “גלילאו” של חברת “קנאשור”, מסדרת INDOOR,אחד משני זנים חדשים שיגיעו בקרוב לבתי המרקחת – הראשונים בישראל המיוצרים במתקן גידול סגור בשיטת הידרו

למעשה, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, “קנאשור” מגדלת את צמחי הקנאביס בשיטת “אירופוניקה“, שהיא התפתחות של “הידרופוניקה” – כלומר שהצמחים לא מונחים דרך קבע בתוך מצע מים אלא מרחפים באוויר ונהנים מהתזת מים מדושנים.

היתרונות של שיטות אלו הם יכולת בקרה מדויקת יותר של תנאי הגידול מבחינת הקפדה על נתונים סביבתיים קבועים ומדדים אחידים של טמפ’, לחות, אור, לחץ אוויר ועוד, כך שהתוצרת אחידה יותר מבחינת נראות והדירות של רכיבים פעילים.

החסרונות של שיטות גידול אלו הם בעיקר עלויות ייצור גבוהות יותר, למשל מצריכת חשמל מוגברת, שעלולות להיגזר לבסוף גם לעלויות גבוהות יותר לצרכן, וכן שטח גידול קטן יותר לעומת חממות, שמשמעותו פחות תוצרת בכל מחזור גידול.

קנאשור - צמחי קנאביס במתקן גידול אינדור
צמחי הקנאביס של “קנאשור” מסדרת INDOOR, במתקן הגידול הסגור באשדוד

נושא רגיש בענף הקנאביס בישראל הוא סוגיית ההקרנות, שנחשפה לראשונה במגזין קנאביס. כיום כל החברות מעבירות את הסחורה דרך קרינה על מנת להשמיד עובשים או מזיקים. בקנדה טוענים כי הדרך היחידה להימנע מכך היא גידול אינדור.

“קנאשור” מקווה בהתאם שתצליח להיות הראשונה בישראל שמשווקת תפרחות קנאביס שלא עברו הקרנה, אך אלו טרם הגיעו לשלב הבדיקה. אם בשלב זה יתגלו שאריות גבוהות מהמותר גם היא תיאלץ לעשות זאת כדי לעמוד בסטנדרט הנדרש.

“אדיסון” ו”גלילאו” בקרוב בבתי המרקחת

שני הזנים החדשים כבר סיימו את תהליך הגידול ועוברים בימים אלה לבדיקות ובהמשך לאריזה בטרם יועברו אל בתי המרקחת. בשלב זה הם אמורים להימכר בעד 299 ש”ח לשקית של 10 ג’ – מחיר גבוה מהממוצע אך לא הגבוה ביותר.

שמם של הזנים החדשים של קנאשור: “אדיסון” ו”גלילאו“, על שם הממציאים הידועים תומאס אלווה אדיסון וגלילאו גליליי. מקור הזנים הוא בגנטיקה של החברה הישראלית RCK, של החוקר המוכר ד”ר נועם צ’כנובסקי המתמחה בגנטיקה של קנאביס.

זן קנאביס אדיסון של קנאשור T15/C3
זן קנאביס “אדיסון” (T15/C3) מסדרת INDOOR של “קנאשור” – בקרוב בבתי המרקחת

הזן “אדיסון” הוא זן סאטיבה, עשיר ב-THC, שימוקם בקטגוריית T15/C3, כלומר בעל כ-15% THC בממוצע. כפי שניתן לראות בתמונה, מדובר בזן עם תפרחות בצבע ירוק, עשיר בטריכומות, ונראה לפחות כלפי חוץ איכותי מאוד.

הזן “גלילאו” הוא זן אינדיקה, מאוזן THC-CBD, שימוקם בקטגוריית T10/C10 הנחשבת לנדירה מאוד בתצורת תפרחות. כפי שניתן להבחין בתמונה מדובר בזן שחלק מפרחיו הם בצבע סגול ייחודי, עשיר בטריכומות ונראה איכותי גם כן.

זן קנאביס גלילאו של קנאשור T10/C10
זן קנאביס “גלילאו” (T10/C10) מסדרת INDOOR של “קנאשור” – בקרוב בבתי המרקחת

שני הזנים הם מסדרת INDOOR של קנאשור, הכוללת זנים שגדלים במתקני החברה בלבד. בנוסף תשווק בהמשך החברה סדרה אחרת בשם SELECT, שתתבסס על זנים נבחרים שגדלו בחוות של חברות אחרות והחברה בחרה לשווק מטעמה.

קנאשור, המחזיקה מתקן גידול ולצידו מפעל ייצור, היא חברה ציבורית שמייסדה הוא ניר פלס ויו”ר הדירקטוריון שלה הוא מפקד חיל האוויר לשעבר עידו נחושתן. היא נסחרת בבורסה בשווי של כ-50 מיליון ש”ח. היא נוסדה מתוך חברת “סולבר”, המפיקה שמני סויה לתעשיית המזון. בעלי החברה הצהירו לא פעם כי בחרו בשם CannAssure כדי לסמל את כוונתם להבטיח איכות גבוהה של מוצרי קנאביס – דבר שהצרכנים עוד יצטרכו לוודא.

ראו עוד:
קנערבה – מתקן האינדור הגדול בישראל
זני הקנאביס של טילריי בבתי המרקחת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר