טוען...

The Joint rolling Handbook – התנ”ך של מגלגלי הג’וינטים

חושבים שאתם יודעים דבר או שניים בגלגול ג’וינט איכותי? כנסו כנסו…

את המאמר הזה אני חייב לפתוח בוידוי קטן: אני איש של באנגים. תמיד הייתי, תמיד אהיה. וכולם במעגל החברים הקרוב שלי יודעים את זה טוב מאוד.

מהרגע הראשון שפגשתי את הבקבוק והמבחנה, ידעתי שנועדנו אחד לשני.

כשאני חושב על הסיבה לחיבה שפיתחתי ל”מכשיר” במשך השנים, עולות בראשי כמה אפשרויות: יכול להיות שזה גורם הסוטול והשפעת החומר – תמיד נהגתי לומר שג’וינט ייקח אותך בעשר דקות מ-0 קמ”ש ל-80 קמ”ש, בזמן שהבאנג תוך דקה יעיף אותך ישר ל-180…

יכול להיות שעצם האקט עצמו של “להפיל” ראש, המלווה במלודיה הנעימה של הדלקת מצית ומים מבעבעים, הם אלו שמשכו אותי לכיוון בקבוק הפלסטיק המכוער והנרקוטי משהו, על-פני הג’וינט העדין והאלגנטי.

אבל כנראה שהסיבה העיקרית שבגללה הבאנג נמצא בראש סדר העדיפויות שלי, תהיה הסלידה שפיתחתי לניירות גלגול, כל סוגי ניירות הגלגול.

אולי גם אני אלמד לגלגל?

הרבה לפני שידעתי מה זה “מאנצ’יז”, סבלתי מרעידות בידיים, כל התעסקות שהצריכה איזו שהיא קואורדינציה עדינה בין עשרת אצבעותיי נידונה לכישלון, הייתי הכי גרוע בכיתה ב”חמש אבנים”, והכי הרבה שהצלחתי להוציא מהפסנתר שיושב בסלון זו המנגינה של “יונתן הקטן”, וגם זה קרה לאחר אימונים מפרכים…

לכן היה זה אך טבעי שאשאיר את מלאכת גלגול הג’וינטים, שכבודה במקומה מונח – למומחים לדבר, ואני אמשיך להפיל ראשים בשקט.

בתחילה, כששמעתי על הרעיון של “ספר הדרכה לגלגול ג’וינטים”, הצטייר בראשי משהו מיותר וחסר תועלת, שהרי מי צריך היום, בשנת 2013, ללמוד כיצד לגלגל ג’וינט ראוי מתוך ספר, בזמן שברשת ניתן למצוא עשרות סרטוני וידאו שעושים בדיוק את זה וחלקם אפילו באיכות לא רעה… אולם, ברגע שעברתי ברפרוף על הספר, הבנתי שזה לא אותו הדבר.

אולי בכל זאת יש לו מקום בספריה אצלי בחדר, אולי הוא אפילו יצליח ללמד אותי סופסוף לגלגל ג’וינט אחד לרפואה…

ראו: איך לגלגל ג’וינט – מדריך גלגול למתחילים

איורים משעשעים לצד דיאגרמות מדויקות

כבר ממבט ראשון ניתן להתרשם שבספר “The Joint Rolling HANDBOOK 2” (“הספרון לגלגול ג’וינטים”), הושקעה לא מעט מחשבה מאחורי העיצוב והמראה החיצוני.

הוא קטן למדי, כיאה לספר המכנה את עצמו “Handbook” ובעל כריכה רכה שמתאימה בצורה מושלמת לצבעים העליזים שלה, יחד עם הדמויות החינניות המעטרות את הספר מבחוץ ומבפנים.

ישו הקדוש - ה-"Cross"...
ישו הקדוש – ה-“Cross”…

לכל אורך המאה-וקצת עמודים שלו, מתנוססים איורים ותרשימים משעשעים אך עשויים היטב שבהחלט מעבירים את מהלך העבודה של גלגול הג’וינט בצורה מפורטת ופשוטה.

האנגלית ממש לא מהווה מכשול ולמרות שנרתעתי בהתחלה כשראיתי שהספר הודפס דווקא באנגליה, גיליתי מהר מאוד שאין ממה לחשוש – המחברים לקחו בחשבון את קהל הקוראים מחוץ לממלכה הבריטית וכתבו את הספר בשפה קלה, נטולת סלנגים לא מפוענחים ומילים מסובכות.

עוד הרבה לפני שהספר מגיע לנושא הגלגולים, הוא מקדיש את עמודיו הראשונים למתן אינפורמציה מפורטת ומועילה לכל הנושאים האלמנטריים שמסביב: כיצד לבחון את איכות הפרח שקיבלתם, טיפים להכנת קססה מעורבת של טבק וירוק, מספר שיטות לבדוק את איכות החשיש (מידע שבהחלט עשוי להועיל לאור מצב החשיש בשוק הישראלי היום), הדרך הטובה ביותר לפתוח בוף על טבק, וכמובן מידע קונקרטי וממצה על ניירות גלגול בגדלים שונים, טעמים שונים, סוגי פילטרים, גורסים וכדומה.

עשרות ג’וינטים בדרגות קושי שונות

לאחר שעברנו על הבסיס, הגיע הזמן לדבר האמיתי – גלגול הג’וינטים!

בתוכן העניינים, מפורטים לנו כמעט שלושים סוגים שונים של ג’וינטים וטכניקות גלגול, מסודרים לפי רמת קושי כמובן.

גרסה מעודנת ל"סולם יעקב"
גרסה מעודנת ל”סולם יעקב”
בעזרת ציורים מסבירי פנים ודיאגרמות מושקעות, נוכל לנסות ולגלגל כל מיני פייסלים יצריתיים ומעוררי השראה כמו ה- “Crossroads” (שלושה ג’וינטים חבורים יחד בצורת צלב), ה-“Tulip” (שיטת גלגול נפוצה באמסטרדם, עם פילטר ארוך במיוחד) או לאתגר את עצמכם עם ה-“Twister” (שלושה ג’וינטים קלועים יחד כמו חלה של שבת…).

הם אפילו יציגו כיצד ניתן להכין ג’וינט בעזרתו האדיבה של עלה קנאביס – ללא כל צורך בשום נייר!

כל שיטה וטכניקת גלגול המוצגים בספר, מקבלים דירוג בארבע פרמטרים: קושי ההכנה, מהירות, עוצמה ואיכות העישון. ככה שאתם יכולים לקבל מושג למה אתם נכנסים עוד לפני שניגשתם למלאכה.

בשורה התחתונה, אם תשאלו אותי האם הספר הזה גרם לי לזנוח את הבאנג ולהתחיל לגלגל – התשובה היא לא, חד משמעית לא!

למעשה, אני הפלתי כבר שלוש ראש במהלך כתיבת שורות אלה, אבל בכל זאת דאגתי שיישב לי עותק אחד בבית – מזל שחברה שלי אוהבת לגלגל, ממש בא לי איזה קינג סייז עכשיו…

מחיר הספר בחו”ל הוא 40$ דולר בערך וניתן להשיג אותו בארץ ב-125 ש”ח בלבד.

הספר המלא:

להורדת הספר בגירסת PDF חינם לחצו כאן (תודה לציני על הטיפ)

את הספר ניתן להשיג בחנות ה-Rolling Stoned ברחוב דיזינגוף 134 תל-אביב.

ראו עוד: למקצוענים בלבד: “קאלי קנון” – התותח מקליפורניה
ראו עוד: עשה זאת בעצמך – מדפסת באנגים תלת-מימד

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר