נייס גאי

“נייס גאי” הוא סלנג לסם פיצוציות שמכיל תערובת של עשבים יבשים (בד”כ דמיאנה, מנטה, או תה) אשר עורבבו עם קנבינואידים סינתטיים, בד”כ על ידי כימאי חובבן, שלא תמיד יודע לערבב את החומר הפעיל בצורה אחידה בתערובת. השימוש ב’נייס גאי’ מסוכן בהרבה מהשימוש בקנאביס מכמה סיבות: קודם כל, הקנבינואידים הסינתטיים שנמכרים בשוק היום בתערובות ‘נייס גאי’ חזקים בממוצע פי 40 מ-THC, אך חלקם חזקים אפילו פי כמה מאות, ומכיוון ששקיות ‘נייס גאי’ לא מציינות איזה קנבינואיד נמצא בהן ובאיזה מינון, שקית אחת עשויה להיות חזקה פי 100 מהשניה – מתכון בטוח למנת יתר, שעשויה להיות קטלנית.

עוד סכנות בשימוש בנייס גאי, בהשוואה לקנאביס, הן היעדר הקנבינואיד ה”מאזן” CBD, אשר לו מיוחס תפקיד חשוב במניעת תופעות לוואי פסיכיאטריות פוטנציאליות של THC כמו חרדה והתקפים פסיכוטיים. כאן מדובר בנגזרות של THC שחזקות פי כמה עשרות או מאות ותופעות הלוואי שלהן בהתאם – ולכן היעדר ההשפעה האנטי-חרדתית והאנטי-פסיכוטית החזקה של CBD היא קריטית במיוחד.

בעוד ש-THC הוא אגוניסט חלקי לרצפטורים הקנבינואידיים, רוב הקנבינואידים הסינתטיים הם אגוניסטים מלאים – מה שמקנה להן השפעה פסיכואקטיבית חזקה ומסוכנת בהרבה, וככל הנראה אחראי לחלק מההשלכות הפיזיות המסוכנות שלהן, כמו נזק בלתי-הפיך לכליות.

קראו עוד על ‘נייס גאי’:
אז למה נייס גאי כל כך מזיק בעצם?

חדשות