גביע הקנאביס – Cannabis cup – המונדיאל של מגדלי הקנאביס!

גביע הקנאביס

גביע הקנאביס – “הקנאביס קאפ” הוא למעשה פסטיבל הקנאביס הגדול והמוערך ביותר בעולם. מכל קצוות תבל אנשים מגיעים לאמסטרדם בחודש נובמבר בשביל לקחת חלק בחגיגה הענקית. מגדלים מקצועיים מכל רחבי הולנד שולחים את הקנאביס שלהם וצוות של שופטים מקצועיים (וגם פחות מקצועיים…) אשר מדרגים את הפרחים בכמה קטגוריות:

סאטיבה, אינדיקה, חשיש, חשיש הולנדי, מכשיר העישון הטוב ביותר ועוד…

גביע הקנאביס - Cannabis Cup

בשביל קופישופ, או “בנק זרע” של קנאביס, זכייה באחד המקומות הראשונים בפסטיבל מסוג זהה לזכייה במונדיאל. הזן הזוכה הופך להיות מבוקש מאוד בקרב חובבי הקנאביס, וכולם רוצים לשים את הידיים שלהם עליו, לעשן אותו וכמובן לגדל אותו…

אבל איך הכל התחיל? ומתי? כדי לענות על התשובה הזאת צריך ללכת כמה שנים אחורה…

HIGH TIMES MAGAZINE – מגזין “היי טיימס”

פסטיבל “גביע הקנאביס” מתקיים בחסותו של המגזין “היי-טיימס”. שהוא מגזין הקנאביס הנפוץ והמפורסם ביותר בעולם.

גם זה בטח יעניין אותך

מייסדו של המגזין – טום פורסאד – נולד באריזונה, השלים תואר בעסקים במכללת יוטה ואחרי שראה את אחד החברים הטובים שלו חוטף מכות מהמשטרה, משהו אצלו השתנה. הוא התחיל לפעול ליצירת תקשורת מחתרתית ועם הזמן כאשר ראה שאריזונה קטנה מידי בשבילו הוא עבר לניו-יורק. אחרי כמה שנים של ארועים ובלגנים המאמץ השתלם וב-1974 הוא יצא לעולם לראשונה עם המגזין “היי-טיימס” – מגזין “תרבות נגד” שכאמור רק יתפוס עוד ועוד תאוצה…

בוב מארלי על שער מגזין היי-טיימס

בארמון הקנאביס

בשנת 1987, עורך המגזין – סטיבן הגר – טס לאמסטרדם כדי לכתוב כתבה על החברה ההולנדית הראשונה בהיסטוריה שהתחילה למכור זרעים של קנאביס בדואר. הכתבה מתארת איך בחור אוסטרלי בשם “נוויל” הצליח לשים את ידו על כמה מזני הקנאביס המשובחים ביותר בעולם שהיו בזמנו. הוא כאמור הקים חברה שמוכרת זרעי קנאביס בדואר ועם הזמן נהפך למיליונר. נוויל גר בארמון ענקי מלא בחדרי גידול שונים – ארמון הקנאביס.

במהלך טיולו בהולנד הכיר סטיבן כמה אנשים שסיפרו לו על “פסטיבל הקציר” בקליפורניה בו נהגו להשתתף. שיחות אלו הביאו לו רעיון ליצור פסטיבל של קציר קנאביס באמסטרדם הליברלית.

כבר בינואר סטיבן חזר לאמסטרדם יחד עם עוד מומחה לגידול וצלם מקצועי, בכדי לערוך את תחרות ה”קנאביס-קאפ” הראשון. מאחר שהתחרות לא הייתה מפורסמת בזמנו, השלושה היו למעשה גם שלושת השופטים היחידים בתחרות והתחרו בה רק ארבע חברות.
במהלך השנים הראשונות לא הייתה תמיכה רצינית בפסטיבל. הקפיצה הגדולה החלה בפסטיבל השביעי כאשר כבר הגיעו למעלה מ-700 איש להשתתף, לטעום ולהנות. עם הזמן התווספו לתחרות עוד מתחרים, עוד זנים, עוד קטגוריות, והביאו סלבז-אורחים בסדר גודל עולמי שיופיעו ולפעמים גם ישתתפו בתהליך הבחירה ( בוב דילן, וילי נלסון ועוד…).

במהלך התחרות מקבלים הפרחים ציונים לפי מספר פרמטרים: המראה של הפרח, הטעם שלו, הריח שלו, המבנה וכמובן – רמת הסוטול שהוא מביא.

אנו בהחלט ממליצים לכל חובבי הקנאביס הישראליים לנסוע לבקר ולהתרשם מהאירוע יוצא הדופן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר