טוען...

9 סיבות טובות לעשות את הקנאביס חוקי בישראל

האיסור על קנאביס עושה הרבה יותר רע מאשר טוב, לכולם. לא משוכנעים? הנה 9 סיבות מצוינות להסיר אותו מחיינו לתמיד

לכל ויכוח תמיד יהיו שני צדדים, אך כאשר מדובר בנושא הסדרת שוק הקנאביס בחוק והפסקת רדיפת הצרכנים, חשוב להבין כי זהו נושא משמעותי מאד אשר השפעתו על רווחת כלל הציבור היא עצומה. אם הנכם נמנים על מחנה “הקנאביסטים” והולכים עם צמיד ירוק על היד, אז כנראה שאתכם לא צריך לשכנע שהאיסור על קנאביס כבר מזמן צריך היה להיפסק. אם לא, הנה 9 סיבות מצוינות לסיים את כל הסיפור הזה.

1. האיסור על קנאביס תורם ליצירת שוק שחור תוך מימון ארגוני פשע וגורמי טרור – “תקופת היובש” בה נאסר האלכוהול בארה”ב הייתה גם תור הזהב של ארגוני הפשיעה (ראו ערך אל קאפונה) אשר קפצו על המציאה והתחילו לארגן לכולם את מה שצריך לקנות בסתר. בישראל, בנוסף לארגוני הפשיעה שמגדלים ומוכרים מאחורי חומות ושומרים, אפילו ארגוני הטרור כדוגמת חמאס וחיזבאללה מנצלים את המצב כדי להתעשר בקלות, ואנחנו פשוט מאפשרים לזה לקרות. מה שאסור אצלך, תקנה אצל שכניך.

2. האיסור על קנאביס ממלא את בתי הכלא ב”פושעים” לא אלימים ולא מסוכנים – בכל שנה מציפים המוני אזרחים תמימים ולא מסוכנים את בתי הכלא, בשל העובדה שהם בחרו לצרוך או לסחור קנאביס בלבד. לא רק שאזרחים חפים מפשע נמצאים מאחורי סורג ובריח, מה שלעצמו אמור להיות מספיק, אלא שבנוסף הכיס של כל אחד ואחת מאיתנו נפגע, כאשר מיליוני שקלים מבוזבזים בכל שנה על כליאתם של אותם אזרחים. אם חירותם של החפים מפשע לא מטרידה אתכם, לפחות תדאגו למחירי המחיה שעולים כאן כל שנה.

אל קאפונה - הפשע מרוויח מהאיסור
אל קאפונה – הפשע מרוויח מהאיסור

3. האיסור על קנאביס גורם להרס חיים שלמים – וזאת בין אם מדובר בנער שסחר בכמויות קטנות של מריחואנה ונשלח לבלות את רוב חייו הצעירים בבית הכלא, בילד שנלקח מביתו ע”י הרשויות מפני שהוריו נתפסו מעשנים, או בנערים שקופצים לרעש פעמון הדלת בפחד שלא היה מבייש יהודי בפולין של 1943, כי המשטרה מטרידה כל אחד שמעז להרגיש חופשי. חיים שלמים של המוני אנשים נהרסים, בגלל חוקים שממשיכים להיכשל בכל פעם מחדש.

4. קנאביס החוקי יציף את שוק העבודה במשרות חדשות – המוח היהודי היה האחראי לבידוד ה-THC ולזינוק המדעי בתחום הקנאביס. מדינות רבות מתדפקות על דלתינו עם חבילות רכישה של מאות מיליוני דולרים אשר יאפשרו למשק לזנק ולמאות (אם לא אלפי) משרות חדשות להיפתח ולספק פרנסה למשפחות רבות.

5. רווחי מס גדולים שיניבו יותר תקציבים לרווחת הציבור – בדיוק כמו בתי הספר בקולורדו אשר מכפילים ואף משלשים את תקציבם בזכות קרנות לשיפור החינוך, גם בתי הספר בארצנו יוכלו לקבל את התקציבים להם הם זקוקים נואשות כדי להוריד את מספר התלמידים בכיתה, לפתוח כיתות מצטיינים וחוגי העשרה נוספים, לשפר את העזרה הניתנת לתלמידים מתקשים, ובעצם כל מה שחסר בבית הספר של הילד שלכם. גם אם אינכם הורים לילד, וודאי תעריכו את תקציבי הבריאות והרווחה שיעשו רק טוב לכלל הציבור הישראלי, ויקלו על כולנו את העול.

תקציבים למערכת החינוך, ואולי אפילו לימודי קנאביס.
תקציבים למערכת החינוך, ואולי אפילו לימודי קנאביס.

6. הקנאביס הוא בגדר פלא רפואי – מחקרים מבוססים מכל האוניברסיטאות המובילות ברחבי העולם, מראים כי הקנאביס עוזר ותורם לטיפול בעשרות מחלות ותופעות רפואיות שונות, ואף מתפקד כתרופת מנע לתופעות אחרות. משרד הבריאות הישראלי אפילו מכיר בקנאביס כתרופה אשר מסייעת גם לסובלים ממצבים בריאותיים חמורים מאד, אך ללא אישור שלפעמים אינו ניתן גם לאחר מסעות מפרכים, כל החולים עלולים לסיים את דרכם בבית הכלא או במעצר. תרופת הפלא בידינו ושוק רפואי כלל עולמי לפנינו, רק צעד אחד נותר לנו לעשות.

7. שוק ההמפ החוקי יזניק את עולם התעשייה הישראלי – צמח ההמפ, למרות היותו צמח מופלא המשמש כחומר גלם איכותי וזול לעשרות תעשיות שונות, נמצא מחוץ לחוק אך ורק בשל קרבתו הגנטית לצמח הקנאביס. הסרת האיסור על ההמפ תשלח את עולם התעשייה הישראלי לדרך חדשה, תשים את המדינה הפצפונת שלנו על מפת התעשייה העולמית ותוזיל את מחירי כל המוצרים עבור כולנו. על הדרך, נוכל לחסוך זיהום אויר ומים ולהציל את הסביבה.

ישראל - מעצמת קנאביס רפואי בעולם
ישראל – מעצמת קנאביס רפואי בעולם

8. הקנאביס אינו חומר מסוכן – או כפי שנאמר על ידי השופט הפדרלי פרנסיס יונג: “מבחינה רפואית טהורה, הקנאביס בטוח יותר לשימוש מרוב המזון המעובד אשר אנו צורכים בכל יום. מעבר לכך, הקנאביס אינו קטלני גם בפוטנציה ואין שום אפשרות ריאלית של מוות או נזק ממנת יתר”. במדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית, לא ייתכן שמבוגרים אינם ראשים לבחור לצרוך חומר שאינו מסוכן ושאינו מסכן אחרים, גם ללא הסברים או הצטדקויות.

9. זה רק צמח – תשכחו ממזרקים, כימיקלים, ורידים בולטים, קריז בלתי נשלט, או כל דבר שהמערכת ניסתה להחדיר בכם. הקנאביס, מעל הכל, הוא רק צמח שגדל פה בזכות משהו הרבה יותר גדול מאיתנו, שהיה פה לפנינו ויהיה גם אחרינו. גם אם ביורוקרט כזה או אחר בחר להכניס אותו לאיזושהי רשימה, זה לא הופך אותו לשום דבר אחר מלבד צמח.

ראו עוד:
8 סיבות רפואיות ללגליזציה של קנאביס
9 סיבות נגד לגליזציה של קנאביס
33 סיבות טובות לעשן מריחואנה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר