מגלגל...

מדריך למטופל: איך לצמצם את עלויות הקנאביס הרפואי

על רקע עליית מחירי הקנאביס הרפואי, הנה 9 טיפים לצמצום עלויות הרכישה למינימום האפשרי. יש לכם טיפים נוספים? שתפו אותנו!

בעקבות זינוק מחירי הקנאביס הרפואי נאלצים מטופלים לשלם בין 500 עד 2,000 ש”ח ויותר בחודש, לעומת 370 ש”ח בלבד בעבר. כיצד ניתן לצמצם עלויות אלו?

כמו בכל שוק אחר, יש כמה גורמים המשפיעים על אפשרויות החיסכון: קנייה נבונה ומלומדת, מעקב אחר מבצעים והנחות, השוואות מחירים והתמקדות באיכות.

אספנו עבורכם 9 נקודות בעזרתן תוכלו לצמצם, ולו במעט, את העלויות הכבדות:

טיפ #1: משרד הבריאות הכריז על פיילוט מודל הנחות חדש בשיתוף חלק מהחברות במסגרתו יוזלו כמה עשרות מוצרים למחיר מקסימום של 140 ש”ח (PDF רשימת המוצרים ובתי המרקחת בפיילוט). אמנם מדובר בעיקר במוצרים וזנים פחות מבוקשים, אבל יכולים לספק את מי שידו אינו משגת, לפחות עד מציאת פתרון חלופי.

טיפ #2: שירותי משלוח, המאפשרים חסכון בדלק ובזמן – שניהם שווים כסף כמובן. שירותי משלוח עד הבית ניתן להזמין למשל מחברות שינוע יעודיות לכך, דוגמת ‘בזלת’. ניתן גם להזמין ישירות מבתי המרקחת. לא כולם מאפשרים זאת אבל ממש לאחרונה החלה רשת ‘סופר פארם’ להציע זאת – ובחינם.

טיפ #3: מועדוני חברים. לדוגמה, המועדון החדש שהשיקה חברת ‘תיקון עולם’, או אלה של בתי המרקחת ‘אורנים’ בירושלים או ‘הנגב’ בבאר שבע, שמציעים הטבות והנחות בלעדיות לחברים. הם רוצים כמובן שתרכשו מהם, ועדיף מבחינתם שזה יהיה באופן קבוע, ובתמורה יתאפשר לכם להנות ממוצרים קבועים, לשמור על רצף טיפולי, וכל זה ללא תשלום נוסף מכיוון שההצטרפות למועדון היא לרוב ללא עלות.

טיפ #4: מבצעים והנחות. מלבד מועדוני חברים ופיילוט ההנחות של משרד הבריאות, שווה לעקוב אחר מבצעים והנחות שמציעים בתי מרקחת למוצרים ספציפיים. כדי לעקוב היטב אחר ההטבות והמבצעים על מוצרי קנאביס ספציפיים מומלץ לבקר בעמוד איתור מלאי, שם מתפרסמים התפריטים היומיים של רוב החנויות, וכן להצטרף בקבוצת הטלגרם “מלאי קנאביס”. בתפריטי המלאי מתחבאות הוזלות והנחות לפי מוצר.

טיפ #5: הכנת רשימת קניות מראש – הבסיס של כל רכישה נבונה. מומלץ להכין את רשימת הזנים שתקנו עוד בטרם ההגעה לחנות, כך שלא תתפתו למשל למוצר חדש ויקר יותר. בהחלט ייתכן ואף סביר שחלק מהמוצרים מקודמים על ידי הרוקח מטעמים מסחריים ולאו דווקא מטעמים בריאותיים, איכותיים, או בגלל שהם יהיו טובים יותר עבורכם.

טיפ #6: איכות הקנאביס והתבססות על ביקורות וחוות דעת של חברי הפורומים (למשל בפייסבוק), עיון בקטלוג המוצרים, ביקור באתרי חברות הקנאביס, כדי ללמוד על השפעות הזנים השונים. זה דבר שלכאורה קשור אולי דווקא לאיכות, ולא למחיר, אך ברור שאיכות שווה מחיר, לא? אם תדעו מראש לא לרכוש מוצר מסוים, שאולי מי שכבר ניסה אותו יודע שהוא מלא בעלים, או גורם להשפעה שלילית או לא מתאימה לכם, חסכתם כך בבת אחת מאות שקלים שאולי היו נזרקים לפח… לא חבל? לא יודעים איך לזהות אם הקנאביס איכותי? קראו כאן.

טיפ #7: באותו אופן מומלץ גם לבצע השוואת מחירים (המחירון המלא והמעודכן כאן וניתן כאמור גם לבקר בעמוד איתור מלאי או קבוצת מלאי קנאביס בטלגרם). אמנם המחירים כיום בכל בתי המרקחת זהים כמעט לגמרי, השוואת מחירים תאפשר לכם להכיר זנים שאולי לא לא ידעתם שקיימים, ואולי הם אף זהים לאלה שאתם רגילים אליהם אך זולים יותר לרכישה. אם גם הביקורות על מוצרים אלו בפורום הן טובות, הרווחתם בגדול.

טיפ #8: לבדוק לא רק קטגוריה אלא גם אחוז THC. חלק מהחברות משווקות זני קנאביס עם 17% THC למשל בקטגוריה T20 וכך גובות עליהם סכום גבוה יותר, בעוד אחרות מקטלגות אותם בקטגוריה T15 הפחות יקרה. אם אתם יודעים מה אחוז ה-THC המדויק, ולא רק הקטגוריה, תוכלו לחסוך תשלום מיותר. אם אתם ממש רוצים להקפיד, תדרשו מהחברות לראות את מסמכי בדיקות המעבדה כדי לוודא שהנתונים המפורסמים מדויקים ואל תשכחו שיש שיטה מאוד ספציפית לבדוק זאת.

טיפ #9: קנייה אינטליגנטית ולא עדרית: אחוז ה-THC לבדו הוא לא מדד מספיק לאיכות, ואפילו לא מדד מספיק לעוצמה, תאמינו או לא. אפילו אפשר לקבוע שיותר THC לא אומר בהכרח יותר עוצמה, יותר ‘היי’, או בודאי לא השפעה איכותית יותר, כל אלו תלויים בנוכחות ושילוב של כלל הרכיבים בפרח (“אפקט הפמליה“) ולא במולקולה אחת בלבד. לכן מומלץ לבחור את הזן שמשפיע עליכם לטובה, אחרי קצת ניסוי וטעיה, ולאו דווקא זה שמכיל יותר THC או יקר יותר. יש לא מעט כאלה, איכותיים, גם בקטגוריה T15 ואפילו בחלק מהזנים בקטגוריה T10, בעיקר אלה מתוצרת חברות רציניות שמגדלות זנים ייעודיים לקטגוריות אלה, ולא כמו אחרות שפשוט שולחות אל קטגוריה T10 את הפרחים הפחות טובים שלהן, אלה שמלאים בעלים ולכן בעלי אחוז THC נמוך. מומלצת במיוחד קטגוריית הזנים המאוזנים T10/C10, הנדירה יחסית, בעיקר למתחילים ומי שרוצים להתנהל כרגיל עם מינימום השפעה ממסטלת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר