“80 אחוז משחקני ה-NBA מעשנים מריחואנה”

“הגיע הזמן שהנהלת ה-NBA תתקדם,” אומר ג’יי וויליאמס, שחקן העבר של ה’שיקגו בולס’ וקובע כי לא פחות מ–80 אחוז משחקני ליגת הכדורסל הטובה בעולם מעשנים קנאביס. “רופאים ירשמו לך אוקסיקונטין בלי שום בעיה, אבל כשאתה אומר מריחואנה אתה מקבל הערות,” הוא מעיד.

זה לא סוד גדול ששחקני NBA בארה”ב נהנים מצריכת קנאביס מי שמעט ומי שקצת יותר. בשנה שעברה תפסו מצלמות הפפראצי את קווין דוראנט, אחד הכוכבים הגדולים של הליגה, כשממכוניתו נופלת קופסה מלאה פרחי קנאביס. חצי שנה קודם לכן שחקני קליבלנד קאבלירס נתפסו במצלמה כשהם מחליפים ‘כיפים’ במהלכם עשו תנועות של עישון ג’וינט.

יחד עם זאת, נתון כמו שמספק בראיון ל’פוקס ביזנס’ ג’יי וויליאמס, גארד ב’שיקגו בולס’ לשעבר שנבחר בשנת 2002 במקום השני בדראפט, בהחלט מרשים.

לדבריו של וויליאמס 75%-80% משחקני ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם, צורכים קנאביס להנאתם. לטענתו זה לא צריך גם להדהים אף אחד.

ג'יי וויליאמס במסיבת עיתונאים
ג’יי וויליאמס: “80 אחוז משחקני ה-NBA צורכים קנאביס. אני לא רואה עם זה שום בעיה”

“אני מכיר כל כך הרבה ספורטאים שמשחקים על ‘פרקוסט’ (תרופת כאב). לקחת פעם פרקוסט? זה עושה אותך הרבה יותר מטושטש ולא יציב מקנאביס,” אמר. “לקנאביס יש גם סטיגמה שלילית בחברה. ‘אוי הוא סטלן’. לא, למעשה אני משתמש בשמן קנאביס כי זה עוזר לי עם דלקות ומעלים את כל החרדות.”

“זה מאוד קל לרופא לרשום לך אוקסיקונטין ותאמין לי שאני יודע כי הייתי מכור לזה יותר מ-5 שנים,” אמר. “אבל כשאתה מעיז לומר ‘מריחואנה’ אתה מקבל תגובות, ‘אוו, זה סמים’. כשאתה מדבר על אנשים שנמצאים ברמות המקצועניות, יש הרבה מאמץ ולחץ פיזי ונפשי שבא עם זה. אז אם יש לך משהו זמין שעוזר לך בריאותית, אני עצמי לא רואה בזה שום בעיה.”

הסיבה לכך שהספורטאים מסתירים את השימוש שלהם בקנאביס היא כמובן חוקי ה-NBA הנוקשים בעניין זה, הקובעים כי במידה ושחקן נתפס חיובי בבדיקת THC בדם הוא מקבל עונש להשתתף בתכנית גמילה ממריחואנה. בפעם השנייה הוא כבר יקבל קנס של 25,000 דולר ובפעם השלישית הוא יורחק ללא פחות מ-5 משחקים.

“אתה רואה אנשים בקליפורניה הולכים לרופא ומקבלים כרטיס מריחואנה רפואית, אני מכיר הרבה מאוד אנשים שמשתמשים בזה,” הוסיף, “זה משהו שבכל העולם מתקדמים בגישה כלפיו, אז הגיע הזמן שגם חלק מהגורמים כאן יעשו זאת,” אמר והתייחס כמובן להנהלת ליגת ה-NBA עצמה.

אני לא מעודד אף אחד מתחת לגיל 18 להשתמש בקנאביס, אבל מנקודת מבט רפואית, הגיע הזמן שמותגים כמו NBA ו-MLB (ליגת הבייסבול) יתקדמו קצת בגישה שלהן ויתחילו לחשוב קדימה במקום להיתקע בעבר,” סיכם.

בשנת 2013 העיד וויליאמס כי הוא אף ראה שחקני NBA עולים למשחק אחרי עישון קנאביס:

עוד על קנאביס וספורט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר