מגלגל...

8 חודשי מאסר לנכה שמכרה קנאביס רפואי

שמונה חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושבת נתניה, נכה המקבלת קנאביס רפואי ברישיון, לאחר שמכרה חלק מהקנאביס שלה לחולת קרוהן. “בית המשפט טעה והעניש אישה נכה ואת ילדיה הקטנים,” טוענים עורכי דינה של הנאשמת.

נכה ואם לילדים, נעצרה נשפטה ונשלחה ל-8 חודשי מאסר בפועל לאחר שמכרה קנאביס רפואי שקיבלה ברישיון, לצד קנס של 10,000 ש”ח ושני עונשי מאסר על תנאי.

ש’, תושבת נתניה כבת 37, אם לשלושה ילדים (16, 13 ושנתיים וחצי), קיבלה אישור להשתמש בקנאביס רפואי לאחר שלפני שלוש שנים איבדה את אחד משני התאומים שנשאה בבטנה וסבלה מפוסט-טראומה קשה.

הקונה, הגרה במושב סמוך לביתה של ש’, לא הצליחה לקבל רישיון קנאביס רפואי עבור בתה החולה בקרוהן, וביקשה משכנתה המחזיקה ברישיון שתמכור לה מן הקנאביס שברשותה.

על פי הדיווח האם השכנה ביקשה לרכוש את הקנאביס ואכן ש’ מסרה לה 80 גרם של קנאביס רפואי בעבור 8,000 ש”ח בסך הכל בשלושה מקרים שונים (40+20+20 בעבור 4,000+2,000+2,000).

להגנתה טענה ש’ כלל לא רצתה לקחת כסף בתחילה ועשתה זאת מטוב לב ורחמים ולא מבצע כסף, מה שלא שכנע את השוטרים והשופט.

“עשיתי את זה מטוב לב ולא בשביל כסף”, טענה בחקירתה במשטרה; “אני לא סוחרת ולא עבריינית. עשיתי את זה מתוך רחמים”. לטענתה, בתחילה לא רצתה כלל לקחת כסף, אך אימה של הילדה עמדה על כך.

המשטרה איתרה את הפרשה לאחר שהבת חולת הקרוהן הזמינה זרעי קנאביס מחו”ל. כשהגיעה החבילה השוטרים עצרו אותה.

שירותי המבחן קבעו כי “בבסיס ביצוע העבירות לא עומדים מאפיינים עבריינים באישיותה אלא קשיים נפשיים”.

איזה קנאביס אתה?

“עוד קבעו שירותי המבחן כי יש להעדיף את הפן השיקומי בעניינה של ש’ ולהטיל עליה צו מבחן של פיקוח במשך שנה מבלי להרשיע בהליך המשפטי, וכן לבחון דרכי טיפול שיוכלו לסייע בשיפור מצבה הנפשי” דווח.

למרות זאת השופט עמית פרייז החליט שמקומה של ש’ הוא בכלא, כשהוא דוחה את המלצת שירות המבחן ומטיל עליה שמונה חודשי מאסר בפועל, שנה מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקלים.

בתגובה לגזר הדין מסרו עורכי דינה של ש’: “בית המשפט טעה והעניש אישה נכה, את ילדיה ואת בעלה המתמודד עם הנסיבות יוצאות הדופן. במקרים רבים עבריינים אמיתיים אינם נשלחים למאסר בפועל על אותן עבירות. האישה הזו אינה עבריינית, אך במקום חמלה משפטית הנדרשת למקרים מיוחדים הופעלה ענישה אכזרית במיוחד. הגשנו ערעור לבית המשפט המחוזי ואנו מקווים ומצפים לתיקון הטעות הקשה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר