8 דברים שלא ידעתם על זרעי קנאביס

עם התפתחות שוק הקנאביס העולמי, עולם התוכן סביב זרעי קנאביס הפך לשוק שלם שמגלגל מליוני דולרים בשנה. הנה 8 עובדות מעניינות שכנראה לא ידעתם על זרעי קנאביס.

בעקבות ההתקדמות במודעות הציבורית לצמח הקנאביס והתפתחותו של השוק החוקי בארה"ב, זרעי קנאביס הפכו בשנים האחרונות למוצר נחשק שנמכר בחנויות ואתרים רבים בארץ ובעולם.

זרעיו של צמח הקנאביס (גם המפ) אסורים להחזקה ולהפצה בישראל על פי פקודת המסים המסוכנים, למרות שהם אינם מכילים THC, ובכל זאת מגדלים ביתיים רבים מעדיפים אותם על פני ייחורים. הנה 8 עובדות מעניינות שכנראה לא ידעתם על זרעי קנאביס:

1. אל תסתמכו על מראית עין

בשל כמות הרכיבים הפעילים בצמח הקנאביס ועוד מספר משתנים ביולוגיים אחרים, צורתם החיצונית של זרעי הקנאביס השונים (מאותו הצמח או מצמחים אחרים) אינה תלויה בחוקיות או קריטריונים מסוימים שיכולים להעיד על איכותם הכללית – כלומר לא ניתן לדעת האם הזרעים איכותיים ופוריים לפי המראה החיצוני שלהם – בין אם הם "מנומרים" או חלקים לחלוטין – הכל מיתוסים ואגדות.

זרעי קנאביס
זרעי קנאביס – לא ניתן להבדיל לפי מראה חיצוני

יתרה מכך, לא ניתן להבדיל ויזואלית בין זרעים רגילים, זרעים "נקביים" (פוטנציאל נקבי גבוה), זרעים של זנים "אוטומטיים", או בכלל בין סוג אחד של זרעים לסוג אחר. לפיכך, מומלץ לרכוש זרעים אך ורק ממקורות אמינים ומוכרים ולא להתבסס על מראה חיצוני או דימיון לתמונות שראיתם ברשת.

2. הגודל לא קובע

גודלו של זרע קנאביס בריא ותקין אמור להיות בערך כגודלו של ראש גפרור, אך בדיוק כמו הצורה והצבע, גודלם של הזרעים יכול להשתנות בצורה משמעותית מזרע לזרע, אפילו בעשרות אחוזים.

צורתם החיצונית וגודלם של הזרעים הם אינם מדד לאיכותם (זרעי קנאביס)
צורתם החיצונית וגודלם של הזרעים הם אינם מדד לאיכותם

אל תתייחסו לכך שהזרע הוא קטן או גדול מדי לדעתכם, פשוט שיתלו אותו כמו כל האחרים ותנו לברירה הטבעית להחליט אם הוא חזק מספיק כדי להפוך לצמח בוגר ובריא.

3. זקני השבט – בני 2,700 שנה

ישנן עדויות רבות לכך שזרעי קנאביס שימשו לחקלאות ותזונה כבר לפני אלפי שנים, אך זרעי הקנאביס העתיקים ביותר שנמצאו עד היום, בני 2,700 שנה לפחות, נחשפו בשנת 2007 בתור קבר עתיק בסין.

עדויות אלו מראות כי עוד בזמנים העתיקים ידעו בני האדם לנצל את האיכויות הרבות של צמח הקנאביס ותוצריו לטובתם, בעיקר כמקור מזון מתחדש.

4. תוסף תזונה לשומן חיוני

זרעיו של צמח ה'המפ' (קנאביס התעשייתי) נחשבים ל"מזון על" עשיר בחלבונים וחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 ואומגה 6.

אחסון זרעים: שלושה דברים שזרעים של מריחואנה אוהבים
זרעי המפ מהווים מקור מצוין לחלבונים וחומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומה 6

בניגוד למאכלים אחרים המכילים בדרך כלל רק סוג אחד של חומצות שומן אלו, זרעי ההמפ מכילים שילוב נדיר ואופטימלי של שתיהן. מסיבה זו זרעי המפ מהווים תוסף תזונה מצוין ויעיל יותר אפילו מזרעי פשתן.

5. אחסון אידיאלי – במקרר ביתי

טמפרטורת האחסון והשימור האידיאלית עבור זרעי קנאביס טריים היא 6-8 מעלות צלסיוס, ולפיכך המקום הטוב ביותר לאחסן אותם בבית יהיה בתוך המקרר.

חשוב לזכור לשים את הזרעים בתוך שקית ניילון או צנצנת אטומה, כדי למנוע הצטברות של לחות על הזרעים, שיכולה להוביל להתפתחות פטריות עובש שיאכלו לכם את הזרעים.

6. עד 1,000 בזרעים צמח אחד

צמח הקנאביס, בשל היותו צמח ותיק מאד בעולם החי, מותאם באופן טבעי לעבור האבקה על ידי הרוח (ולא על ידי דבורים). בשל יעילותה הנמוכה יחסית של השיטה, הצמח מייצר אבקנים רבים ופוטנציאל ההזרעה שלו מגיע לרמות גבוהות ביותר.

צמח קנאביס בודד יכול להפיק מעל 1,000 זרעים בכל פעם - זרעים על צמח קנאביס זכרי
צמח קנאביס בודד יכול להפיק מעל 1,000 זרעים בכל פעם

בהפריה ביתית או טבעית, כמות הזרעים שיפיק צמח קנאביס בוגר יכול להגיע לעד 700 זרעים, כשבגידול מקצועי ושימוש בשיטות שפותחו בשוק מקצועי, ניתן להפיק מעל 1000 זרעים מצמח קנאביס בודד.

7. ערכת ההישרדות של המלחים

בתור הזהב של משלחות המחקר הימיות של האימפריה ההולנדית (1568–1648), שימשו זרעי קנאביס כחלק חשוב מ"ערכת הישרדות" שהייתה קיימת בכל אוניות המסע.

מלבד היכולת להשתמש בזרעי הקנאביס בתור מקור מזון זמין בעת מסעות ארוכים, היכולת לגדלם במהירות וכמעט בכל תנאי מזג אויר ושטח, הפכה אותם למרכיב הישרדות חשוב במקרים של התרסקויות לא צפויות על החוף.

8. תופסים טרמפ על ציפורים

למרות יכולות ההאבקה וההזרעה העצמיות של צמח הקנאביס, אחת הדרכים בהן הוא מקבל עזרה מבעלי החיים היא דווקא דרך ציפורים. זרעי הקנאביס נאכלים על ידי ציפורים שמעוניינות בערכים התזונתיים, והופכים ל"פצצות גידול" לאחר יציאתם דרך מערכת העיכול של הציפורים.

ציפורים זרעי קנאביס
ציפורים אוכלות זרעי קנאביס – והופכות אותם ל"פצצות גידול"

זרעים רבים מוטלים בשיטה זו, בעודם מוקפים בלשלשת הציפורים שמהווה חומר דשן מצוין, היישר לתוך שטחי אדמה פתוחים, ויוצרים מעת לעת שדות קנאביס אקראיים וקטנים במקומות שונים בעולם.

ראו עוד:
6 דברים שלא ידעתם על חשיש
5 עובדות מעניינות על זרעי קנאביס "נקביים"
10 דברים שלא ידעת על ההיסטוריה של הקנאביס
"יבול מיליארד הדולר" – 10 עובדות מעניינות על המפ

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט