7 סיבות להיות אופטימיים לקראת הבחירות

ראיון קצר עם מנהל הקמפיין של מפלגת ‘עלה ירוק’, עו”ד דקל דוד עוזר, שנותן לנו לא פחות משבע סיבות טובות להגיע לקלפי (וגם לצאת ממנה) עם חיוך גדול.

עו”ד דקל-דוד עוזר , מנהל הקמפיין של עלה ירוק הוא הדמות הכי פוליטית בקרב הפעילים להסדרת שוק הקנאביס. בתור מי שהגיע מתוך שורותיה של מפלגת העבודה ומהלכיו הקודמים (במסגרת תנועת דור האמת שהקים וסגר) היו להשפיע על מרכז המפה הפוליטית, הוא היה המועמד הטבעי לנהל את הקמפיין של עלה ירוק.

תפסנו את דקל לשיחה קצרה רגע לפני פתיחת הקלפיות והוא הצליח לספק לנו 7 סיבות להיות אופטימיים:

 1. הרשימה – רשימת עלה ירוק היא באמת רשימה מיוחדת שפונה לקהילות רבות בחברה הישראלית. אורן מייצג את המאבק לשחרור הצמח, ברקת מייצגת את מאבק החולים ועדי מייצגת את המאבק לסביבה וחברה טובה יותר. גם הם וגם המשך הרשימה מהווה תצריף של לוחמים ולוחמות אשר שמו את טובתם האישית בצד והעמידו עצמם למאבקים שלהם – זו רשימה מעוררת השראה שאנשים ישמחו להצביע עבורה.
 2. הזמן – אנחנו נמצאים בזמן הנכון. אחרי התוצאות בקולורדו. הדיבור על הסדרת שוק הקנאביס הפך להיות דיבור לגיטימי ואפילו נדרש. במהלך הקמפיין היו 3-4 כתבות גדולות על הצורך בהסדרת שוק הקנאביס, ועל הצורך בהרחבה משמעותית של הקנאביס הרפואי.
 3. הקמפיין – הקמפיין שעשינו היה מאוד מיוחד וניקה את המוניטין הרע שדבק במפלגה מאז הקמפיין הבידורי של גיל קופטש בשנת 2009. שמנו דגש על דברים שמפלגות אחרות כלל לא שמות לב אליו. כך אני יכול לחשוף שהאתר שלנו הוא אחד האתרים היחידים במערכת הפוליטית שהיווה כלי אסטרטגי ונכנסו לאתר בחודש האחרון, עשרות אלפי מבקרים, ובימים האחרונים מעל ל-4,000 כניסות ביום. מדובר בנתונים מדהימים לאתרים פוליטיים – בטח שאי אפשר להשוות את זה לנתוני כניסה ליתר המפלגות. כל גולש באתר נכנס וגלש בכ-5 עמודים, כלומר: יש עניין גדול מאוד בתוכן האיכותי של המפלגה ואנשים מאוד מתעניינים.

  עשרות אלפי מבקרים בחודש האחרון. נתוני האתר של עלה ירוק
  עשרות אלפי מבקרים בחודש האחרון. נתוני האתר של עלה ירוק

  האנשים האלה הופכים להיות שליחים שלנו ומדברים עלינו. מתוכם כ-40% הם מחיפוש בגוגל – כלומר ישבו כמה חברים ודיברו על עלה ירוק והחליטו לחפש אותנו בגוגל. זה אומר שכל כניסה כזו אינה של אדם אחד, אלא של 3-4 אנשים. המשמעות היא שנחשפו לתכנים האיכותיים ביותר שלנו כ-150,000 אזרחים מצביעים, הצורכים קנאביס ביום-יום.

  בעמוד הפייסבוק ייצרנו יותר תוכן מקורי מכל המפלגות ביחד וכל התוכן ענייני וחושף את המצע הרשימה והסיבות להצביע לעלה ירוק. בחודש האחרון זכינו במיליוני חשיפות למאות אלפי אנשים – שוב, אנשים מפולחים שכולם צרכני קנאביס.

  גם זה בטח יעניין אותך

  את האפליקציה שלנו הורידו כ-1,500 פעילים. למפלגות אחרות – בכלל אין אפליקציה. הוידאו שעשינו – וידאו שרובו כאן כדי להישאר. חומרים שפעילי קנאביס יוכלו להשתמש בהם שנים רבות לאחר הקמפיין. חושף המון מידע באופן נגיש וקודם לעשרות אלפים. חלק מהוידאו נחשף למאות אלפים.

 4. הסרת הבושה בקרב פעילי השטח – אנחנו עדים לתופעה מדהימה: אנשים לא מתביישים לתמוך בעלה ירוק. אינספור הודעות של תומכים שמודיעים שהם שכנעו את הוריהם וכל בני משפחתם. בניגוד לבעבר, כשהתמיכה בעלה ירוק עוד נחשבה ל-“בושה”, כעת התמיכה היא מקור לגאווה. משפחות שלמות יצביעו לעלה ירוק בזכות זה.
 5. העבודה בשטח – בקמפיינים הקודמים של עלה ירוק חולקו כ-30,000 פלאיירים. בקמפיין הנוכחי פעילי השטח עבדו בצורה מדהימה וחילקו 100,000 פלאיירים לפני יום הבחירות, כ-80,000 סטיקרים – כל זאת מיד ליד. ביום הבחירות אנחנו מתכוונים לחלק 200,000 פלאיירים מיוחדים ליום הבחירות באמצעות מעל ל-1,000 מתנדבים. אלו נתונים שמתאימים למפלגות גדולות.
 6. דקל-דוד עוזר
  “כעת התמיכה בעלה ירוק היא מקור לגאווה” עו”ד דקל-דוד עוזר
 7. הסקרים – לפני מעל חודש ימים כבר זכינו לראות את עלה ירוק עם נתון חסר תקדים של 2.34% מהקולות המשיבים בסקר. זה אומר שדי במעט מאוד מתלבטים שמחליטים להצביע לעלה ירוק ברגע האמת כדי שנעבור את הרף של 3.25% ונכנס לכנסת.

  כמו כן, אנחנו יודעים מסקר שעשינו כי כ-17% שקלו בבחירות האחרונות להצביע לעלה ירוק. במילים אחרות – אם אנשים פשוט יצביעו למה שליבם מכוון אותם עלה ירוק תהיה בפנים.

  מכיוון שתבענו את מכוני הסקרים וערוצי החדשות, הם “נקמו” בנו על ידי כך שלא חשפו את הנתונים לקהל הרחב, אבל עשינו את זה במקומם והסרטים על נתוני התמיכה בנו הגיעו למאות אלפים והפכו לדיבור החם במערכת הפוליטית כולה.
  גם בסקר האינטרנטי הגדול שנערך אי פעם (behirot2015) רואים שעלה ירוק מקבלת 6 ו-7 מנדטים. מדובר באלפי אלפים. הרבה מעבר למאות פעילי הרשת של המפלגה.

 8. ערוצי התקשורת – שימו לב לנתון מעניין: החל משבוע וחצי לפני הבחירות ערוצי התקשורת החלו להתייחס אלינו בצורה שונה. כשהם יוצאים בסקרים (לדוגמא סקר הצינור) – הם מכניסים אותנו לסקר. כשהם עושים כתבות על יום הבחירות – הם מבקשים מאיתנו להשתתף. אנחנו המפלגה היחידה שאין בה חברי כנסת מכהנים שמשתפים אותה. וגולת הכותרת: ערוץ 1 הכין הדמיות עבור המשדר של ערב יום הבחירות – המפיקים דאגו לקחת את מפלגת עלה ירוק בחשבון והקפידו להזמין גם את אורן ליבוביץ, יו”ר המפלגה – כדי להצטלם למערכת שלהם יחד עם ראשי המפלגות האחרות.

ראו עוד:
עלה ירוק: “עד הבחירות הבאות – הקנאביס יהיה חוקי”
סקר חדש: ‘עלה ירוק’ בכנסת עם 5 מנדטים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר