7 מוצרי קנאביס חדשים – קנאטק 2016

כנס “קנאטק 2016” שנערך היום בתל אביב אירח מאות משקיעים ומומחים מתחום הקנאביס, כשלצידם חברות ויזמים שפיתחו מוצרי קנאביס חדשים שנכנסים בימים אלו לשוק הגדול. ביקרנו בתערוכה ופגשנו את האנשים מאחורי המוצרים, שסיפרו על הפיתוחים האחרונים ועל תכניותיהם לעתיד. צפו:

היום הראשון של כנס הקנאביס והטכנולוגיה הישראלי החדש – “קנאטק” – כלל הרצאות מרתקות של מומחים ומשקיעים מכל העולם, שעלו לשתף מנסיונם על הבמה המרכזית אותה הנחתה “נסיכת הקנאביס של בברלי הילס” שריל שומן.

מלבד שלל הרצאות מרתקות על עתיד הקנאביס הרפואי והשתלבות הטכנולוגיה בעולם הקנאביס, בדגש על עולם הסטארטאפ הישראלי, הוקדש אולם שלם להצגת מגוון מוצרים ופיתוחים חדשים יותר ופחות הקשורים לתרבות הקנאביס בכלל, לעולם גידול הקנאביס המקצועי והפרטי, וכמובן לתחום הקנאביס הרפואי בפרט, ואלו הבולטים שבהם:

EZ Switch – ייצור זרעי קנאביס נקביים

חברת “קנומיקס” מייסודו של מומחה הקנאביס הישראלי ד”ר נעם צ’כנובסקי, פיתחה מוצר המאפשר לכל מגדל קנאביס ביתי לייצר זרעי קנאביס נקביים ללא צורך ברכישת זרעים יקרי ערך. השיטה מבוססת על תרסיס מיוחד בשם EZ Switch, מסדרת EZ Solutions, אותו מתיזים במשך 5 ימים על אזור מסויים בפרח קנאביס נקבי ולאחריהם באזור הריסוס צומח פרח זכרי במקום פרח נקבי.

תרסיס נקבה לזכר - מוצרי קנאביס בכנס קנאטק 2016

גם זה בטח יעניין אותך

פריחתו של פרח זכרי המפיק אבקנים, על גבי צמח נקבי, מאפשרת לבצע הפריה עצמאית של הפרחים הנקביים, שמתחילים לייצר זרעים עם הגנטיקה המקורית – אותם ניתן לאחר מכן לשתול שוב ולהצמיח שתילים נוספים. “התרסיס מאפשר לייצר זרעים איכותיים יותר מאלו הנפוצים היום בשוק,” מסביר נעם. “מרססים את הצמח לפני המעבר לשלב הפריחה, פעם ביום, ובשורה התחתונה במחיר של זרע אחד ניתן לייצר אלפי זרעים.”

המוצר מיועד לשיווק בחו”ל כמובן, במדינות בהן גידול ביתי מותר על פי חוק. כמו כן צפוי בקרוב התרסיס להימכר גם בחנויות הידרו מובחרות בישראל. יש לציין שטכנולוגיה זו קיימת עבור צמחים מסוגים אחרים, אך זהו המוצר הראשון המכוון למגדלי הקנאביס בפרט.

שמנים, עוגיות וקפסולות

חברת הקנאביס הרפואי הישראלית “קנאבליס” הציגה מגוון ממוצריה, החל משמן קנאביס ברמות חוזק שונות, קפסולות קנאביס ברמות חוזק שונות גם הן, נרות קנאביס לטיפול רקטלי ו”שמן שחור” מרוכז בעל 20 ו-30 אחוזי THC.

DryGair – שואב לחות מחממות קנאביס

מוצר שפותח בשיתוף עם המכון הוולקני בישראל ומאפשר שאיבה מאסיבית של לחות הנמצאת בכמויות גדולות בחממות גידול קנאביס – בעיקר בתחתית הצמחים ובתוכם – ושחרור שלה בחזרה באופן אחיד. המוצר נמצא כבר היום בחוות מסחריות מורשות המגדלות קנאביס רפואי.

Cotton Mouth – תרסיס למניעת יובש בפה

בעת עישון קנאביס הופכות העיניים לאדומות והפה הופך ליבש. את התופעה הזו התרסיס החדש ששמו “פה כותנה” (הכינוי לפה יבש באנגלית) בא לפתור על ידי רענון והמרצת בלוטות הרוק בפה.

תרסיס ליובש בפה - מוצרי קנאביס בכנס קנאטק 2016

מנסיון שנערך במקום אכן התרסיס מעורר מיד את הבלוטות בפה, שמתמלא מיד ברוק קריר ורענן – מזכיר מעט את החמציצים שקטפנו ולעסנו בילדות.

Equio – קנאביס דאטאבייס

חברת הקנאביס האמריקנית New Frontier פיתחה מסד נתונים המבוסס על נתונים מכל רחבי ארה”ב ומאפשר לחברות קנאביס לבדוק את החוקים והרגולציות הנוגעים לעולם הקנאביס בכל מדינה ומדינה. המוצר החדש זמין כעת בקולורדו ונבאדה בלבד, אך נציגת החברה מבטיחה שגם לישראל יגיעו.

איבנה – חברת לייצור טרפנים

איבנה (Eybna), חברה ישראלית שמייסדיה הצעירים פיתחו שיטה למיצוי טרפנים (רכיבים האחראים על טעם וריח בקנאביס וצמחים), פיתחה מיצויים במגוון ריחות של זני קנאביס שונים.

טרפנים - מוצרי קנאביס בכנס קנאטק 2016

“המטרה היא למצות את הפוטנציאל של החומרים הללו ולמכור אותם כמוצר בפני עצמו,” מספר נציג החברה. “אפשר לייצר נעליים בריח, עצי-ריח לרכב בריח קנאביס וכיוצ”ב.” בנוסף בארה”ב משתמשים בטרפנים כתוספת למיצויי קנאביס כמו BHO המאבדים את הטרפנים שלהם בצהליך ההכנה.

MyDX – מכשיר ביתי למדידת קנבינואידים

MyDX הוא מכשיר שצרכני קנאביס בכל העולם מצפים לו בכליון עיניים, בעזרתו יכול כל אחד לבדוק את אחוזי ה-THC, ה-CBD ושאר הקנבינואידים בקנאביס באופן עצמאי וללא כל צורך בבדיקות מעבדה.

MyDX - מוצרי קנאביס בכנס קנאטק 2016

טרם ידוע עד כמה מדוייק המוצר, אך יצרניו מבטיחים כי הוא אמין ומדוייק לגמרי, ולעומת מכשור מעבדה שעולה מאות אלפי שקלים, ה-MyDX עולה הרבה פחות, אך לא מעט – כ-800$ בהזמנה מחו”ל.

ראו עוד:
5 סטארטאפים חדשים בעולם הקנאביס
סטארטאפ חדש מציע: קנאביס בהתאמה אישית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר