מגלגל...
x

שיא חדש: 67% מהסטודנטים בב”ש צורכים קנאביס קבוע

אוניברסיטת בן גוריון ממצבת עצמה במקום הראשון בישראל באחוזי צריכת קנאביס. 67% מהסטודנטים בבירת הנגב עושים זאת לפחות פעם בחודש ו-37% נהנים על בסיס יומיומי. 90% צורכים אלכוהול, 30% צורכים ריטלין ו-7% צורכים פסיכדליה.

אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון ערכה סקר אנונימי בקרב 322 סטודנטים בו נבדקו אחוזי ואופי צריכת הקנאביס, אלכוהול, ריטלין, LSD ,MDMA וקוקאין. גולת הכותרת היא אחוז הצריכה האדיר של קנאביס שהגיע ללמעלה מ-67% וכן תדירות השימוש הגבוהה בו, גם באופן יומיומי.

נתונים אלו מציבים את האוניברסיטה במקום הראשון בישראל והרבה לפני הממוצע הארצי ומהתוצאות באוניברסיטת אריאל. עם זאת יש לזכור שטרם פורסמו נתונים על אוניברסיטאות תל אביב ותל חי שבהחלט יכולות לתת תחרות ראויה.

67% מהסטודנטים בבאר שבע צורכים קנאביס לפחות אחת לחודש - ואף הרבה יותר
67% מהסטודנטים בבאר שבע צורכים קנאביס לפחות אחת לחודש – ואף הרבה יותר

מבחינת תדירות השימוש נמצא כי ישנם באוניברסיטה יותר צרכני קנאביס יומיומיים מכאלו אקראיים שנתקלים בו בסופי שבוע. 37% צורכים קנאביס על בסיסי יומיומי קבוע, בעוד 30% צורכים עושים זאת רק בסופי שבוע או פחות.

למרות אחוזי השימוש הגבוהים בקנאביס, החומר הנפוץ ביותר בשימוש הוא כמובן אלכוהול, שעל צריכתו דיווחו 90% מהנשאלים. סם נוסף הנפוץ בקרב הסטודנטים הוא ריטלין, אותו נוטלים 30% מהסטודנטים.

כמעט 7% מהסטודנטים צורכים חומרים “קשוחים” יותר כגון LSD (כ-20%), קוקאין (30%) או MDMA (כ-50%) מפעם לפעם. 15% מתוכם עושים זאת בין 2 ל-4 פעמים בחודש ו-85% הנותרים עושים זאת פעמיים בחודש לכל היותר.

 68% צורכים קנאביס, לעומת 90% שצורכים אלכוהול
68% צרכו קנאביס השנה, לעומת 90% שצרכו אלכוהול

עוד נמצא שחלק גדול מצרכני הקנאביס עדיין מעדיפים לא לספר למשפחתם על ההרגל (40%), זאת לעומת 19% בלבד שמסתירים מהוריהם שתיית אלכוהול. רק 47% מצרכני החומרים הפסיכדליים (LSD ו-MDMA) מסתירים זאת מסביבתם החברתית – מה שמראה על מתירנות בשיח ובשימוש בסמים בקרב הסטודנטים עצמם.

הסקר הראה עוד כי 50% מהסטודנטים הצורכים קנאביס כלל לא רוכשים אותו בעצמם, אלא נהנים ממנו רק יחד עם חברים. מתוך הצרכנים שכן משיגים בעצמם את הקנאביס, 67% מקבלים אותו מחבר קרוב שקונה מאדם לא מוכר, ו-25% רוכשים אותו היישר מהדילר המקומי. 8% מהנשאלים ברי המזל מקבלים אותו במתנה דרך חבר או מכר בעל רישיון רפואי.

עדיין בחשכה: 40% מצרכני הקנאביס מסתירים זאת ממשפחתם
עדיין בחשכה: 40% מצרכני הקנאביס מסתירים זאת ממשפחתם

הסקר פורסם לראשונה באתר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון.

ראו עוד:
באיזו עיר נעצרים הכי הרבה על סמים?
סטודנטים, בדקו את איכות הסמים שלכם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר