6,000 פניות לקנאביס רפואי תקועות במשרד הבריאות

למרות הבטחתו של ליצמן, היחידה לקנאביס רפואי לא עומדת בקצב: אחרי תקלות מחשוב קשות מדווח כעת כי נכון להיום ישנן 6,000 פניות של חולים ומטופלים שתקועות על שולחנות היק”ר, שם עובדות רק 3 פקידות שלא מספיקות לעמוד בעומס. “זה בגלל תקופת החגים,” מסבירים במשרד הבריאות.

ההודעה לתקשורת שפירסם שר הבריאות יעקב ליצמן ובה הבטחה מפורשת שמעתה יתקצרו זמני ההמתנה ביחידה לקנאביס רפואי (יק”ר) ללא יותר מ-15 ימים, נראית היום לרבים כלא יותר מתרגיל שיווקי להקלת הלחץ הציבורי והסטת תשומת הלב.

אחרי שחשפנו לפני שבועיים שליצמן אינו עומד בהבטחתו, אמש (ג’) דיווחה גם ראש דסק הבריאות של תאגיד השידור ‘כאן’, קטי דור, על המחדל המתמשך במשרד הבריאות.

על פי הדיווח, שפרטיו אושרו גם על ידי משרד הבריאות, העומס על היחידה הוביל לכך שלא פחות מ-6,000 בקשות לקבלה או חידוש רשיון קנאביס רפואי מונחות על שולחנות היק”ר, ללא מענה, זאת עקב מחסור חמור בכח אדם.

“עד כה היו 4 עובדות, אחת פרשה, הן עובדות מסביב לשעון ולא מספיקות לטפל בזה,” דווח. “כשאדם מבקש רשיון צריך להקליד ואז לוקח עוד כמה שבועות עד שמקבלים את הרשיון. 6,000 הבקשות הללו אפילו לא הגיעו לשלב ההקלדה.”

עיכובים אלו בחידוש הרשיונות, לצד תקלות מחשב ששולחות הודעות לחולים בטעות, מציגים תמונה עגומה של המצב בו נמצא החלק ברפורמת הקנאביס הרפואי שקשור לטיפול בחולים, שנראה כאילו נשכח בזמן שהחלק השני של הרפורמה, זה הקשור לעסקים, ממשיך לצמוח כפי שדווח אמש.

משרד הבריאות אישר כאמור את הפרטים ומסר כי “העומס נובע מתקופת החגים בחודשים אפריל ומאי”.

לצד העיכוב באישור רשיונות קנאביס טרם נפתר העומס על מרפאות הכאב, גם כאן למרות הבטחות מפורשות של בכירי משרד הבריאות. בימים אלו גם אצל רופאים פרטיים נאלצים חולים להמתין חודשים ארוכים למקום בתור, לעתים עד שנה ואף יותר.

ההבטחה בנוגע להכשרת רופאים חדשים שיספקו רשיונות קנאביס גם לא יושמה וטרם הוסמך אפילו אחד מהם לעשות זאת. לפיכך כל אלפי הבקשות מתרכזות למשרדו של ד”ר מיכאל דור, החותם הבלעדי על הרשיונות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר