600 כנסיות קוראות ללגליזציה – האפיפיור מתנגד

חברי “איחוד הכנסיות”, ארגון המאגד תחתיו למעלה מ-600 כנסיות, הצביעו בעד הצעה קריאה להפסקת המלחמה בסמים “בשם ישו הקדוש ובהסתמך על העקרונות הנוצריים,” לדבריהם. מנגד הביע בעבר האפיפיור לא אחת את התנגדותו ללגליזציה. קנאביס רפואי כן, קבע, אבל לגליזציה לא.

איחוד הכנסיות של ניו אינגלנד“, ארגון המאגד תחתיו למעלה מ-600 כנסיות מ-6 מדינות בצפון-מזרח ארה”ב, הצביע בסוף השבוע בעד הצעה 15-203 הקוראת לשים סוף למלחמה בסמים. “בשם ישו, אשר הציל את אלו האבודים והפגיעים, אנו קוראים להקמת מערכת חדשה לטיפול ושיקום של עבריינים, קורבנות, נציגי רשויות אכיפת החוק והקהילה כולה,” כתבו חברי הארגון בפתיחת ההצעה.

“שיהיה ברור,” כתבו בסיכום העצומה, “אנו תומכים במציאת פתרונות אחרים מלבד חוקי האיסור להתמודדות עם שימוש לא תקין בחומרים.”

בהמשך המסמך הם קובעים כי המלחמה בסמים נכשלה מלהשיג את מטרותיה וגרמה לשרשרת תוצאות בלתי מתוכננות כגון פריחתם של שווקים שחורים, אינספור הרוגים מאלימות של כנופיות וכתוצאה משימוש בחומרים בלתי מפוקחים, הגברת הסיכון בו נמצאים אנשי אכיפת החוק, צפיפות בתי הסוהר, התפשטות מחלות מדבקות בגלל שימוש במזרקים מלוכלכים וההשפעה ההרסנית של חוקי הסמים הנושקשים בעיקר על האוכלוסיות החלשות בחברה.

“המון מחברי הארגון אמרו לי שההצעה הינה חשובה מאין כמוה,” מספר ג’ק קול, אחד ממקימי ארגון LEAP – “שוטרים בעד לגליזציה” – שתיאם את ההצעה יחד עם ארגון “נוצרים בעד לגליזציה”. “אחד מהם סיפר לי על משפחתו,” הוסיף, “בתו מתה לפני עשר שנים בגלל מנת יתר והוא אומר היום שאם הסמים היו חוקיים בתו היתה עודנה בחיים.”

האפיפיור פרנסיס נגד לגליזציה של קנאביס
האפיפיור פרנסיס: “נגד לגליזציה של סמים”

מנגד נמצא ראש הכנסייה הנוצרית העולמית, האפיפיור פרנסיס, שהביע לא אחת את התנגדותו הנחרצת ללגליזציה. “ליברליזציה של השימוש בסמים לא תוביל לירידה במספר המכורים כפי שמציעות מספר מדינות באמריקה הדרומית,” אמר האפיפיור בשנת 2013 בביקור בברזיל, חודשים ספורים לאחר כניסתו לתפקיד.

בשנה שעברה שוב נדרש האפיפיור לנושא ושוב התנגד נחרצות. “אספקת סמים למכורים היא כניעה לתופעה ולא פתרונה,” אמר והוסיף כי אפילו צעדים קטנים לכיוון לגליזציה של מריחואנה “הם לא רק מוטלים בספק גדול מנקודת מבט חוקית, אלא הם ייכשלו ולא ישיגו את התוצאות הרצויות”. “תנו לי לומר זאת בצורה הברורה ביותר,” אמר אז. “הבעיה של שימוש בסמים לא תיפתר בעזרת עוד סמים”.

ראו עוד:
קנאביס בנצרות: האם ישו השתמש במריחואנה?
למה חוגגים את ה-20 באפריל ואיך זה קשור ליהדות?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר