6 שוטרים תפסו עציץ קנאביס בדירה של חולת פיברומיאלגיה

חולת פיברומיאלגיה מחדרה הופתעה השבוע כשבאחד הערבים נכנסו לדירתה 6 שוטרים, החרימו את עציץ הקנאביס הבודד שגידלה לשימושה האישי לטיפול במחלתה ועצרו את בעלה לחקירה. “השוטרים אמרו שהם רק עושים את העבודה שלהם,” היא מספרת.

משטרת ישראל ממשיכה במאבקה נגד צרכני קנאביס לשימוש עצמי, כולל כאלו הסובלים ממחלות וצורכים את הצמח כטיפול במכאוביהם.

השבוע פרסמנו אודות פשיטה שנערכה בשבוע שעבר על ביתו של חולה פרקינסון מכרמיאל, שלמרות שמחזיק ברשיון קנאביס רפואי חוקי הגיעו 6 שוטרים לערוך לו חיפוש בבית ולקחת את שני בניו לחקירה לאחר שנמצאו באחד חדרי הבית 2 גרם בלבד של קנאביס.

השבוע, יום ב’, נערך חיפוש דומה גם בביתה של מ’, חולת פיברומיאלגיה (מחלת כאב כרוני) מחדרה, בשנות ה-30 לחייה.

מ’ אמנם אינה מחזיקה עדיין ברשיון קנאביס רפואי, אך כבר נמצאת מזה זמן בתהליך לקבלת הרשיון ואינה מקבלת אותו רק מפאת העובדה שטרם השלימה שנה שלמה של שימוש בתרופות מרשם כמתבקש על ידי משרד הבריאות בטרם קבלת הרשיון.

גם במקרה זה הגיעו לא פחות מ-6 שוטרים לביתה של מ’, שם גידלה יחד עם בעלה עציץ קנאביס אחד בלבד לשימוש עצמי במטרה להפיק ממנו קנאביס שיקל על מכאוביה וכדי להימנע ממגע עם סוחרים.

מ’ הובילה את השוטרים אל העציץ, הם החרימו אותו ולקחו את בעלה לחקירה בתחנת המשטרה.

“הגיעו 6 גברים ואחד מהם הציג אותם כמשטרה,” היא מספרת כעת. “שאלו אם בעלי בבית והוא לא היה, היה צו חיפוש על שמו. הם אמרו שיחכו שיגיע אבל העדפתי לחתום על חיפוש ללא עדים כי מדובר רק בעציץ אחד קטן, שאפילו לא היה בשל.”

“השוטרים רובם התנהגו למופת מלבד אחד שאיתו יש לי הכרות קודמת,” מספרת מ’, הסובלת מהמחלה כבר 5 שנים לדבריה. “כשבעלי הגיע לקחו אותו ואת העציץ לתחנה.”

“השוטרים דווקא התנהגו בעדינות ברגע שסיפרתי להם שאני חולה,” היא אומרת. “הם אמרו שהם רק עושים את העבודה שלהם.”

מ’ מעריכה שמישהו מחבריו של בעלה הלשין עליהם שהם מגדלים עציץ קנאביס בבית – מה שהוביל את המשטרה לבצע את החיפוש והמעצר. “גידלנו את הצמח לשימוש עצמי כמובן, אבל זה לא מנע מהשוטרים להמשיך בתהליך,” היא מספרת.

מהמשטרה נמסר לפניית המגזין כי “בחיפוש שנערך נתפס סם מסוג קנאביס. החשוד בהחזקתו נעצר ושוחרר בתום חקירתו בתנאים.”

העציץ שנתפס:

עציץ קנאביס מעצר

כפי שחשפנו השבוע לראשונה, מספר מעצרי הקנאביס בשנת 2017 הגיע לשיא של כל הזמנים (ראו כאן).

חדשות