6 סיבות טובות לסחוט את הקנאביס שלכם למיץ טבעי

“תנו למזון להיות התרופה שלכם, ולתרופה להיות המזון שלכם,” אמר היפוקרטס לפני שנים רבות. קנאביס הוא צמח בעל סגולות בריאותיות רבות – גם כאשר מגיע בצורת מיץ סחוט טבעי.

מומחים גילו בשנים האחרונות כי לצמח הקנאביס יתרונות בריאותיים רבים גם כאשר נלקח בצורתו הטבעית, ללא חימום וללא עישון, וכי שתיית מיץ קנאביס טבעי עשויה לתרום ולעשות פלאים למערכות בגוף האדם, זאת בעזרת קנבינואידים מסויימים שנכנסים לגוף, קנבינואידים שבדרך כלל היו “הולכים לאיבוד” לאחר החימום.

לפני שמחומם מכיל הקנאביס בעיקר שני קנבינואידים מרכזיים: THCA ו-CBDA. השמות הללו אולי מוכרים לחלקכם – והם למעשה סוג של “אבא ואמא” לקנבינואידים המפורסמים ביותר שמכיל הקנאביס: ה-THC, שכולנו מכירים בזכות ההשפעה הפסיכואקטיבית שלו, וכמובן ה-CBD, שבמהלך השנים האחרונות מחקרים רבים הוכיחו את תרומתו המופלאה לבריאות האדם.

ה-THCA וה-CBDA מתפרקים במהלך החימום והופכים כאמור ל-THC ו-CBD “רגילים”. אבל מומחים גילו כי ל-THCA ול-CBDA יש יתרונות ייחודיים להם, שגוף האדם מסוגל להכיל רק על ידי צריכת הצמח הטרי – בעזרת מיץ קנאביס סחוט טרי.

אבל מהם בדיוק אותם יתרונות? אתר LeafScience אסף את 6 הבולטים שבהם:

1. בריאות ללא סוטול

קנאביס
על אף שרבים מרוצים מההשפעה הפסיכואקטיבית שמספק הקנאביס, ישנם אלו המעדיפים להרוויח את ההשפעה הרפואית של הצמח מבלי להתמסטל. עבור אותם אנשים מיץ קנאביס סחוט הוא פתרון מושלם.

גם זה בטח יעניין אותך

כפי שהסברנו, בכדי להפוך את ה-THCA ל-THC נדרש חימום. סחיטת הקנאביס למיץ ללא חימום תספק לנו השפעה בריאותית רבה מצד ה-THCA ללא ההשפעה הפסיכואקטיבית של ה-THC.

2. הרבה מהטוב הזה

קנאביס בריאות
העובדה שללא חימום הצמח לא משתחררים חומרים פסיכואקטיביים מאפשרת למעוניינים לספוג כמויות גדולות של קנבינואידים ללא חשש מהתמסטלות יתרה.

ד”ר וויליאם קורטני, מייסד מכון הקנאביס הבינלאומי מסביר כי בעזרת כוס מיץ קנאביס טרי ניתן להכניס לגוף כמות של עד פי 60 מכמות ה-THCA אותה היינו צורכים בעזרת עישון או אידוי, וכך למעשה ניתן להגיע לרמות חזקות מאוד של חומר אנטי-דלקתי.

כמובן שמלבד ה-THCA ניתן לקבל גם כמויות גדולות של CBDA – רכיב בעל סגולות בריאותיות רבות אף הוא.

3. גיוון

מיץ קנאביס
ניתן לערבב את מיץ הקנאביס עם מגוון רחב של רכיבים אחרים וליצור מיץ ייחודי בטעם אישי שמתאים לזמנים ואירועים שונים.

כמובן שגם קל ופשוט יותר לשתות מיץ ירוק בזמן העבודה למשל, בעת נסיעה בכביש או במקומות ציבוריים אחרים בהם עישון או אידוי של הצמח לא מתאפשרים.

4. נפטרים מהעשן

עשן קנאביס
מיץ קנאביס, בדומה לאידוי קנאביס, מאפשר להימנע מההשפעות השליליות הנגרמות מעישון הצמח.

למרות שעשן הקנאביס לא גורם לסרטן ריאות ואינו מזיק כפי שמזיק עשן הסיגריות למשל, מאחר ועדיין מדובר בעשן לכל דבר, הוא עלול לגרום לבעיות מסויימות כגון ברונכיטיס. על כן, שתיית מיץ מונעת כל נזק שעלול להיגרם.

5. טיפול מונע

בריאות קנאביס
בזמן שקנאביס יכול להועיל מאוד לריפוי של מחלות ותופעות בריאותיות שונות, ספיגת רכיבי הצמח עשויה גם לשמש כטיפול מונע שירחיק מראש את המחלות מלהופיע.

קנבינואידים נמצאו כנוגדי חמצון ובעלי סגולות אנטי דלקתיות – מה שהופך אותם לדיאטה בריאה במיוחד. או כפי שאמר היפוקרטס, אחד הרופאים המפורסמים בהיסטוריה, “תנו למזון להיות התרופה שלכם, ולתרופה להיות המזון שלכם”.

6. לא רק פרחים

עלי קנאביס
בניגוד לעישון או אידוי, כאשר מדובר במיץ קנאביס טבעי, ניתן להשתמש בעלי הצמח ולא רק בפרחים. מאחר והפרחים הם יקרים במיוחד והעלים פחות, מדובר כמובן בחסכון משמעותי ללא ספק.

ראו: 6 טיפים להכנת מיץ קנאביס טרי
ראו גם: המרענן הירוק של הקיץ: שייק מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר