מגלגל...

6 מקצועות חדשים בתעשיית הקנאביס הפורחת

התפתחות תעשיית הקנאביס החוקי, למטרות רפואיות ולמטרות הנאה, פתחה אלפי מקומות עבודה חדשים ומקצועות שמעולם לא היו קיימים קודם – מה שמאפשר כעת לרבים לשלב בין ביזנס לפלז’ר. אלו 6 מקצועות הקנאביס החדשים הפופולריים בארה”ב כיום:

שוק הקנאביס האמריקאי מתפתח בקצב מרשים ובעוד שבשנת 2013 תעשיית הקנאביס פנתה בעיקר למטופלים בעלי רישיון וגילגלה 1.8 מיליארד דולרים “בלבד”, שנתיים מאוחר יותר, ב-2015, צריכת קנאביס לצרכי פנאי בקולורדו ושאר מדינות הלגליזציה הגדילה משמעותית את נתח השוק של התעשייה – עד לכ-5.4 מיליארד דולרים בשנה. עד שנת 2020 צפוי להגיע שווי השוק לבין 21 ל-35 מיליארד דולר.

השוק החדש שצפוי להתרחב במהרה לעולם כולו, יצר צורך משמעותי בידיים עובדות, וכדי לחבר בין מחפשי העבודה והמעסיקים, הוקמו בשנים האחרונות מספר אתרי חיפוש עבודה “ירוקים” המתמקדים אך ורק בתעשייה הקנאביס.

אלו 6 המקצועות החדשים הבולטים ביותר בשוק הקנאביס החוקי בארה”ב:

1. טרימר – גוזם מקצועי

אחד השלבים החשובים ביותר בהפקת תפרחת קנאביס איכותית ובעלת מראה מוקפד, הוא גיזום העלים – ‘טרימינג’ (Trimming) בשפה המקצועית בארה”ב.

גבר גוזם פרחי קנאביס על רקע ערימות של צמחי קנאביס
מקצוע סיזיפי אך נדרש מאוד בתעשייה

זאת אמנם עבודה סיזיפית ומוקפדת, אך טרימינג (גיזום) הוא מקצוע לגיטימי ונדרש מאוד בתעשייה. הגוזמים מפרידים את עלי הקנאביס מן הפרחים על יד קיצוצם בעזרת זוג מספריים קטנות. מדובר בפעולה עדינה הדורשת דיוק, והשכר לעוסקים במלאכה עשוי להגיע עד ל- $15 לשעה (למעלה מ-50 ש”ח לשעה), וזאת לעומת שכר ממוצע של 8-11 דולר לשעה בעבודות ללא תעודה או תואר.

עבודת הטרימר נחשבת כג’וב כניסה לתעשייה, דרכו אפשר להתקדם אחר כך במעלה סולם הדרגות. העוסקים בטרימינג יכולים לצבור נסיון, ללמוד רבות על הצמח ולהתקדם לגידול או לפתיחת חנות משלהם.

2. אמן ניפוח זכוכית

תחום ניפוח הזכוכית המקצועי הוא עולם שתור הזהב שלו נגמר כבר לפני שנים רבות, אך לאחרונה, עקב הדרישה העולה וגוברת למכשירי עישון ואידוי קנאביס, הוא זוכה לפריחה והתעניינות מחודשת.

אומן ניפוח זכוכית העבודת ניפוח מקטרת עישון בסדנת עבודה
אמני הזכוכית יכולים להתמקד בכלים לעישון קנאביס

אמני הזכוכית של היום יוכלו לתעל את היצירתיות שלהם למוצרים נדרשים ולעצב מקטרות, באנגים ואקססוריז נוספים לצרכני קנאביס. חברות רפואיות רבות בעולם (ואפילו בארץ) מחפשות כבר עכשיו אחר כישרונות בתחום, שיוכלו לקבל היתר ממשרד הבריאות ולהתחיל לייצר כלי עישון מעוצבים ואיכותיים לשימושם של בעלי הרישיונות הרפואיים.

3. מפיק מיצויי קנאביס

הקנאביס הוא אמנם צמח, אך העתיד של צריכת הקנאביס (בעיקר הרפואי) הוא לגמרי היי טק. בעידן המודרני תהליכי מיצוי חדשים הופכים פופולאריים ומפיקים מוצר סופי חזק ומרוכז יותר, כדוגמת שמן קנאביס רפואי, או ‘דאב‘ (Dab) המכונה גם ווקס.

אדם מחזיקת נייר לבן ועליו שכבה עבה של דאב מקנאביס
הפקת דאב דורשת ידע, ניסיון וציוד מתאים

תמציות קנאביס מרוכזות הן היום בין המוצרים הפופלאריים ביותר בתחום זה בארצות הברית, וצפויים להתפשט גם לעולם כולו ככל שיתרחב הענף המשגשג.

הפקת מוצר קנאביס מרוכז אינה דורשת ידע מתקדם בכימיה, ניסיון וציוד מעבדה מתאים, אך ללא שלושת אלה התהליך עלול להיות מסוכן ולהסתיים בפיצוץ או שריפה. בכדי להפיק תמצית נקייה וצלולה, אנשי המקצוע משתמשים באלכוהול אורגני, משאבות ואקום ומקפיאים, בתוך בסביבה סטרילית לחלוטין, כיוון שלכלוך, כמו אבק לדוגמא, יכול לקלקל מקבץ שלם.

4. ‘באד-טנדר’ – ברמן קנאביס

הג’וב הנחשק הזה הוא המקבילה הירוקה למקצוע הברמן מהפאבים מלאי האלכוהול – כלומר האיש שאחראי על העברת הקנאביס ללקוחות בחנויות לממכר קנאביס (‘דיספנסריס’ – dispensaries). למרות זאת, רזי המקצוע סובבים סביב הידע והיכולת להתאים זן מסוים או מוצר אחר לפי צרכי הלקוח, תוך התחשבות במינון המתאים לו – יותר בית מרקחת טבעי מאשר בר.

עובד דלפק בחנות לממכר מריחואנה רוכן מעל חלון תצוגה עמוס בזנים שונים
הבאד-מן עוסק בהתאמת הזן לצרכי הלקוח

באדטנדר מוסמך חייב לקבל רישיון עבודה מטעם החטיבה לאכיפת מריחואנה, תהליך מתן הרישיון ארוך ועלול לקחת זמן. אם יש לכם קשרים בארה”ב ומקום לשהות בו בעת התהליך, ייתכן מאד כי העבודה הזו (וההכשרה שמקדימה אותה) תתאים לכם מאד.

5. מגדל קנאביס מקצועי

מגדלי הקנאביס הם החוליה הראשונה בשרשרת. חקלאים ואגרונומים אשר מפתחים זנים, משביחים אותם ואחראים עליהם עד לקציר.

אדם לבוש בבגדים סטריליים בוחן צמחי קנאביס באמצע חממת גידול
החוליה הראשונה בשרשרת

ישנן דרכי גידול שונות וכל מגדל בוחר את השיטה המתאימה ביותר לאזור הגידול ולזן אותו הוא מגדל.

חלק מן המגדלים ישתמשו בתאורת שמש טבעית וחלק בתאורה מלאכותית בעזרת מנורות גידול מיוחדות. תפקיד נוסף של המגדל הוא בחינת רמות ה- THC וה-CBD בתוצרת שגידל.

6. מבקר קנאביס

לאוהבי הקנאביס, זה, ללא ספק, הג’וב מהחלומות. ברי המזל שיקבלו לידיהם את התפקיד הזה צריכים להיות בעלי ידע רב בזני קנאביס ובשלל המוצרים המבוססים עליו.

גבר צעיר מריח צנצנת מלאה בפרחי קנאביס ומחייך
מבקר קנאביס- ג’וב החלומות

על סמך ניסיונם, עליהם לבחון על עצמם את המוצר ולשתף את דרכי השפעתו ודעתם האישית עליו עם הציבור. מיותר לציין שהם נחשפים למוצרי הקנאביס האיכותיים ביותר שקיימים כיום.

ראו עוד:
מאבקם של חקלאי הערבה לגידול קנאביס בישראל
10 הנשים המשפיעות בתעשיית הקנאביס בארה”ב
חדש בקנדה: קורס גידול ומכירת קנאביס באוניברסיטה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר