מגלגל...

6 חודשי לגליזציה בקנדה: אין עלייה בעבירות נהיגה בהשפעת קנאביס

חצי שנה לאחר פתיחת שוק הקנאביס החוקי בקנדה (לגליזציה) ולא נרשמה כל עלייה בעבירות נהיגה בהשפעת קנאביס - כך מנתוני משטרה רשמיים. "העסקים כרגיל," אומרים השוטרים.

באוקטובר 2018 נפתח שוק קנאביס חוקי בקנדה (לגליזציה) והיום, חצי שנה לאחר מכן, מפרסמת משטרת קנדה נתונים רשמיים בנוגע להשפעת השינוי החוקי על נפיצות הנהיגה בהשפעת קנאביס.

על פי הנתונים, כפי שדווחו ברשת התקשורת הקנדית La Presse, מסתמן כי בניגוד לאזהרות המתנגדים כלל לא נרשמה עלייה בשימוש בקנאביס בזמן נהיגה.

בנוסף מדווחים גורמי משטרה בכירים בקנדה כי הם עצמם משקיעים כעת את מירב המאמצים באיתור עבירות הנוגעות לסמים כמו התרופה ‘פנטניל’ ומתאמפטמינים למיניהם.

נתון שכן עלה מאז אושרה לגליזציה בקנדה הוא מספר העבירות של החזקת קנאביס בכלי רכב, בעיקר במכוניות וסירות: 962 כאלה נרשמו למשל במחוז אונטריו ו-87 במחוז מניטובה.

“מה שאנחנו רואים למעשה זה שהציבור הכללי לא מנסה יותר להסתיר את הקנאביס,” מסביר קצין המשטרה הקנדי פול מנאגר.

משטרת מחוז אלברטה היא בין הבודדות שכן דיווחו על עלייה בעבירות נהיגה בהשפעת קנאביס: 58 כאלה נרשמו בין אוקטובר 2018 לאפריל 2019, לעומת 32 עבירות דומות בתקופה המקבילה אשתקד.

גם זה בטח יעניין אותך

בשאר המחוזות לא נמצא שינוי מהותי במספרים ובחלק מהן אף נרשמה ירידה במספר העבירות של נהיגה בהשפעת קנאביס, או לחילופין ירידה באכיפת עבירה זו.

ירידה כזו למשל נמצאה במחוז ניופאונדלנד ולברדור שבמזרח קנדה, שם נרשמו 21 עבירות נהיגה בהשפעת קנאביס מאז הלגליזציה, לעומת 38 בתקופה המקבילה אשתקד.

משטרת ונקובר לא מסרה נתונים מדויקים בנוגע לעבירה זו אך קצין המשטרה הבכיר בעיר, ג’ייסון דושה, אמר כי לא נרשם שינוי מהותי כלשהו. “לא ראינו עלייה פתאומית בעבירות קנאביס מאז הלגליזציה,” אמר. “באמת, עסקים כרגיל”.

במחוז ססקסצ’ואן שבמרכז קנדה נרשמו רק 7 עבירות נהיגה בהשפעת קנאביס בין נובמבר 2018 לפברואר 2019, לעומת 596 עבירות דומות הקשורות לאלכוהול.

נתונים אלו הם המשך ישיר לדיווח דומה שפורסם חודש לאחר הלגליזציה, גם אז לא נרשמה עלייה בעבירות נהיגה בהשפעת קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר