50% מהתיירות בקולורדו – בזכות קנאביס

סקר של משרד התיירות בקולורדו מראה כי כמחצית מהתיירים שביקרו במדינה בשנה החולפת הגיעו בזכות הקנאביס החוקי. עם זאת רק 8 אחוז ציינו כי ביקרו בפועל בחנות לממכר קנאביס.

סקר סטטיסטי חדש שנערך על ידי משרד התיירות של קולורדו, מצא כי כ-50% מהתיירים שהגיעו למדינה ממדינות אחרות בארה”ב, ציינו שהחלטתם לבקר במדינה נבעה מחוקיותו של הקנאביס, כך על פי הדיווח מדנבר.

קנאביס חוקי: מוקד לתיירות

הסקר שהורכב משאלון בן 33 שאלות, נערך בקרב 3,254 תייריי פנים אמריקאים המתגוררים במקור בערים רבות, בין היתר שיקגו, דאלאס וסן-דייגו. בסקר נמצא גם ש-22% מהנשאלים ציינו שלחוקיות הקנאביס הייתה “השפעה רבה מאוד” על החלטתם לבקר במדינה, כלומר שזו הסיבה העיקרית לבואם למדינה.

דניס מילר, מנהלת חטיבת הסקרים האסטרטגיים של המשרד (SMARI), ציינה שרק 8 אחוזים מהתיירים שהשתתפו במחקר דיווחו כי ביקרו בפועל בחנות לממכר קנאביס, אחוז זהה לממצאי סקר דומה שנערך בשנה שעברה.

“אני חושבת שלחוקיות הקנאביס יש השפעה על אנשים השוקלים לבקר בקולורדו,” ציינה מילר בראיון, “ניתן לראות שזה עדיין לא באחוזים גבוהים במובן של מה אנשים עושים בפועל, אבל זה הפך לגורם מוטיבציה לאנשים שמתעניינים בכך.”

מתוך המשתתפים שדיווחו על ביקור בחנות קנאביס, 85% ציינו שלקנאביס הייתה השפעה משמעותית על בחירתם לבקר במדינה, מה שמהווה עלייה מ-29% בלבד מהמשתתפים שציינו זאת בשנה שעברה.

באוגוסט 2015 נמכר במדינה קנאביס בשווי של מעל מ-100 מיליון דולר, מה שגרף לקופת המדינה רווחי מסים בשווי של מעל 13 מיליון דולר – 11.2 מיליון מקנאביס למטרות פנאי, ו-2 מיליון מקנאביס למטרות רפואיות.

מלבד תיירים, בעקבות הקנאביס החוקי ישנם רבים המהגרים לקולורדו באופן קבוע, מה שהוביל לגדילה משמעותית באולוכסיית המדינה של יותר מ-100 אלף איש בשנה.

שלט ברוכים הבאים - קולורדו, ארה"ב
בשנה החולפת גדלה אוכלוסיית קולורדו ביותר מ-100 אלף איש

ראו עוד:
חדש: מיני ג’וינטים מזהב 24 קראט
‘קנא-קאמפ’: מחנה הקנאביס הראשון בעולם
חדש: אוטובוס קופישופ למסיבות קנאביס על גלגלים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר