7 מחקרים שהרשות למלחמה בסמים לא רוצה שתכירו

מחקרים שחברות התרופות והרשות למלחמה בסמים לא רוצות שתכירו

מריחואנה לא גורמת למוות, צריכת קנאביס בגיל צעיר לא תהרוס לך את החיים, אם תצרוך חשיש לא תושפע בגלל זה להמשיך לסמים אחרים (“סם שער”), הפללה של צרכני מריחואנה וחשיש לא עובדת כלל, עישון קנאביס לא גורם לסרטן ריאות, צריכת מריחואנה או חשיש לא מסוכנת לנהיגה, וכן, אה.. קנאביס מרפא סרטן!

קנאביס או סמים נגד דכאון?

המלחמה המיותרת בסמים

על אף הדיווחים בתקשורת על כך שהרשות למלחמה בסמים נמצאת בחובות כבדים, זו ממשיכה במסע הקמפיינים כנגד הקנאביס.
בניגוד לקמפיינים מהעבר בארץ ובארה”ב אשר הציגו שקרים מוחלטים שמטרתם להפחיד את הציבור מלהעיז ולנסות לעשן מריחואנה, הקמפיינים הנוכחיים של הרשות למלחמה בסמים נזהרים מאוד מלהציג עובדות שקריות ומתמקדים בסיפורי חיים – אמיתיים כביכול – שמתארים חוויות לא נעימות עקב שימוש במריחואנה או חשיש.

אדם בארע
בקמפיין הקודם של הרשות בו נעשה שימוש באפקט הטיימליין החדש של פייסבוק, הוצג “אדם ברק”, בחור כארז ש”נופל” לשימוש במריחואנה.
הקמפיין הוסר ע”י פייסבוק לאחר שמאות גולשים דיווחו על הדף כמזוייף ואף הציגו סאטירה על אותו קמפיין.

בקמפיין החדש מספרת בחורה בשם “נירית” על התנסותה הקשה עם המריחואנה. הסיפור מסופר בגוף ראשון כאילו היה סיפור אמיתי ומתאר בין השאר איך נירית – אחרי שלקחה מספר שאכטות מג’וינט – השתגעה, איימה שתקפוץ מהמרפסת והרגישה שכל מי שהיא מכירה ואוהבת – מת.

נראה שלאחר שכל טענות מתנגדי המריחואנה הוכחו כשקריות באינספור מחקרים בכל רחבי העולם, מתמקדים כעת ברשות בסיפורים מומצאים שכן עם העובדות קשה להתווכח.

גם זה בטח יעניין אותך

כאמור, לפני שעברו לסיפורי חיים, התמקדו השלטונות בהפחדה בעזרת הצגת עובדות שקריות לציבור ולצורך כך אף מימנו מחקרים אשר יוכיחו את טענותיהם.
למרבה הפתעתם, המחקרים לא רק שלא התאימו לקמפיינים אלא אף הוכיחו שההפך הוא הנכון.

7 מחקרים שהשלטונות היו מעדיפים אם לא היו מזמינים

1. מריחואנה לא גורמת למוות – 2002

מחקר ענק שנערך בקליפורניה ומומן ע”י הרשות למלחמה בסמים האמריקאית מצא ששימוש קבוע במריחואנה אינו גורם למוות. מנגד נמצא שעישון סיגריות עם טבק מעלה את הסיכון למוות בטרם עת.
המחקר

2. צריכת מריחואנה באופן קבוע בגיל צעיר לא תהרוס לך את החיים – 1997

במחקר שנערך בתאומים זהים, ניסו למצוא החוקרים האם צריכת מריחואנה באופן קבוע בגיל צעיר מהווה סיכון לנזקים קבועים.
תאום אחד צרך מריחואנה באופן המוגדר “כבד” במשך שנה שלמה והפסיק את הצריכה כחודש לפני הבדיקות במעבדה.
התאום השני צרך מריחואנה לא יותר מחמש פעמים במהלך השנה.
התוצאות הוכיחו כי לשימוש קבוע במריחואנה אין השפעה שלילית על האדם הן מבחינה פיזית, הן מבחינה מנטלית והן מבחינה בריאותית או חברתית.
המחקר

3. מריחואנה אינה “סם מעבר” או “סם שער” (Gateway Drug) – 2002

אחד הטיעונים הנפוצים ביותר לגבי מריחואנה היא שזו מהווה “סם שער” לצריכת סמים אחרים קשים יותר.
במודל שפיתחה חברת RAND ושהוזמן ע”י הממשל הפדרלי הראה החוקר אנדרו מוראל שאין קשר בין צריכת מריחואנה ולמעבר לצריכת סמים קשים יותר ושההסבר ההגיוני הוא שישנם אנשים אשר צריכת סמים מרגשת אותם באופן כללי. ברוב המקרים אנשים אלו מתחילים עם קנאביס שכן זהו הסם הבלתי-חוקי הנפוץ ביותר בעולם. על אותו משקל ניתן לומר שמרבית צרכני ההרואין החלו בצריכת סיגריות או אפילו חלב אם תרצו.
המחקר

לעיון במחקר נוסף עליו פורסם ב-MAKO לחצו כאן.

4. הפללת צרכני המריחואנה אינה עובדת – 2001, 2004

במחקר מטעם הרשות למלחמה בסמים האמריקאית, חוקרים מארה”ב והולנד השוו את צרכני המריחואנה בסן-פרנסיסקו (בה המריחואנה הינה בלתי-חוקית) לצרכני המריחואנה באמסטרדם (בה ניתן לרכוש כמויות קטנות של מריחואנה באופן חופשי).
החוקרים לא מצאו הבדלים בהתפשטות צריכת המריחואנה אך כן מצאו הבדל אחד מהותי: אחוז השימוש הקבוע בסמים קשים וממכרים היה גדול פי ארבע ויותר בסן-פרנסיסקו מאשר באמסטרדם.
המחקר

5. קנאביס לא גורם לסרטן ריאות

“הצוות של טשקינג קיבל 1209 שמות של חולי ריאות ונפגעים מסוגים שונים הקשורים לעישון, בגילאי ה60 לחייהם. בראיונות נשאלו המטופלים על שימוש במריחאונה, עישון ניקוטין [סם המוות הממשלתי], אלכוהול [רעל העכברים שנותנים לילדים שלכם לשתות] ועוד. התוצאות הדהימו קודם כל את טשקינג, מכלל החולים 46% מעולם לא עישנו מריחואנה, 31% עישנו פחות מג’וינט לשנה [מריחואנה כמובן], 12% עישנו בין 10-30 ג’וינטים בשנה ורק 5% מהם עישנו מעל 30 ג’וינטים בשנה. טשקינג עשה חישובים רבים במחקרו על הקשר בין סרטן הריאות לבין עישון מריחואנה וטבק, מה שחשוב לדעת הוא שהסיכוי לחלות בסרטן ריאות עקב שימוש במריחואנה הוא פחות מ-1%.”
[wp_lightbox_anchor_text_display_external_page link=”http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2006/05/25/AR2006052501729.html” width=”900″ height=”500″ title=”לקריאת המאמר המלא” rel=”nofollow” text=”לקריאת המאמר המלא”]

6. מריחואנה לא פוגעת בנהיגה

מחקרים שנערכו במשך יותר מ-20 שנים במספר מקומות שונים בכל רחבי העולם כולל קנדה, אוסטרליה, הולנד, ארה”ב ואנגליה מוכיחים חד-משמעית: נהיגה תחת השפעת מריחואנה אינה פוגעת בנהיגה ואינה מסכנת את הנהגים או את סביבתם!
תוצאות המחקר

7. אופס, מריחואנה יכולה לרפא סרטן – 1975, 1997, 2006

בשנת 1975 פורסם מחקר שהוזמן ע”י הממשל הפדרלי ובו נבדקו עכברי מעבדה החולים בסוגי סרטן שונים כגון לוקמיה וסרטן ריאות.
לאחר טיפול בעזרת THC ו-CBD (החומרים הפעילים בקנאביס), התכווצו הגידולים הממאירים והוארכו חייהם של העכברים החולים.
המחקר

בשנת 1997 נערך מחקר דומה אשר הוזמן ע”י ממשלת ארה”ב במטרה לבטל את תוצאות המחקר מ-1975.
במחקר החדש נתנו החוקרים כמויות יוצאות-דופן של THC לעכברים בריאים במטרה למצוא שקנאביס גורם לסרטן. למרבה הפתעתם התוצאות היו חד-משמעיות והראו שככל שניתן לעכברים יותר THC, כך הופחת הסיכון למחלות סרטניות.
המחקר

במחקר נוסף שנערך ב-1997 והוזמן ע”י הרשות האמריקאית למלחמה בסמים, עקבו החוקרים אחרי 65,000 מטופלים לאורך כמעט 10 שנים והשוו בין אחוזי הגידולים הסרטניים בקרב שלוש קבוצות – לא-מעשנים, מעשני סיגריות, מעשני קנאביס.
אחוז הגידולים הסרטניים היה גדול במיוחד בקרב אלו אשר עישנו סיגריות.
בקרב מעשני המריחואנה נמצא שלא היתה כל עלייה באחוזי הגידולים הסרטניים ואף יתרה מכך – התוצאות הראו שצרכני הקנאביס היו בריאים יותר מאלו שלא עישנו כלל.
המחקר

במחקר חדש יחסית משנת 2006 אשר הוזמן אף הוא ע”י הרשות האמריקאית למלחמה בסמים, עקבו חוקרים מאוניברסיטת UCLA אחר 1,200 חולים בסרטן ריאות, סרטן הראש וסרטן הצוואר והשוו אותם לקבוצת אנשים ללא מחלות. שתי הקבוצות צרכו קנאביס באופן קבוע ובסיום המחקר הוכח כי צריכת קנאביס אינה גורמת לסרטן ואף מפחיתה את הסיכון ללקות בו.
המחקר

אז למה מריחואנה לא חוקית?

מריחואנה מרפאה סרטן

סרט חובה לצפייה – “הבריחה מהתרופה”. סיפורו של ריק סימפסון

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר