5 סיבות טובות לא רפואיות להשתמש בקנאביס

מחקרים רבים מראים כי צמח הקנאביס הינו בעל סגולות רפואיות רבות, אך מרבית הצרכנים בעולם משתמשים בו דווקא לצרכי פנאי. הנה 5 סיבות טובות להשתמש בקנאביס שלא למטרות בריאותיות.

צמח הקנאביס הינו בעל סגולות רפואיות רבות, מהקלה על כאבי מחזור וטיפול בחרדה ועד חיסול תאים סרטניים. למרות זאת, מרבית צרכני הקנאביס בארץ ובעולם צורכים אותו דווקא לצרכי פנאי והנאה.

צרכני הפנאי של הקנאביס, שכאמור אינם משתמשים בו למטרה רפואית מוגדרת וכמובן אינם בעלי רישיון שימוש בקנאביס בישראל, עלולים לסבול לא רק מיחס קשוח של המשטרה, אלא גם מתדמית “סטלנית” בקרב החברה שאינה צורכת קנאביס.

אם כך מדוע כל כך הרבה צרכנים בוחרים להשתמש בקנאביס שלא למטרות רפואיות? הנה 8 יתרונות לא רפואיים שיש לקנאביס להציע לכם:

1. הגברת היצירתיות

ציור של אישה מעשנת קנאביס
קנאביס מסייע להגברת תחושת היצירתיות

הקשר בין צריכת קנאביס להגברת תחושת היצירתיות ברור במיוחד בעולם המוסיקה. פיטר וובסטר, חוקר כדור הארץ במקצועו, טוען במחקרו “מריחואנה ומוזיקה – מבט ספקולטיבי“, כי ההשפעה החזקה ביותר של המריחואנה היא פתיחת התודעה המוזיקלית והגברת הגירוי המוזיקלי הכללי במוח.

מחקר נוסף בתחום, שנערך בשנת 2010 בקולג’ האוניברסיטאי בלונדון, מצא כי המריחואנה מגדילה בהרבה את יכולתו של המוח האנושי לקשר בדרכים יצירתיות בין רעיונות שלכאורה לא קשורים לחלוטין. יכולת זו, שנקראת בשפתם של החוקרים “חשיבה מפוצלת“, מעידה על הגברת יכולת המוח לבצע חשיבה יצירתית איכותית יותר תחת ההשפעה.

גם זה בטח יעניין אותך

כמו כן, השפעתו המרגיעה של הקנאביס עשויה לעזור לצרכנים העוסקים באומנות כתחביב, להקדיש לעשייה האומנותית תשומת לב גדולה יותר במשך זמן רב יותר.

2. הגברת חוש הטעם והתיאבון

פיצה ועגבניות על צלחת
הקנאביס מעודד תיאבון ומגביר את ההנאה מאוכל

תופעת ה”מאנצ’יז”, או התיאבון המוגבר, מוכרת היטב לצרכני קנאביס ואף מהווה בסיס לטיפול בחולים, בעיקר ילדים, הסובלים מאובדן תיאבון עקב טיפולים אגרסיביים כגון כימותרפיה.

אוכל הוא אחת מאבני הבסיס החשובות ביותר בחייו של כל אדם, ואף נחשב להנאה גדולה אצל רבים. צריכת הקנאביס גורמת לאוכל להיות טעים יותר ולתחושת הסיפוק המתקבלת מאכילתו להיות גדולה יותר.

3. התגברות על פחדים וגבולות אישיים

ציור של גבר קופץ מצוק לתוך מים
הקנאביס מסייע בקבלת החלטות והתגברות על פחדים

צריכת קנאביס משפיעה על קולטנים באזור ה’אמיגדלה’ במוח, אזור האחראי על חלק מהתגובות הבסיסיות ביותר, בין השאר פחד וחרדה, ומשרה עליהם השפעה מרגיעה, כך על פי מאמר שפורסם בשנה שעברה בירחון ‘פסיכולוגיה היום’.

השפעת הקנאביס עשויה לסייע לצרכנים, בעיקר הצעירים שבהם שעדיין נמצאים בשלב מלא פחדים וגבולות בחייהם, לגיע להרגשה של שלווה שמסייעת לעשות “סדר בראש” ולשים את הפחדים והגבולות האישיים בפרופורציה.

גם במקרה של פחדים חמורים, חרדות עמוקות ואף הפרעות פוסט טראומטיות (PSTD), הוכח הקנאביס כמסייע בהפחתת עד 75% מתחושת החרדה.

לא רק נגד חרדה: 4 תרופות מרשם שאפשר להחליף כבר היום בקנאביס

4. אנרגיה גבוהה

קו גלי וצבעוני
לתחושת אנרגיה גבוהה, נסו זני סאטיבה

בני אדם רבים בעולם המודרני בוחרים להתחיל את שגרת יומם עם כוס קפה שאמורה להעניק להם אנרגיה להמשך היום. את הקפה הרגיל תוכלו להחליף בקפה קנאביס, הניתן להכנה ביתית פשוטה, או לחלופין תוכלו לנסות צריכת זני סאטיבה שונים המעניקים השפעה של אנרגיה ומרץ.

ספורטאים רבים משתמשים במריחואנה כחלק משגרת החיים הנורמלית שלהם, ולאחדים היא אף מהווה מצרך חיוני באורח החיים הספורטיבי. ריקי וויליאמס, שחקן פוטבול מקצועני לשעבר בליגת ה-NFL סיפר כי עבורו “הייתה המריחואנה כמו תרד עבור פופאי” וכן רוני אוסליבן, שהיה אלוף העולם בסנוקר, טוען כי השימוש בקנאביס עזר לו לשפר את המשחק ולקדם את הקריירה המקצועית.

5. הנאה מהחיים

עלה קנאביס על רקע המילה "להירגע"
תהנו וקחו הפסקה מהחיים

החיים בעולם המודרני ובעיקר במדינת ישראל, הם עמוסים ומלאי לחצים. הקנאביס מסייע להפחתת הלחץ ואף מעודד צחוק והומור, כפי שיכולים להעיד קומיקאים מפורסמים רבים.

כמו כן, לדעתם של צרכנים רבים קנאביס מסייע להקדיש תשומת לב ולהנות באופן מיוחד מהדברים הקטנים בחיים, כמו הליכות ארוכות ללא מטרה או האזנה למוסיקה או עיסוק בתחביבים.

ראו עוד:
מאכלי קנאביס: 4 טעויות נפוצות של מתחילים
לראשונה בישראל: מדריך שימוש בקנאביס רפואי
חוקרים טוענים: החלוקה לסאטיבה ואינדיקה אינה מדוייקת
הוחלט: החל מהחודש הבא שוטרים יחוייבו לענוד מצלמות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר