5 שנים אחרי שהוקמה: חברת הקנאביס של דן חלוץ התפרקה

חברת הקנאביס CFR פורקה בסוף השבוע באופן רשמי, 5 שנים לאחר הקמתה. החברה תכננה לייצר קנאביס רפואי בחווה במושב ביצרון

חברת הקנאביס סי. אפ. אר (CFR) שהוקמה בשנת 2018 ותכננה לגדל קנאביס רפואי בחממה על קרקע במושב ביצרון בדרום הארץ, בהובלת הרמטכ”ל ומפקד חיל האוויר לשעבר דן חלוץ, נרשמה בסוף השבוע (חמישי) בסטטוס מפורקת מרצון והפסיקה את פעילותה באופן רשמי.

דן חלוץ (צילום: פלאש90)
דן חלוץ (צילום: פלאש90)

CFR, ראשי-תיבות של “קנאביס פור ריליף” (Cannabis for Relief), קיבלה אישור ראשוני לגידול קנאביס ופעלה להקמת החממות באמצעות חברת רנעד גידול וריבוי בע”מ בה היא החזיקה 74% לצד בעל הקרקע בביצרון, דן מסיקה, שהחזיק 26%, אך לא צלחה את השלבים הנדרשים, לאחר שאחד השותפים בחברה נסג מהשותפות.

מניותיה של סי. אפ. אר, שחלוץ שימש בה כיו”ר הדירקטוריון ובעל הסמכות לקבלת החלטות, היו רשומות בפועל באופן רשמי על שם משפחתו הקרובה – אחיינו, אמיר חלוץ, ואחותו, דליה חלוץ המאירי, אמו של אור המאירי, המשמש כחשב וכמנהל פעילות החדשנות בפרוקטר אנד גמבל. מניות נוספות הוחזקו בידי משפחת יעקבי-זאבי באמצעות חברת קינרטי בע”מ ובידי חברה קנדית בשם LTD C.B.

לאחרונה גם בית הספר להכשרת טייסים מסחריים בבעלותו של חלוץ, הגיש בקשה לפירוק מרצון בשל חיסול הפעילות. חניכים טוענים לחובות כלפיהם והכשרות שנתקעו באמצע.

חלוץ הוא אחד מאישי הציבור הבכירים הרבים שנכנסו לפעילות בתחום הקנאביס בשנים האחרונות, בהם ראשי ממשלות לשעבר, מפכ”לים לשעבר, ראשי מוסד ושב”כ, בכירים בפוליטיקה ובתעשייה ועוד. חלוץ היה הרמטכ”ל-לשעבר השני שמצטרף לענף אחרי אהוד ברק שעשה זאת מעט לפניו.

גם זה בטח יעניין אותך
המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר