מגלגל...

5 שיעורים שקנאביס מלמד אותנו על החיים

מלבד היתרונות הרפואיים המוכרים, צריכת קנאביס והשתייכות לקהילת הצרכנים טומנות בחובן יתרונות פחות כמותיים שניתן לכנותם בתור “שיעורים לחיים”. מהתנהגות צרכנית נכונה ועד הערכה לדברים הקטנים – הנה 5 שיעורים לחיים שתוכלו ללמוד מצריכת קנאביס.

צריכת קנאביס מכילה יתרונות רפואיים רבים וכן מספר תופעות לוואי, את כולם ניתן להגדיר ולחוש בפועל. מעבר לכך, צריכת קנאביס והשתייכות לעולם התוכן הירוק טומנת בחובה יתרונות אחרים שקצת יותר קשה לכמת או לספור על אצבעות הידיים.

ניתן לכנות יתרונות אלו בתור “משלים”, “לקחים” או מוסרי השכל לחיים, שצרכני קנאביס לומדים כחלק מהעיסוק והתחביב שלהם, ושלא תמיד ניתנים לרכישה באותה קלות בדרך אחרת.

הנה 5 שיעורים לחיים שניתן ללמוד מצריכת קנאביס:

1. חשיבות השיתוף

אחד הדברים הראשונים שכל צרכן קנאביס לומד הוא החשיבות של שיתוף הג’וינט במעגל העישון, מה שנקרא בעגה המקצועית “פאף פאף פאס” (בתרגום חופשי “קח שאכטה ותעביר”).

נותן ג'וינט לשוטר
חשיבות השיתוף – אחד מבסיסי קהילת הקנאביס

מלבד שיתוף הקנאביס עצמו, שלא תמיד מתאפשר בישראל בגלל מצוקת המחירים החמורה, מרבית התרבות ה”היפית” שצמחה סביב צמח הקנאביס היא תרבות של שלום, אחווה ושיתוף משאבים לטובת הכלל – וודסטוק סטייל.

גם זה בטח יעניין אותך

2. כלכלה נכונה

עולם הקנאביס, המתבסס על מכירה וקנייה של סחורה שעולה יותר מזהב, מחייב את הצרכנים ללמוד כללים ומושגים של כלכלה נכונה כמו השוואת איכות ומחירים, ומעקב אחרי היצע וביקוש.

מחירו הגבוה של הקנאביס אמנם פוגע בכיסם של הצרכנים כמו כל הנאה חומרית אחרת, אך גם המחיר עצמו מהווה גבול המסייע לפתח הסתפקות במועט, התנהגות צרכנית נכונה ושליטה בסיפוקים.

3. הנאה מהדברים הקטנים

בשונה מעישון סיגריות, שאינן גורמות לאפקט ממשי אלא רק מספקות צורך כימי (התמכרות לניקוטין), עישון קנאביס הופך אצל רבים לתחביב בדיוק בשל ההרגשה המתקבלת לאחר העישון.

איזה קנאביס אתה?

מיני ג'וינטים המכילים מריחואנה
מיני ג’וינטים – להנות מהדברים הקטנים בחיים

הרגשה זו, המוכרת לצרכנים שמצאו עצמם “תקועים” מול שיר או סרטון מצחיק ביוטיוב, מאפשרת להעריך את הדברים הקטנים בחיים ולתת להם ערך מוסף משמעותי לעומת החוויות שניתן לחוות ללא ההשפעה.

4. יצירתיות בפתרון בעיות

הרצון לעשן קנאביס (לא רפואי) הוא מעל הכל תחביב, וככזה הוא הוביל אלפי צרכנים בכל העולם להמציא שיטות עישון ומגוון מכשירים חדשים, שיאפשרו להם להנות ממנו בצורה מלאה יותר.

השפעת הקנאביס עצמה עשויה להאט את יכולות התגובה והחשיבה הרציונלית של המוח, אך היצירתיות המדהימה שמתקבלת בתמורה הופכת כל דיון או סיעור מוחין לחוויה מעניינת ויעילה במיוחד. עם זאת, כדי להישאר יצירתיים ופרודקטיביים חשוב לא לעשן יותר ממה שאתם מסוגלים להכיל.

5. שחרור לחצים

כל צרכן קנאביס שישב להירגע עם ג’וינט בסוף היום, מבין את היכולת המופלאה של הצמח לנתק אותך מהסביבה, אל תוך עולם של אופוריה ושלווה.

חופשות קנאביס בכל העולם - מארה"ב ועד אוסטרליה
זכרו: חשוב להירגע ולשחרר לחצים באופן קבוע

בעולם לחוץ וקשה כשלנו צריכת קנאביס בונה לצרכן האקטיבי “מסגרת” קבועה של שחרור לחצים, ומאפשרת לו להעריך את ההבדל בין זמן רגיעה לזמן עשייה ופעילות.

ראו עוד:
קנאביס כאורח חיים – 10 טיפים לשימוש בוגר ואחראי
דברים שכיף לעשות אחרי ג’וינט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר