5 סיבות טובות להתחיל לאכול זרעי המפ

זרעיו של הצמח ‘המפ’ מהווים מזון-על בריאותי במיוחד שהינו בעל סגולות רבות לגוף האדם. מהורדת לחץ הדם ועד הארכת תוחלת החיים – הנה 5 סיבות טובות להתחיל לאכול זרעי המפ.

צמח ה’המפ’ (קנבוס) מכיל פוטנציאל עתידי אדיר למגוון רחב ביותר של תעשיות גדולות כגון טקסטיל, רכב ובנייה, המתבססות כיום על חומרי גלם יקרים, אותם יכול המפ להחליף ביתר יעילות ובשבריר מהמחיר המקורי.

אך אחת התעשיות המפתיעות יותר אותן יכול להעשיר המפ, היא תעשיית המזון. זרעי המפ נחשבים למזון-על ומכילים סגולות שונות המסייעות לגוף האדם במגוון דרכים.

אז הנה 5 סיבות טובות להתחיל לאכול זרעי המפ היום (לרכישה לחצו כאן):

1. כמויות חלבון כמו של בשר

זרעי המפ מכילים יותר מ-30 אחוזי שומן אשר מורכבים ברובם מחומצות שומן רב בלתי רוויות כמו אומגה 3 ואומגה 6, החיוניות ועוזרות להתחדשות ותקינות תפקוד המוח, הזכרון, מצב הרוח ויכולת הריכוז. היחס בין אומגה 6 לאומגה 3 בזרעי ההמפ הינו 3.38 – היחס הקרוב ביותר ליחס המומלץ על ידי ארגון הבריאות העולמי לצורך שמירה על דיאטה תקינה (4.00).

מלבד זאת, מעל 25% מהקלוריות הקיימות בזרעי המפ מורכבות מחלבון איכותי, זאת בהשוואה לסוגי זרעים אחרים כגון זרעי פשתן, בהם החלבון האיכותי מהווה כ-16% עד 18% בלבד. מבחינת כמות החלבון לגרם אחד של מוצר, עומדים זרעי המפ באותה הקטגוריה כמו בשר כבש ובשר טלה.

זרעי המפ - תוסף תזונה בריא ועשיר
זרעי המפ – תוסף תזונה בריא ועשיר

2. סיוע בהורדת לחץ דם

מחקר חדש נערך על ידי המדען אברהם טי. גירג’י (אנגלית) מהאוניברסיטה החקלאית ‘מאקורדי’ שבקניה, בדק את הקשר בין צריכה של חלבון המצוי בזרעי המפ (HMH) לבין שינוי ברמת לחץ הדם.

במחקר נבדק החלבון כטיפול ישירלהורדה מיידית של לחץ הדם, וכן בתור טיפול אפשרי לטווח הארוך שימנע מראש את עליית לחץ הדם מבעוד מועד. תוצאות המחקר מוכיחות שהחלבון יעיל בשני המקרים ואף ניתן להשתמש בו כטיפול מונע לחולים הנמצאים בסיכון.

3. תרופה לבעיות עור

חברות הקוסמטיקה גילו גם הן את יתרונות הקנאביס בשנים האחרונות: בזכות היחס הייחודי בין אומגה 6 לאומגה 3 שצוין קודם, מסייע שמן המפ לטיפול במחלות עור שונות ובתסמיניהן, ואף נעשה בו שימוש במגוון של מוצרי קוסמטיקה שונים.

כמו כן, מחקר שנערך בשנת 2013 ופורסם בירחון הבריטי לרוקחות, מראה בדיוק כיצד עוזר הקנבינואיד CBD (הקיים בצמחי המפ) במניעת מחלות עור קשות כגון פסוריאזיס.

זרעי המפ על כף
זרעי המפ – גם לטיפול ומניעת מחלות עור

4. סיוע והקלה על כאבי מחזור

מחקר שנערך בשנת 1995 מצא כי מעל 80% מהנשים בגילאי 18 עד 50 יסבלו בחייהן מכאבים פיזיים ותופעות נפשיות כגון שינוי פתאומי במצבי הרוח, הנובעות מהתסמונת הקדם-וסתית שלהן (PMS).

מרבית התופעות הללו, כך על פי המחקר, נובעות מרגישות מסויימת של הגוף להורמון פרולקטין המיוצר בזמן התסמונת הקדם וסתית. אחת מחומצות השומן הקיימות בזרעי המפ מסייעת בייצור ההורמון פרוסטגלנדין אשר מסייע להפחית את השפעותיו של הפרולקטין, בעיקר את הפיזיות שבהן כגון כאבים בחזה ועייפות ממושכת.

לא רק המפ – קנאביס להקלה על כאבי מחזור

5. סיוע לתהליכי העיכול בגוף

סיבים תזונתיים הם חומרים חשובים ביותר לתהליכי העיכול בגוף, והם נחוצים כדי לאפשר למערכת העיכול לספוג את כל שאר החומרים החיוניים מהמזון.

זרעי המפ עשירים הן בסיבים מסיסים במים והן בסיבים שאינם מסיסים במים. כלומר בזרעי המפ קיימים הסיבים התזונתיים החשובים ביותר שקיימים בחיטה, דגן מלא, פירות וירקות, וצריכה קבועה שלהם יכולה לשפר את תהליכי העיכול בגוף לטווח הארוך.

עם זאת, חשוב לציין שמרבית הסיבים התזונתיים נמצאים בקליפת הזרעים ולכן יש לצרוך אותם בשלמותם, אחרת כמות הסיבים יורדת משמעותית.

באינטרנט ניתן לרכוש זרעים במחירי רצפה. זה למשל סוג שטעמנו ויכולים להמליץ. הוא עולה כ-70 ש”ח בלבד, לעומת אותו המוצר בארץ שנמכר בעבור פי 2 ו-3 יותר.

ראו עוד:
משרד הבריאות: “אין הצדקה לאשר גידול המפ בישראל”
צפו: המפ על קצה המזלג
עולה לנו: על המפ ויוקר המחייה
יזם קנדי בונה את מטוס הקנאביס הראשון בעולם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר