מגלגל...

5 סטארטאפים חדשים בעולם הקנאביס

עם התרחבות תעשיית הקנאביס החוקי בשוק האמריקאי, חברות סטארטאפ חדשות מציעות מגוון שדרוגים טכנולוגיים לשיפור המוצרים והשירותים ללקוח. הנה 5 חברות צעירות ומבטיחות שעתידות לשנות את פני התעשייה.

תעשיית הקנאביס החוקית בארה”ב הולכת ומתרחבת הן בשוק הרפואי והן בשוק הפנאי והתרבות, תוך צמיחה של 1.2 מיליארד דולר בשנה וחצי בלבד. נכון להיום מוערך שוויה הכולל של התעשייה ב-2.7 מיליארד דולר, והיא צפויה להתרחב לשווי של 21 מיליארד דולר עד שנת 2020.

כמו בכל תעשייה מתפתחת, חידושים טכנולוגיים מתחילים לצוץ בכל פינה מתוך מטרה לשפר את איכות המוצרים והשירותים המוצעים ללקוחות הרבים, שמספרם צומח מדי יום. הנה 5 חברות סטארטאפ שצפויות להשתלב היטב בתעשיית הקנאביס.

1. פוטבוטיקס – זנים בהתאמה אישית

'פוטבוטיקס' - התאמת זני קנאביס על בסיס גלי מוח
‘פוטבוטיקס’ – התאמת זני קנאביס על בסיס גלי מוח

בעולם הקנאביס הרפואי, השפעותיהם המיוחדות של זנים שונים משמשות לטיפול במגוון תופעות. שימוש בזן מתאים ישפר משמעותית את התוצאות המתקבלות ולכן התאמת הזן לצרכי המטופל הוא אחד השלבים החשובים ביותר בטיפול כולו.

כאן נכנסת לתמונה חברת פוטבוטיקס (Potbotics) שפיתחה מכשיר חדשני שנועד להמליץ למטופלים על הזן המתאים עבורם על פי מספר קריטריונים וכן בהתבסס על סריקת EEG (רישום הפעילות החשמלית במוח) המתבצעת במקום על ידי סורק גלי מוח הכלול במערכת.

צפו: הדגמת הבטא של המערכת

המידע אשר מתקבל במערכת נועד להתאים למטופלים השונים את תרכובת הקנאבינואידים המדויקת שתסייע למצב הרפואי שלהם, כולל רמות רצויות של THC, CBD, CBG ועוד. על פי דיווחים בארה”ב, חלק נרחב מהמחקר הקליני של החברה נעשה בשיתוף פעולה עם מעבדות האוניברסיטה העברית בירושלים.

2. איבו – איזה “היי” בא לכם היום?

Ebbu - חמישה סוגי השפעה שונים לבחירה
איבו – חמישה סוגי השפעה שונים לבחירה

אם תרצו לבחור את תחושת ה’היי’ בה אתם חופצים כרגע, תוכלו במקרה הטוב לבחור בין היי אנרגטי או הימרחות על הספה, על בסיס ההבדל בין זני סאטיבה לזני אינדיקה, בהתאמה.

חברת איבו (Ebbu) הממוקמת בקולורדו, פיתחה שיטות מתקדמות להפקת תמציות קנבינואידים בעלות השפעה מדויקת, המאפשרת למשתמש לקבל אחד מחמישה סוגי השפעה שונים: “צחקוקים”, “יצירה”, “אנרגיה”, “רוגע” ו-“אושר”.

צפו: צרכנים מנסים את השמן החדש
https://youtube.com/watch?v=VDJHVxDSCyo

על ידי ביטול התפרחת ושימוש בשמני קנאביס מרוכזים בלבד, הצליחו מדעני החברה לבודד קנבינואידים שונים, אשר בריכוזים מסויימים אחראים כל אחד על הרגשה אחרת המתקבלת אצל המשתמש.

התמציות אינן נמכרות לצרכנים ישירות, אלא ליצרנים אחרים המשלבים אותן במאכלים (Edibles) או במשקאות שונים.

3. טריז – קנאביס מהשמיים

רחפן של חברת 'טריז' הנושא משלוח קנאביס
‘טריז’ – קנאביס מהשמיים

טריז (Trees) – “עצים” – היא חברה צעירה מסן פרנסיסקו שנמצאת בחזית שוק משלוחי הקנאביס בארה”ב: לאחר הזמנה באפליקציה ייעודית, רחפן עולה לשמיים ונושא את הזמנתכם לכל מקום שתבחרו ובתוך מספר דקות.

המשתלה: דף פייסבוק מחלק קנאביס בחינם

התשלום בעבור ההזמנה, מאחר שנעשה באופן חוקי, יכול להתבצע במזומן, אשראי, בהעברה בנקאית באמצעות האפליקציה, או אפילו תמורת העברת ביטקוין.

צפו: משלוחי קנאביס באמצתעות רחפנים
https://youtube.com/watch?v=o29d4qW1W00

במקביל למכירות ולשירות הלקוחות, עוסקים נציגי החברה בעבודה משפטית שנועדה לקדם חקיקה בתחום השילוח באמצעות רחפנים, המשתמשים בטווח אווירי בעייתי מבחינה בטיחותית, ואינם מאושרים כרגע על ידי הממשל הפדרלי מטעמי ביטחון ציבורי.

בהמשך השנה צפויה החברה להתרחב, וכרגע שוקלים מנהליה התרחבות לאזור לוס אנג’לס וכן לדנוור, קולורדו, כך על פי הדיווח.

4. טראסט ג’יין – כספומט לחנויות קנאביס

כספומט של חברת ג'יין 420
טראסט ג’יין – שירותים פיננסים לחנויות קנאביס

בכלכלה האמריקאית, נחשבים עסקי הקנאביס החוקיים בתור מוסדות כלכליים שלא ניתן לטפל בהם תחת החוק הפדרלי שעדיין קובע כי הקנאביס הוא חומר אסור לממכר. בעלי העסקים סובלים מתנאי אשראי בעייתיים ומחוסר יכולת לבצע עסקאות שלא במזומן, ובמקביל סובלים הלקוחות מהרגשה מפוקפקת במקצת של עסקים הנמצאים בחלק האפור של החוק.

חברת טראסט ג’יין (JaneFour20) פיתחה מכשיר דמוי כספומט הנועד להקנות ללקוחות ערבות פיננסית לכספם וכן לפשט עבורם את תהליך הרכישה באמצעות הפקדת מזומן במקום או אשראי.

בנוסף, מספקת החברה שירותים פיננסיים כלליים לעסקים על ידי שימוש במכשיר גם כקופה רושמת לצרכי דיווח מס והכנסות, ובכך הופכת לגב הכלכלי של חנויות רבות.

5. וויד-וול – הרשת החברתית הירוקה

Weed Wall - הרשת החברתית הירוקה
‘וויד-וול’ – הרשת החברתית הירוקה

בעידן המידע, מרבית הגולשים באינטרנט מבלים את זמנם ברשתות החברתיות השונות שהפכו זה מכבר למרכז החיים הוירטואליים.

עם תעשיית הקנאביס שהולכת וגדלה מיום ליום, הקימה חברת Meadow את ‘Weed Wall” – רשת חברתית ירוק, הפועלת בדומה ל-MassRoots – בתוכה יכולים המשתמש לשתף תמונות, סטטוסים וסרטונים הנוגעים לעולם הקנאביס.

בנוסף יכולים המשתמשים באתר לקבל מידע מקצועי על זני קנאביס הנמכרים בחנויות סמוכות למקום מגוריהם, וכן להחוות דעה ולתת פידבק לאחר הרכישה. מטרת העל של הפרויקט, שנמצא כעת שלב הבטא, היא ליצור רשת חברתית ועסקית מלאה שתפעל בהמשך בעולם כולו.

ראו עוד:
סטארטאפ ישראלי חדש: ארון גידול אוטומטי
מי שמח? אפליקציה חדשה תמצא לכם שותף לג’וינט
אפליקציה חדשה תקבע האם אתם מסטולים מדי לנהיגה
איש העסקים היהודי מאחורי אימפריית הקנאביס של WeedMaps

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר