5 הרגלים של צרכני קנאביס – שאפשר לוותר עליהם

בתרבות הקנאביס התפתחו במהלך השנים תאוריות שונות והרגלים שעלולים לפגום בהנאה מהצמח ואפילו להזיק מבחינה בריאותית. הנה 5 הרגלים “סטלניים” שאפשר לוותר עליהם.

צרכני קנאביס רבים נחשפו לעולם הקנאביס לראשונה דרך התקשורת והאינטרנט, אך ברוב המקרים ההיכרות הראשונה, או השאכטה הראשונה אם תרצו, מתרחשת דרך חברים הצורכים קנאביס בעצמם.

כשהצרכנים הטריים נחשפים לעולם התוכן דרך חבריהם המנוסים יותר, המידע הכללי והרגלי הצריכה עוברים מפה לאוזן ופעמים רבות כוללים מידע מוטעה והרגלים רעים שעדיף להיפטר מהם מוקדם.

הנה חמישה הרגלים שאפשר לזנוח:

1. קליפות תפוזים לשמירה על טריות

פרחי קנאביס וקליפות תפוז בתוך מכל אחסון
קליפות תפוז עלולות לעודד התפתחות עובש רעיל

קליפות של תפוזים או פירות הדר אחרים עשירות במים ומשמשות לעיתים לשמירה על טריות הפרחים בזמן האחסון, כדי שלא יתייבשו יתר על המידה.

עם זאת, מלבד העובדה שמגע ממושך עם קליפות התפוז עלול לגרום לטעם לוואי בזמן הצריכה של הפרחים, קיימת בעיה חמורה יותר: עודף של קליפות תפוזים עלול לעודד התפתחות עובש על הפרחים, ואם תעשנו אותו בטעות הוא עשוי להיות רעיל וקטלני.

כדי לשמור על לחות אחידה במיכל האחסון שלכם ראו את הטיפים להארכת התוקף של פרחי קנאביס ולכל הפחות השתמשו בשקיות לחות קטנות כמו אלה המגיעות בתוך קופסאות נעליים חדשות או “אבן לחות” ייעודית אותה ניתן לרכוש בחנויות מובחרות.

2. אחסון ממושך של פרחים בשקיות ניילון

פרחי קנאביס בתוך שקיות ניילון
שקיות ניילון אינן יעילות לאחסון ארוך טווח

אחסון נכון של הפרחים שלכם ימנע מהם להיפגם וישמור על איכותם לאורך זמן.

אחד העקרונות העיקריים באחסון נכון של פרחי קנאביס הוא לשמור על סביבה אטומה לחלוטין, אשר שקיות הניילון אינן מספקות כלל. באופן כללי לא מומלץ להשתמש בשקיות אלו אלא למטרת אחסון קצר טווח, כמו במהלך הרכישה למשל.

במקום שקיות, קנו צנצת זכוכית ייעודית אטומה לקרני UV – שתגן על ה-THC בפרחים – או לפחות העבירו את הפרחים שלכם לצנצנת זכוכית פשוטה שתוכלו למצוא בבית.

3. הזנחת ניקוי הבאנג

באנג (מקטרת מים) המיועד לעישון קנאביס
בבאנג מלוכלך עשוי להוות סכנה בריאותית חמורה

באנג (מקטרת מים) מצ’וקמק מפלסטיק שבעברו היה בקבוק ‘נסטי’, הוא מחזה נפוץ בבתי סטלנים בארץ. את המראה הזרוק משלימים בדרך כלל מים חומים ועכורים שאף אחד לא טורח להחליף יותר מדי.

אם אתם מעדיפים לצרוך את הקנאביס באמצעות באנג, קודם כל עדיף להשתמש באחד שעשוי מזכוכית בלבד, ויש להקפיד לנקות אותו בכל מספר שעות.

מלבד רובד החיידקים המצטבר על פיית הבאנג לאחר שימושים תכופים, המים העכורים משמשים כצלחת פטרי לחיידקים נוספים שעלולים לגדול בתוכם. החלפת המים עצמם היא הפעולה הקריטית בתהליך, אך בכל מקרה כדאי לכם לנקות את הבאנג כולו לפחות פעם ביום.

בפורום יש כמה טיפים לניקוי נכון של באנג.

4. שימוש קבוע בגריינדר

גריינדר לטחינת פרחי מריחואנה
חלק מהחומרים הפעילים נדבקים לתוך הגריינדר

גריינדר (גורס) הוא אכן פתרון נוח להבאת הפרחים למצב נוח לעישון או אידוי, אך בשל הלחץ שמופעל על הפרחים בתהליך חלק מהחומרים הפעילים עלולים להימרח ולהידבק בתוכו.

אבקת הקנאביס (הטריכומות) שנשמרת בתא נפרד בגריינדרים האיכותיים, מכילה בתוכה את רוב תחושת ה”היי” ואת ההשפעה החזקה ביותר.

ותרו מדי פעם על הטחינה ועשו זאת בעדינות באמצעות מספריים קטנים או בעזרת האצבעות.

5. עישון זנים קבועים

מגוון זני קנאביס שונים
זני קנאביס שונים גורמים להשפעות שונות – תגוונו

בשל חוסר הוודאות שקיים בתהליך רכישת מריחואנה בישראל, במהלכו לא תמיד ניתן לדעת האם מקבלים חומר איכותי או ‘חשאב’ (כך תבדילו ביניהם), נוטים הצרכנים לסמוך על מקור קבוע שמספק את אותה האיכות במשך זמן רב, בדרך כלל מגידול קבוע שיכיל את אותם הזנים.

גיוון בזנים אותם אתם מעשנים חשוב בכדי לבדוק מהו הזן המתאים ביותר עבורכם. כמו כן כאשר השפעת הקנאביס הולכת ויורדת עם עליית הסיבולת שלכם, החלפת הזן עשויה לעזור לכם ללא צורך בהגדלת הכמות הנצרכת.

ראו עוד:
5 מיתוסים שגויים על גידול קנאביס בבית
11 הטיעונים הטפשיים ביותר נגד לגליזציה
12 מיתוסים נפוצים נגד מריחואנה – והתשובות להם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר