4,770 שתילי קנאביס הושמדו ב-10 מוקדים בנגב ובחבל לכיש

אלפי שתילי קנאביס הושמדו בשטחי אש בנגב ובשטחים חקלאיים בחבל לכיש במהלך היממה האחרונה, בתופעה שהולכת ומתפשטת במסגרתה מנהלים הבדואים רשתות גידול ענפות.

פעילות של שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל ביממה האחרונה הובילה לתפיסה והשמדה של כ-4,770 שתילי קנאביס ב-10 מוקדים שונים בדרום, כך מדווחת המשטרה הבוקר (ב').

על פי הדיווח "פעילויות האיתור, התפיסה וההשמדה של חממות הסמים בשטחי האש ובשטחים החלקאיים בדרום הארץ נמשכת. ביממה האחרונה פעלו שוטרי ומתנדבי מג"ב יחד עם הסיירת הירוקה בשטחי האש בנגב ובשטחים החקלאיים באזור לכיש".

תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב

במהלך הפעילות הכוחות איתרו 9 מוקדים של חממות בשטחי האש באזור צאלים, מתוכם 3 חממות היו ללא שתילים ובשאר החממות נתפסו כ-3,770 שתילי קנאביס בגדלים שונים.

בנוסף נתפסו 10 מיכלי מים ו-400 מטר של צינורות ומשאבת מים אשר שימשו להשקיית החממות. כל הממצאים הושמדו בשטח באמצעות שריפה מבוקרת.

במוקד נוסף בשטחים החקלאיים שליד קיבוץ גלאון איתרו שוטרי מג"ב ופקחי הסיירת הירוקה חממה של קנאביס ובתוכה כ-1,000 שתילים. הממצאים הועברו לחקירה במשטרת ישראל.

תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב

כזכור שריפת הקנאביס בשטח מתאפשרת לאחרונה בעקבות נוהל חדש שמאפשר זאת. למעשה, אם השוטרים עומדים בסמוך לשריפה כפי שניתן לראות בחלק מהדיווחים, הם ככל הנראה מושפעים משאיפת העשן העשיר ברכיבי קנאביס. באחת הפעמים השנה לא הקפידו השוטרים ואנשי רשות הטבע והגנים והובילו לשריפת קילומטרים מערוץ נחל ניצנה לאחר שככל הנראה לא כיבו היטב את הגחלים.

תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב
תפיסת שדות קנאביס בנגב

יש לציין שברוב המקרים האחראים על גידולי שדות הקנאביס בשטחי אש בנגב הם תושבי הפזורה, הבדואים, המדווחים בעצמם על רווחי עתק. למעשה על פי הערכות עיקר הקנאביס בשוק השחור בישראל מקורו בגידולים מתוצרת הבדואים בדרום.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט