חדש: מערכת גידול הידרו ביתית – בהרכבה דמוית לגו

מהיום לגדל קנאביס בבית זה ממש משחק ילדים: חברת 3Dponics פיתחה מערכת גידול הידרו ביתית שהניתנת לפירוק והרכבה פשוטים בדומה למשחק ‘לגו’. את חלקי המערכת אף ניתן להדפיס במדפסת תל מימד.

בזמן שמהפכת הלגליזציה ממשיכה לצבור תאוצה ו”לכבוש” עוד ועוד “טריטוריות” ברחבי ארה”ב והעולם כולו, חובבי קנאביס מתחילים וותיקים כאחד נחשפים בפעם הראשונה למציאות שבה הם מסוגלים לגדל קנאביס עבור עצמם וקרובי משפחתם מבלי לחשוש מרדיפה פלילית של המשטרה והרשויות.

אך מלאכת גידול הקנאביס עלולה להצטייר (שלא בצדק) כעבודה מסובכת: להשיג זרעים איכותיים, להתקין תאורה נכונה, לספק דשן לצמח ולהתמודד עם מזיקים לא רצויים – הם אמנם חלק אינטגרלי מחוויית הגידול, אולם ממש לא מדובר כאן במדע טילים.

החברה הקנדית 3DPonics החליטה לנסות ולהפוך את גידול הקנאביס לפעולה קלילה ומהנה אף יותר: הם ייצרו מערכת גידול הידרופונית שבה כל החלקים מתחברים ומתנתקים ברגע – בדומה לקוביות הלגו המוכרות.

החלקים במערכת
החלקים במערכת – מתחברים בקליק

כאמור בדיוק כמו בלגו – גם כאן יש אופציה לחבר ולנתק את המרכיבים בהתאם לצורך ולממדים הרצויים של המערכת. כל מה שנותר לעשות (כמעט) לאחר מכן זה למלא את מיכל המים המצוי במערכת עם תמיסת השקיה (מים נקיים או מים המכילים דשן) ולצפות בהתרגשות כיצד הבנות שלנו צומחות לתפארת.

גם זה בטח יעניין אותך

כמובן שהמגדל עדיין יזדקק לתאורה טובה, ואולי לכמה חברים נוספים שיהיו מוכנים לעזור לו עם גיזום הפרחים לאחר שאלו התייבשו כראוי. חשוב לציין כי המערכת אמנם תוכננה במקור עבור גידול קנאביס, אך כמובן שניתן לגדל בה צמחים אחרים בהצלחה.

באתר החברה ניתן לרכוש את מגוון המוצרים המוצעים, וכן להוריד בחינם את שרטוטי ההדפסה למדפסות תלת-מימד.

ב-3DPonics מספרים כי מטרת העל של החברה היא להעניק לאנשים המתגוררים בערים ובדירות קטנות את האפשרות לגדל לעצמם בקלות, ובאופן זול ונוח. החברה גם מספקת שרטוט עבור כל מי שמעוניין להוריד את העיצוב אליו למחשב ולהדפיס אותו במדפסת תלת ממד.

מערכת עומדת לאחר ההרכבה
מערכת עומדת בצורה אנכית לאחר ההרכבה

מוקדם יותר השנה (2015), הכריזו ב-3DPonics כי צ’אק ריבקי, היועצת הכלכלית הבכירה של המפלגה הליברלית בקנדה (המפלגה שכזכור זכתה לא מזמן בבחירות ומחזיקה באג’נדה ברורה בעד לגליזציה), הצטרפה לשורותיה בתור יועצת כלכלית. אז עושה רושם שימים טובים עומדים לבוא על קנדה בכל מה שקשור לתנועת הלגליזציה ולגידול הביתי של קנאביס. אנחנו מבטיחים לעדכן…

ראו עוד:
מדריך: איך להכין מזגן ביתי נייד ב-10 דקות
שכחו אותי בבית: 5 שיטות להשקיה אוטומטית
איך ואיפה קונים ציוד לגידול קנאביס (הידרו) בבית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר