מגלגל...
x

3,000 רשיונות קנאביס חדשים נופקו בישראל בחודש שחלף

מספר המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי בישראל ממשיך לצמוח בקצב שיא ונכון לחודש שחלף הוא עומד על כ-88,000 מטופלים. יחדיו הם זכאים למעל 3.1 טון קנאביס בחודש כשהסיבה המרכזית לקבלת רישיון היא "כאב" והסיבה השנייה היא "אחר", כך מנתוני משרד הבריאות שפורסמו לפני שעה קלה

תמונת מצב חודש מרס 2021 בענף הקנאביס הרפואי: מעל 3,000 רשיונות חדשים נופקו במהלך החודש, בדומה לממוצע החודשי הכמעט קבוע מאז קיץ 2020, ובקצב של 100 מטופלים חדשים ביום. לפי קצב עלייה זה יגיע מספר רשיונות הקנאביס הרפואי בישראל ל-100,000 כבר בעוד כארבעה חודשים.

כמה מטופלי קנאביס רפואי בישראל חודש מרס 2021 (מקור: משרד הבריאות)
כמה מטופלי קנאביס רפואי בישראל חודש מרס 2021 (מקור: משרד הבריאות)

בסך הכל על פי הדוח החודשי (PDF) נכון לחודש שחלף יש בישראל 88,428 מחזיקי רישיון קנאביס רפואי, זאת לעומת 59,674 בחודש מרס בשנה שעברה ולעומת 32,651 במרס 2019 – מועד כניסת הרפורמה בענף לתוקפה ותחילת מכירות הקנאביס בבתי מרקחת לראשונה. כלומר, עלייה של כמעט פי 3 במספר המטופלים תוך שנתיים.

סך כל הגרמים הנקובים ברשיונותיהם של עשרות אלפי מחזיקי הרישיון בישראל הגיע בחודש מרס ל-3.19 טון, זאת לעומת 3.06 טון בפברואר ו-2.95 בינואר, כלומר עלייה של 3%-4% בכמות הקנאביס לה הם זכאים. יש לציין שמדובר בכמות זכאות ולא בהכרח בכמות שנרכשה בפועל בחנויות.

מעל 3 טון קנאביס בחודש (מקור: משרד הבריאות)
מעל 3 טון קנאביס בחודש (מקור: משרד הבריאות)

כמו בכל חודש הסיבה העיקרית למתן רישיונות קנאביס רפואי הינה סעיף כאב כרוני. מתוך 3,000 מחזיקי הרישיון החדשים שהצטרפו בחודש שעבר כ-1,750 קיבלו את הרישיון בגין סעיף זה, כלומר יותר מ-50%. הסעיף המוביל השני לקבלת רשיון קנאביס במרס היה “אחר” בגינו קיבלו רישיון מעל 800 ישראלים והוא גם הסעיף השני באופן כללי. כמו כן לראשונה מאז הקמת הענף לפני יותר מעשור עקפה בחודש שעבר התוויית “פסיכיאטריה” את התוויית “אונקולוגיה” כסיבה לקבלת רישיון קנאביס רפואי.

סיבות לקבלת רשיון קנאביס רפואי (מקור: משרד הבריאות)
סיבות לקבלת רשיון קנאביס רפואי (מקור: משרד הבריאות)

גם במרס נמשכה הירידה היחסית בכמות המטופלים הזכאים ל-20 גרם קנאביס בחודש לעומת עלייה בכל המינונים הגבוהים יותר. כלומר, ישנה מגמה ברורה של העלאת מינונים למטופלים בישראל. גם בחודש מרס, כמו בחודשים הקודמים, כ-84% ממחזיקי הרישיונות זכאים לשימוש בתפרחות קנאביס לעומת כ-16% בלבד מהמטופלים בשמן (מיצוי) קנאביס רפואי.

כמה גרם קנאביס מקבלים מטופלים בישראל בחודש (מקור: משרד הבריאות)
כמה גרם קנאביס מקבלים מטופלים בישראל בחודש (מקור: משרד הבריאות)

אחד ההסברים לעלייה החדה בחודשים האחרונים במספר המטופלים הוא גישה נוחה יותר לרישיון מבחינת עלויות, לאחר הפרסום במגזין קנאביס אודות שירותי ניפוק קנאביס רפואי ב-285 ש”ח בלבד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר