"3 שנים, צמח אחד": לוחם צה"ל מתפוצץ על משרד הבריאות

צפו בנאום המרגש של לוחם צה"ל הסובל מפוסט טראומה מתפוצץ על נציגי משרד הבריאות וחברות התרופות בדיון בועדת הכנסת. "אחים שלי מדממים במחלקות פסיכאטריות ומקבלים זריקות שמשתקות להם את המוח, כאשר יש צמח אחד שעוזר להירגע ועושה תיאבון":

"3 שנים, צמח אחד": לוחם צה"ל מתפוצץ על נציגי משרד הבריאות וחברות התרופותמתוך 120 ושתיים – סדרת רשתIdo Gal Razon

Geplaatst door ‎קנאביס‎ op Zondag 22 mei 2016

עידו גל רזון, לוחם צה"ל שנפצע במהלך שירותו וסובל מאז מפוסט טראומה, כבר נחשף בעבר בנאומים חוצבים שנתן במאבקו הקשה לקבלת קנאביס רפואי במקום תרופות.

"התרופות שלכם זה סמים"

השבוע פרסמו מפיקות סדרת הרשת "120 ושתיים" קטע מתוך צילומי הסדרה ובו נראה עידו באחת מועדות הכנסת שנערכו לפני מספר שבועות ובהן הוא מתפרץ בנאום מרגש על נציגי משרד הבריאות וחברות התרופות שלדבריו הלעיטו אותו בכדורים שגרמו לו לנזק קשה במקום לספק לו קנאביס רפואי מיד בפציעה.

"הגוף שלי הגיע למצב של קריסה. אני לא ישן, לא אוכל, אני חלש," אמר. "כל התרופות שלכם הם אלו שגמרו אותי. התכווצויות שרירים. אתם נותנים תרופות שהם סמים. אתם ברשות למלחמה בסמים נתתם סמים. שיתקתם אותי. עם קנאביס רפואי אני יכול לישון לפחות 3 שעות בלילה במקום לקום כל לילה ולהחליף את המצעים שלך."

"יש צמח אחד שעוזר לי"

"בטח שאני אצעק, בטח שאני אשתגע, אני כבר לא יכול לעשות כלום," המשיך. "אני נראה לכם מוזר, למה אני נראה לכם מוזר? כי אתם לא נותנים לנו טיפול בכלל. אין גוף שיטפל בנו בכלל. כזה שייתן לנו קנאביס בזמן הפציעה. במקום זה אתם נותנים לנו עשרות תרופות. לכל דבר יש תרופה. כאשר יש צמח אחד שעוזר לי להירגע, נותן לי לישון, עושה לי מצב רוח ונותן לי תאבון."

"ההורים שלי הגיעו למצב שהם שונאים אותי בגלל שנלחמתי בצבא שלכם," סיים. "אני לא יכול להתמודד עם זה שאתם מונעים את זה מאחים שלי. איך יכול להיות שאני בפוסט טראומה בא להילחם בשביל אחים שלי. סוחב אותם כי הם מדממים במחלקות פסיכיאטריות. אתם נותנים להם זריקות. אתם קושרים אותם למיטה. משתקים אותן בתרופות שמשתקות להם את המוח."

ראו עוד
סיפורו של עידו גל רזון

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט