27 רופאים חדשים יספקו קנאביס רפואי

החל מעוד חודש, עם סיום קורס חדש שנפתח השבוע, יוכשרו 27 רופאים נוספים לספק קנאביס רפואי. עד כה רק אדם אחד במשרד הבריאות חתם על אישורים. “זה יקל על התהליך לקבלת רשיון,” אמר שר הבריאות ליצמן הבוקר בדיון בועדת הבריאות. שידור חי מהועדה:


בדיון שנערך הבוקר (ב’) בועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח”כ אלי אללוף, הודיע שר הבריאות ליצמן כי ביום שישי הקרוב יחל המחזור הראשון של קורס הקנאביס לרופאים, עליו הוכרז כבר לפני זמן רב והתעכב.

בתום הקורס, שייארך כחודש ימים, יוכשרו 27 רופאים חדשים שיוסמכו לספק רשיונות קנאביס רפואי בחתימתם לפי ראות עיניהם, זאת לאחר שנים ארוכות בהן רק איש אחד ביחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות הוא שחתם על כל הרשיונות.

“לא נכון שכל רופא משפחה ייתן אישורים,” הבהיר ליצמן עם זאת, וסרב להבהיר מתי יגיע מספר הרופאים ל-100 כפי שהובטח בתחילה.

“בסופו של דבר אנחנו מדברים בסם על פי פקודת הסמים,” הסביר מנכ”ל משרד הבריאות ארנון אפק. “אנחנו מנסים לעשות תהליך של ‘מדיקליזציה’. לא ניתן לעשות את הקנאביס תרופה אבל פועלים כדי לעשות אותו כמה שיותר קרוב לזה.”

עוד ציין המנכ”ל אפק כי הבעייתיות שהיתה עם אספקת טיפול בקנאביס מצד מרפאות כאב וקופות החולים, קרובה לסיומה. לדבריו הוא שוחח עם נציגי קופות החולים ווידא שהן תספקנה טיפול בתחום זה לחולים.

“יש התקדמות מבחינת הקנאביס הרפואי, הבעיה היא עם המשרד לבטחון פנים שממשיך לרדוף ולעצור אנשים – גם מטופלי קנאביס רפואי – שם לא זזים מטר קדימה,” אמרה ח”כ מירב בן ארי ממפלגת ‘כולנו’.

ח”כ יהודה גליק מ’הליכוד’ אמר כי הוא “מברך על השינויים אבל כל השינויים נוגעים לגידול וייצור, בעוד העניין הבעייתי הוא לא שם, אלא בחולים שלא מקבלים רשיונות. אף אחד מעולם לא מת מקנאביס. סיגריות הורגות כל יום,” אמר.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט