24,600 שתילי קנאביס נתפסו בנגב מתחילת השנה

שתי חממות קנאביס גדולות נתפסו אמש בדרום הארץ. מה שהביא את המשטרה לפרסם בגאווה נתונים “מעודדים” על תפוקת השוטרים במאבק בסמים מראשית שנת 2017. בסה”כ נתפסו 24,600 בשווי חצי מיליארד ש”ח.

דוברות המשטרה מדווחת כי “פעילות משטרת ישראל כנגד גידול המריחואנה בדרום מסבה נזק גדול מאוד למגדלים ומקטינה באופן ניכר את הימצאותו של הסם ברחבי ישראל תוך איתור חממות הגידול, מעצרם והעמדתם לדין של העבריינים.”

על פי הדיווח נתפסו מאז תחילת השנה 24,600 שתילי קנאביס באזור הנגב, בשווי מוערך של חצי מיליארד ש”ח.

“אתמול הביאו שוטרי ובלשי משמר הגבול של משטרת ישראל לאיתורן של 2 חממות לגידול מריחואנה עם כ- 2,800 שתילים,” דווח. “חלקם בשלבי גדילה מתקדמים מאוד ולפני קציר. שוטרי משמר הגבול של מג”ב דרום הביאו מתחילת השנה ועד אתמול לתפיסתם של כ- 24,600 שתילי מריחואנה בשווי שוק מוערך ביותר מחצי מיליארד ש”ח (במידה והיו נקצרים ונמכרים בשוק).”

“כאמור אתמול אותרה חממת גידול אחת במשק פרטי במושב שחר שבמועצה האזורית לכיש. בחממה איתרו השוטרים כ- 400 שתילים במשקל של כ- 25 ק”ג נטו,” דווח עוד. “במקום עוכב בעל המשק, בשנות ה- 50 לחייו לחקירה בסיומה שוחרר. במשטרה בודקים את מידת מעורבותו של המעוכב ונבדקים גם כיווני חקירה נוספים.”

על פי הדיווח “אתמול אותר גם מטע אפרסמון באזור היישוב באר גנים ובו כ- 2,400 שתילי מריחואנה כשחלקם בשלבי גידול מתקדמים ולפני קצירה, במשקל של כ- 870 ק”ג נטו.”

“במטע שככל הנראה אינו פעיל נשתלו השתילים בין שורות העצים תוך שימוש במקורות המים של החקלאי. המטע אותר אודות לעירנותו של טייס אולטרה-לייט שהבחין במטע החשוד ודיווח למשטרה. מהמקום נאספו ממצאים ונפתחה חקירה.”

“במשטרה מציינים כי פעילותם של שוטרי המחוז הדרומי ולוחמי מג”ב בגזרת הגבול המצרי, כנגד הברחות הסמים מביאה למצוקה בקרב העבריינים ולעליה בגידול מריחואנה בחממות גידול בשטחי הדרום, חממות שלא פעם מוסוות בשטחי אש ולעיתים אף מאותרות בשטחים פרטיים. המשטרה תמשיך לנקוט בכל האמצעים למיגור התופעה ולהעמדתם של העבריינים לדין.”

חממה לא חוקית בדרום1

חממה לא חוקית בדרום3

חדשות