23 ח”כים חתמו על הצעת החוק לאי הפללה

פרסום ראשון: 22 חברי כנסת מצטרפים הבוקר (ג’) לח”כ שרן השכל, שהודיעה על הצעת החוק לאי הפללה בשנית. השכל מקווה שהחלטת ממשלה בנושא ביום א’ תחייב את השר ארדן המעכב את הגשת מסקנות צוות הבחינה להגיש את מסקנותיו.

הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס הוגשה כבר לפני חצי שנה לשולחן ועדת השרים לענייני חקיקה, אך ברגע האחרון הסירה אותה מסדר היום המגישה, ח”כ שרן השכל, לאחר סיכום עם השר לבטחון פנים גלעד ארדן על הקמת ‘צוות ארדן-השכל’ שיבחן את נושא ההפללה ויגיש מסקנותיו.

לאחר חודשים ארוכים של דיוני הצוות, הפתיעה הרשות למלחמה בסמים כשעברה לצד התומכים ושינתה את מאזן הכוחות, מ-4 מתנגדים ו-3 תומכים, ל-4 תומכים ו-3 מתנגדים. מאז פרסום ההודעה של הרשות אמור היה הצוות להיפגש בפעם האחרונה להגשת מסקנות סופיות, אך השר ארדן דוחה את מועד הישיבה פעם אחר פעם.

הבוקר (ג’) היה אמור להתכנס הצוות בפעם האחרונה ולהגיש לארדן את מסקנותיו בעד, אך שוב – השר הודיע על דחיית המועד, בפעם החמישית (!) והפעם גם מבלי לקבוע מועד חדש.

ח”כ השכל, שמרגישה – כפי שמרגישים רבים בציבור – שארדן עושה תרגיל פוליטי ומנסה למסמס את תוצאות הצוות, החליטה לקחת את המושכות לידיים ובצעד חד-צדדי הודיעה כי לאור ההתמהמהות בכוונתה להגיש את ההצעה שוב ביום א’ הקרוב.

בסטטוס נוקב שפרסמה טוענת חברת הכנסת כי השר ארדן מפחד ממסקנות הצוות, המסתמנות כתמיכה בהפסקת ההפללה, ועל כן הוא מנסה למסמס את ההמלצה ולדחות את ההחלטה בחודשים ארוכים – אפילו לאחר פגרת הכנסת הקרובה.

בציבור יש החוששים שמא הגשת הצעת החוק עלולה גם לפגוע בסיכויי המאבק הציבורי ולסתום את הגולל על הקמפיין נגד ארדן, אך ח”כ השכל בטוחה שתצליח להביא לרוב בממשלה שיאשר את ההצעה למרות התנגדותו של השר האחראי, או לכל הפחות לקביעת לוח זמנים ברור להגשת המסקנות הסופיות.

הצעת החוק צפויה כאמור לעלות להצבעה בועדת השרים ביום א’ הקרוב, אך למרות רוב של שרים הצפוי לתמוך, התנגדות של השר ארדן עלולה להפילה באופן סופי כך שלא ניתן יהיה להגישה בשנית במשך 6 חודשים לפחות.

בינתיים עמלה ח”כ השכל על איסוף חתימות של חברי כנסת מכל המפלגות, שיתמכו בהצעה החדשה, ומלבדה אספה עד כה 22 כאלה: אבי דיכטר, אמיר אוחנה, יהודה גליק, יואב קיש, מיקי זוהר, נורית קורן, תמר זנדברג, אילן גילאון, מרדכי יוגב, אלי אלאלוף, איל בן ראובן, טלי פלוסקוב, יוסי יונה, קסניה סבטלובה, יואל חסון, מירב בן ארי, יואל רוזבוזוב, מיכל רוזין, חיים ילין, רועי פולקמן, איציק שמואלי, דב חנין.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר