בארץחדשות

על רקע מחדלי הרפורמה: מטופלי הקנאביס מתאגדים בקואופרטיב

על מנת לייצר כח צרכני מול חברות הקנאביס הרפואי הוקם בשנה שעברה קואופרטיב מטופלים חדש, "קנאטיב". בכנס שיערך מחרתיים (ג') מתכוונים מנהליו להניע את הפעילות ולאגד 3,000 מטופלים לפחות יחדיו.

קואופרטיב מטופלי הקנאביס הרפואי החדש “קנאטיב” שהדמים פעילות למשך כשנה, חוזר לעבודה לקראת כניסת רפורמת הקנאביס הרפואי לתוקפה ומעבר למכירה בבתי מרקחת.

כזכור מגזין קנאביס חשף לאחרונה שורת מחדלים ברפורמת הקנאביס הרפואי כולל עלייה חדה במחירי הקנאביס הרפואי, מחסור חמור בקנאביס רפואי, עצירת אספקה לכ-2,000 מטופלים הפסקת פעילות של מוקד היק”ר, איסור על הפקת שמן RSO ועוד.

הנהלת הקואופרטיב, שהתחלפה בחלקה מאז ההקמה, הודיעה על התנעת הפעילות מחדש לקראת כניסת רפורמת הקנאביס הרפואי לתוקף ועל רקע מחדלים אלו.

בקואופרטיב מקווים שהתאגדות המטופלים יחדיו תביא לגיבוש כח צרכני חזק שיוכל לקבל הטבות מהחברות הפעילות בענף, לדוגמה הנחות בתשלום על הקנאביס.

אירוע השקת הפעילות יערך מחרתיים (ג’, 23.4) במרכז “נא לגעת” – יפו, החל מהשעה 11:00 (פרטים כאן).

בין השאר ידברו על הבמה ניר יופטרו המטופל בקנאביס רפואי ומפיק שמן RSO למטופלים, ואורי גלזר מייסד הקואופרטיב.

לדברי גלזר, יו”ר מועצת הקואופרטיב, מעל 500 מטופלים כבר חתמו על מועמדות להצטרפות וכ-700 נוספים שממתינים להצטרף. “היעד הוא להגיע ל-3,000 מטופלים,” אמר.

הקואופרטיב גם מתכוון להחזיר לפעילות את “מערך תומכי הקהילה” – מטופלים ותיקים שיתנו מענה למטופלים חדשים על שאלות ובעיות יומיומיות.

התאגדות זו של המטופלים מחדש מגיעה במקביל לגל של תביעות קטנות שהגישו מטופלים נגד משרד הבריאות ומחדלי היק”ר, לפי מדריך שפורסם כאן.


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

Back to top button