בארץפוליטיקה

לקדנציה שנייה: אורן ליבוביץ’ מונה כיו”ר המפלגה הליברלית עלה ירוק

עורך מגזין קנאביס סיים את תפקידו במגזין ויוביל את עלה ירוק החדשה (המפלגה הליברלית) לבחירות 2019. בימים אלו מנהלת המפלגה מגעים עם אישים בכירים על מנת לצרפם לרשימה. במקביל התפטר מהמפלגה גיל קופטש, ככל הנראה על רקע חילוקי דעות עם יושב הראש החדש.

‘המפלגה הליברלית – עלה ירוק’ מפרסמת הבוקר (ב’) הודעה לעיתונות בדבר מינויו של עורך מגזין קנאביס, העיתונאי אורן ליבוביץ’, לתפקיד יו”ר המפלגה ומי שיוביל אותה בקמפיין בחירות 2019.

זו תהיה הקדנציה השנייה של ליבוביץ’ בראשות המפלגה, לאחר קמפיין מוצלח גם בבחירות 2015, אז לא נכנסה אמנם המפלגה לכנסת אך זכתה למספר המצביעים הגבוה ביותר שקיבלה מאז הקמתה.

בארבע השנים האחרונות יזמו אנשי המפלגה פעילויות בתקשורת ובשטח וקידמו מהלכים חברתיים ובועדות הכנסת. קידמו את נושא הקנאביס והקנאביס הרפואי עד כדי מהפך מרהיב בדעת הקהל הישראלית ולתמיכה של 71% מהציבור הישראלי בהסדרה של שוק הקנאביס בדומה לאלכוהול.

במהלך השנה וחצי האחרונות אף נמצאת ‘המפלגה הליברלית-עלה ירוק’ בהליך הצטרפות לארגון הבינלאומי של מפלגות ליברליות. בקרוב תפתח המפלגה בקמפיין הבחירות שלה ותציג מצע המתמקד בערכי חדשנות, מדע, חופש ואהבת ישראל.

בכוונת המפלגה לשאת בקמפיין בחירות 2019 כמה וכמה דגלים ויעדים הנוגעים לסוגיות שונות של החברה בישראל וביניהן:

  • הטמעת טכנולוגיה וקידמה במערכות החינוך היסודי והחינוך למבוגרים לצד עקרונות יסוד מעודכנים בלימוד.
  • קידום תחבורה שיתופית פרטית כגון Uber ו-Via ותמורות נוספות בתחום זה שהינו אחד משורשי בעיית יוקר המחיה וחוסר בזליגת העושר מהמרכז לערי הלוויין והפריפריה.
  • פתרון ישים ואמיתי לסוגיית הגיוס.
  • הסדרת שוק הקנאביס והקנאביס הרפואי בישראל באחריות ובחכמה.
  • תכנית “מדד השלום” לטיפול ב-BDS וביחסי ישראל מול הפלסטינים.

בסקרים שנערכו בחודשים האחרונים ע”י המכונים המובילים בישראל ביניהם מינה צמח, מנו גבע, ד”ר יוסי שריד ועוד, נמצא כי המפלגה זוכה לנתונים מרשימים ומבטיחים של למעלה מ-2% מקולות המצביעים ולפיכך קרובה מתמיד לעבור את אחוז החסימה.

ליבוביץ’, המוביל את התנועה הישראלית להקלה על חוקי הקנאביס מזה קרוב לעשור, סיים הבוקר את תפקידו כעורך מגזין קנאביס ויתמקד בשלושת החודשים הקרובים בניסיון להביא בפעם הראשונה את המפלגה אל מעבר לאחוז החסימה.

במקביל התפטר מהמפלגה הבדרן גיל קופטש, יש להניח על רקע חילוקי דעות לגבי הקו שמוביל היו”ר החדש.

ובנימה אישית, אנו מאחלים הצלחה מכל הלב.

אורן ליבוביץ' (צילום: מור ברנשטיין)
אורן ליבוביץ’ (צילום: מור ברנשטיין)
המפלגה הליברלית עלה ירוק
המפלגה הליברלית עלה ירוק (תמונה: יח”צ)

חדשות
Back to top button