בידורתרבות, בידור ופנאי

למה יאיר נתניהו מוצג עם ג’וינט בפה באתר ניאו נאצי?

בנו של ראש הממשלה זוכה השבוע לפרגון מאחד האתרים הניאו נאצים הפרובוקטיביים ביותר ברשת. נתניהו ג’וניור מופיע על תמונת הקאבר באתר כשהוא עם ג’וינט בפיו וכיתוב ‘420’ בסמוך לו.

אחד ה’ממים’ (Meme – תופעת רשת) הנפוצים ביותר ברשת, הוא זה של משקפי השמש השחורות והג’וינט הגנרי, המודבקים לפניהם של ‘כוכבים’ באינטרנט ונקרא Thug Life.

ממ Thug Life סטנדרטי
ממ Thug Life סטנדרטי

כל התנהגות חריפה, אינטילגנטית, או אמירה מנצחת, מזכה את בעליה בהדבקת המשקפיים והג’וינט לפניו במן פרגון כללי על הצלחה.

יאיר נתניהו, בנו של ראש ממשלת ישראל, זכה בשבועות האחרונים להתייחסות יתרה מהתקשורת בישראל, לאחר שלל אמירות בראשן תמונה שבמקורה ייצגה אג’נדה אנטי-יהודית ואנטי-ציונית.

בעוד שבתמונה המקורית מופיעה דמות היהודי לבוש השחורים בעל האף הארוך כמי שמנהל את העולם בעזרת שליטה תודעתית, נתניהו ג’וניור הדביק עליה תמונות של נציגי השמאל הישראלי כשאותם מנהל מאחורי הקלעים המיליארדר היהודי אמריקאי ג’ורג’ סורוס.

קריקטוריה יאיר נתניהו ג'ורג' סורוס
התמונה שפירסם נתניהו הצעיר בדך הפייסבוק שלו

תמונה פרובוקטיבית זו, שהוסרה מאז מדף הפייסבוק שלו על ידי יאיר בעצמו, זכתה לכותרות בעיתונים בכל העולם והובילה לויכוח ציבורי נרחב למדי.

השבוע החליט כנראה אנדרו אנגלין (Andrew Anglin), מנהלו של אחד האתרים הניאו-נאצים הנבזיים ביותר בעולם, לפרגן לנתניהו הצעיר על השימוש בקריקטורה שבמקורה מקדמת אג’נדה אנטי יהודית.

פרגון ברשת כאמור בא לידי ביטוי בין השאר בעזרת משקפי שמש שחורות וג’וינט, וכך עשה אנגלין בתמונת הקאבר הראשית באתר שלו – בה מוצג יאיר נתניהו עם המשקפיים והג’וינט בפיו.

לצד סימנים אלו הוסיף אנגלין גם את הכיתוב ‘420’, המזוהה כמספר קוד של קהילת הקנאביס בעולם, מה שהוביל לתהייה האם יש קשר לנושא הקנאביס מעבר לפרגון הממיסטי-אינטרנטי הרגיל.

יאיר נתניהו עם ג'וינט בפה
תמונת הקאבר באתר הניאו נאצי ובה תמונתו של יאיר נתניהו עם ג’וינט בפה

בנוסף נכתב בסמוך לפרצופו של נתניהו כי זה “אתר המעריצים מספר 1 בעולם של יאיר נתניהו”.

אז פנינו לאנגלין ושאלנו האם ישנו איזה מסר סמוי שניסה להעביר בעזרת סימנים מעולם הקנאביס שהדביק על פרצוף בו של ראש ממשלת ישראל.

בתשובה לפניית מגזין קנאביס הסביר אנגלין כי אין כל קשר לנושא הקנאביס בפרט וכי “מדובר בהוקרה סטנדרטית” בסגנון האינטרנט והממים.

יאיר נתניהו מעולם לא התייחס באופן פומבי לנושא הקנאביס, אך בשנת 2016 דיווח כתב חדשות 10 רביב דרוקר כי נתניהו הצעיר שהה באחוזת המיליארדר פאקר בעיירה ‘אספן’ שבקולורדו – שם אושרה לגליזציה לפני 4 שנים.

קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)


חדשות
Back to top button