בארץחדשות

אריה עמית מצטרף לקנאטיב: “מנוולים מנצלים את החולים”

ניצב בדימ’ אריה עמית מצטרף לקואופרטיב מטופלי הקנאביס החדש ומדבר על מצב הענף בישראל, רפורמת בתי המרקחת התקועה והגורמים שרוכבים על גבם של חולים. “אחד הדברים החשובים הוא לעזור בקבלת רשיונות מול חאפרים, סחטנים ומנוולים שמנצלים את החולים באלפי שקלים,” אמר.

ניצב בדימ’ אריה עמית, לשעבר מפקד מחוז ירושלים של המשטרה, הוא מהבכירים הבולטים ביותר בישראל שהצהירו כבר מזמן על תמיכתם בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל, כשבשנת 2014 קבע כי “קנאביס הוא דבר נפלא” וכי הוצאתו מהחוק מקורה באינטרסים כלכליים.

השבוע (ד’), בראיון לתכנית הרדיו ‘צבע הכסף’ ברשת ב’ של תאגיד השידור ‘כאן’ עם יאיר ויינרב, חזר עמית על הדברים, הוסיף כי המדינה נכשלה בתחום הטיפול באוכלוסיות החלשות שלה, בין השאר גם במטופלי הקנאביס הרפואי והודיע על הצטרפותו לקואופרטיב מטופלי הקנאביס החדש ‘קנאטיב‘.

אריה עמית
ניצב בדימ’ אריה עמית, מצטרף ל’קנאטיב’: ‘מנוולים מנצלים את החולים”

“בכל מה שקשור לקנאביס רפואי, המדינה או שהערימה קשיים או שהבטיחה הבטחות שהיא לא מקיימת,” אמר. “יש רפורמה שהיו אמורים להוביל שר הבריאות והשר לבט”פ. החלטה שדיברו עליה בשנת 2015. כלום לא קורה, לא בתי מרקחת, לא עוד רופאים, כלום.”

“יש המון טענות על המדינה, אבל בתחום של טיפול באוכלוסיות חלשות היא עוד יותר חלשה. בתחום של מטופלי הקנאביס הרפואי, מבלי לפגוע, אני מגדיר אותם כחלשים,” אמר עוד. “או שזה אנשים שסובלים מכאבים, או שהם סופניים חס ושלום, זה אנשים מסכנים. אין להם פה, אין להם מי שיעמוד בראשם ויעזור וידחוף, ויוריד מחירים וידאג להם.”

“חלק מהעבודה שלנו [כקואופרטיב מטופלים] הוא לאגד את מטופלי הקנאביס הרפואי,” הסביר. “אנחנו עושים הכל בהתנדבות מלאה, באמת לטובת הציבור. המטרה היא לא רק להוריד את מחירי הקנאביס. הקמנו רשת תומכי קהילה שתעזור למטופלים. הנושא השני הוא הרפורמה שנדחף אותה. נושא נוסף הוא מחקרים בתחום, שזה נושא עצום.”

“מי שמכיר טיפה את ההיסטוריה של נושא הקנאביס יודע שעד שנות ה-30 של המאה שעברה כל הסיפור הזה היה חוקי לגמרי. בגלל שכלכלית הצמח הזה עשה צרות לחברות תרופות, ניילון, פלסטיקה, שילמו למי שצריך הרבה מאוד כסף והקנאביס הוצא מהחוק.”

“מרגע שהחליטו שיש בו משהו כן טוב, יש היום מאות חברות שעוסקות במחקרים בתחום הקנאביס הרפואי,” הוסיף. “חברות התרופות הבינו שהן לא יכולות יותר להתעלם והן נכנסות לתחום.”

עמית ציין גם את הפרשה שנחשפה כאן במגזין, אודות חברות פרטיות שמנצלות את קשיים של חולים וגובות מהם אלפי שקלים עבור שירותים שניתן לקבל בחינם או בזול. “אחד הדברים החשובים הוא לעזור בקבלת רשיונות מול חאפרים, סחטנים ומנוולים שמנצלים את החולים באלפי שקלים,” אמר.

האזינו (החל מדקה 46:10):


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

חדשות
Back to top button