בעולםחדשות

צ’ילה הסירה את המריחואנה מפקודת הסמים המסוכנים

לאחר שכבר הביעה תמיכתה בהצעת החוק החדשה ללגליזציה, נשיאת צ’ילה חתמה בסוף השבוע על הוצאתה של המריחואנה מרשימת הסמים המסוכנים ואישרה מכירת תרופות מבוססות קנאביס בבתי מרקחת.

התפתחות נוספת במהפכת הלגליזציה העולמית: נשיאת צ’ילה, מישל בצ’לט, חתמה בסוף השבוע (4.12) על טיוטת צו שנועד להסיר את המריחואנה מרשימת הסמים הקשים במדינה, ולאשר מכירת תרופות מבוססות קנאביס בבתי מרקחת, כך על פי הדיווח.

מישל בצ'לט - נשיאת צ'ילה
מישל בצ’לט – נשיאת צ’ילה

כזכור לפני מספר חודשים אישר הקונגרס בצ’ילה טיוטת הצעת חוק ללגליזציה מלאה, שקיבלה גם כאמור את תמיכתה של הנשיאה. הצעת החוק צפויה לעלות להמשך הצבעות, אבל כבר כעת נעשה צעד חשוב נוסף לעבר הלגליזציה במדינה.

מסמך ההחלטה על הוצאת הקנאביס מפקודת הסמים המסוכנים טרם פורסם באופן רשמי, אך עותק ממנו הגיע לסוכנות הידיעות האמריקאית AP. על פי הדברים שפורסמו, הצו לא רק מסיר את המריחואנה מפקודת הסמים המסוכנים, אלא גם מאשר באופן עקרוני מכירה של תרופות מבוססות קנאביס בבתי המרקחת.

טרם פורסמו פרטים מדויקים אודות התקנות החדשות, אך עקב העובדה שהמריחואנה אינה נחשבת יותר לסם מסוכן, החזקה לשימוש אישי אינה עומדת נגד החוק. תקנות אלו מקבעות למעשה את אי הפללת הצרכנים עליה הכריזה הממשלה בשנת 2007.

עם זאת, הצו החדש אינו משנה את הסטטוס החמור שעדיין תקף לעבירות של סחר וגידול מריחואנה, בגינן העונש הצפוי הוא עד 15 שנות מאסר.

צ'ילה: קציר הקנאביס הרפואי הראשון מוקדש ל-200 חולי סרטן
קציר הקנאביס הרפואי שנערך באפריל האחרון – 200 חולי סרטן קיבלו את התרופה

בצ’ילה קיים פיילוט של גידול קנאביס רפואי לטיפול בחולי סרטן, שהוקם בשנה שעברה והחל לפעול באפריל האחרון. האישור שניתן למכירת תרופות מבוססות קנאביס בבתי המרקחת במדינה יאפשר כעת לתעשייה הרפואית לצמוח מהר יותר ולהגדיל את מספר המטופלים.

בנוסף מדווחת סוכנות הידיעות כי בקרוב יתחיל הקונגרס בדיונים אודות שינוי מדיניות הסמים הכללית במדינה, ככל הנראה בעקבות שינוי הגישה באו”ם ובחינתה מחדש של מדיניות הסמים הבין לאומית.

ראו עוד:
תופעה בצ’ילה: אמהות מגדלות מריחואנה
ערוץ טלוויזיה חדש בצ’ילה יוקדש כולו לקנאביס
מדריך עולמי: 25 המדינות בהן הכי שווה לעשן קנאביס


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

Back to top button