בארץחדשות

יולי אדלשטיין בעד קנאביס: “ראיתי על אשתי כמה זה עוזר”

יו”ר הכנסת יוצא להגנת הקנאביס הרפואי ומספר כיצד עזר לאשתו שנפטרה ממחלת הסרטן. “אם לא הייתי יו”ר הכנסת היה לוקח לה הרבה יותר זמן לקבל רשיון לשימוש בקנאביס,” הוא אומר ומתכוון כעת לשים את כל כובד משקלו להקלה על החולים והמטופלים.

בהמשך לתמיכתו של מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו, שמדבר בשבועות האחרונים שוב ושוב בעד שינוי חוקי הקנאביס בישראל, מפרסם הבוקר (ד’) כתב ‘ידיעות אחרונות’ עקיבא נוביק, ראיון קצר עם ח”כ יולי אדלשטיין, יו”ר הכנסת, בו הוא מספר כיצד עזר הקנאביס הרפואי לאשתו שנפטרה לפני שנה וחצי ממחלת הסרטן.

ח”כ אדלשטיין, בדומה למשה פייגלין, נחשף לקנאביס הרפואי בעקבות מחלתה של אשתו שנעזרה בצמח להקלה על כאבים ומתכוון כעת לשים את כל כובד משקלו על הנושא ולקדם חקיקה שתקל על החולים והמטופלים.

יולי אדלשטיין קנאביס
יו”ר הכנסת יולי אדלשטיין: “ראיתי על אשתי כמה קנאביס עוזר”

“צריך לדבר על זה”

“אילו הייתי מורה ולא יו”ר הכנסת היה לוקח לאשתי הרבה יותר זמן לקבל אישור,” מודה אדלשטיין. “קשה מאוד לקבל אישור ואני בטוח שאנשים רבים גססו ולא קיבלו.”

“זה כבר מזמן לא נושא של חמומי מוח פרועים מול מעונבים כמוני,” הוסיף. “אני לא עישנתי מימיי ודווקא בתור אחד שלא נגע בסמים אני אומר שזה נושא שצריך לדבר עליו.”

“תומך בהקלה”

“אני בהחלט תומך במדיניות מקלה יותר כלפי החולים,” הוא ממשיך. “אומרים שלא הוכח שקנאביס מקל על כאבים. מה לא הוכח? ראיתי על אשתי כמה שזה עוזר. זה הרגיע כאבים והשפיע. בשלב מסויים זה הדבר היחיד שהקל עליה, כך שמאוד לא כעסתי על פייגלין וזנדברג שפעלו כדי להקל על חולים.”

“אם נגיד רק ‘לא לא לא’, נגיע למצב שבני משפחות יפעלו,” סיכם. “אם הייתי רואה בן משפחה שלי שסובל מכאבי תופת, לא הייתי הולך ומנסה לארגן מאיפשהו?”

אדלשטיין ריצה בעבר שלוש שנות מאסר במחנה כפייה סובייטי בעקבות אישום החזקת סמים – לאחר שב-1984 השתילה המשטרה הסובייטית כמה גרמים של קנאביס בביתו ועצרה אותו. ב-1987 השתחרר ועלה לישראל.

בהמשך היום פירסם ח”כ אדלשטיין סטטוס בפייסבוק ובו הסביר את תמיכתו: “בישראל מתחולל מזה זמן ויכוח על הלגיטימציה של שימוש בקנאביס רפואי,” כתב. “לפני כשנה ורבע הלכה לעולמה רעייתי טניה ז”ל, לאחר שסבלה ממחלת הסרטן ובמשך תקופה לא נמצא מזור למכאוביה זולת הקנביס הרפואי. לאור ניסיוני המר, ולאחר שראיתי מקרוב את יעילותו בהקלה על הכאב, אני סבור שהגיע הזמן להקל על חולים המטופלים באמצעות קנביס רפואי ולאפשר את השימוש בכך עם הרבה פחות מגבלות וביורוקרטיה. אין בכך כדי לקבוע דבר לגבי סוגיית “סמים קלים” באשר הם; אבל בנושא זה עמדתי חד משמעית, שכן למרות הסוף הטרגי חוויתי את ההקלה ויעילות הקנביס כמעט על בשרי.”

ראו עוד:
שמעון פרס על לגליזציה של קנאביס
כמה ח”כים (באמת) עישנו מריחואנה?


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

Back to top button