בארץחדשות

דנה בר-און אושפזה במיון: “מבחינתי הגיעו מים עד נפש”

ממשיך להתדרדר מצבה הרפואי של דנה בר-און לאחר שמשרד הבריאות מסרב להשיב את מינון הקנאביס הרפואי אותו היא נהגה לקבל – אמש היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במצב של מצוקת נשימה.

לאחר שמשרד הבריאות החליט להפחית את מינון הקנאביס של דנה בראון, אשר סובלת מניוון שרירים חמור, היא החליטה לעלות לירושלים בכדי להקים אוהל מחאה מול מעון ראש הממשלה. מאז חלפו כבר חודשיים, ולמרות החשיפה התקשורתית הרחבה לה זכה הסיפור, נראה שאת משרד הבריאות דנה כלל לא מעניינת.

אתמול בלילה, בדיוק כפי שהתריעה דנה בעצמה מספר פעמים בעבר, חלה התדרדרות במצבה – והיא פונתה באמבולנס לבית החולים הדסה עין כרם. שם, כשהיא כבר מתקשה להתנייד ללא כיסא הגלגלים, דנה סיפרה לנו אודות הסיוט המתמשך שלה: “הורדתי בשבעה פלוס שבועות האלה 7 קילו מהמשקל שלי, כיוון שאני לא יכולה לאכול כמעט מוצק. יש לי שריר בליעה מנוון… אני סובלת הרבה יותר מהתקפי רעידות, שרירים תפוסים.”

לא צריך להיות מומחה רפואי בכדי לשים לב להתדרדרות שחלה במצבה של דנה במהלך החודשיים האחרונים, התדרדרות שהביאה אותה כאמור לאשפוז בחדר המיון אמש במצב של מצוקת נשימה. כעת היא מתכוננת לשלב הבא במאבק מול משרד הבריאות עם עתירה לבג”ץ בתקווה שהמערכת המשפטית תעמוד לצידה בעקבות ההתפתחויות האחרונות:

“מבחינתי הגיעו מים עד נפש… מדובר כאן ברשלנות פושעת. אם חשדתם בי במשהו – בואו קחו אותי ותחקרו אותי. אבל בינתיים גזרו את דיני ונותנים לי להתנוון ברחוב מבלי שנעשה לי משפט צדק. אז השלב הבא הוא בג”ץ, ושם ייחשף מי הפושע האמיתי.”

ראו גם:
הכירו את לירן – מסורב קנאביס רפואי
יעל גרמן: “אין אפילו חולה אחד שצריך קנאביס ולא מקבל”

חדשות