בארץחדשות

מיכאל בן ארי: “תומך באי הפללת צרכני הקנאביס”

מיכאל בן ארי, חבר הכנסת לשעבר מטעם סיעת האיחוד הלאומי, תומך בהפסקת הפללת ורדיפת צרכני הקנאביס. “לא הייתי רודף את האנשים הפרטיים,” הוא אומר, אך מדגיש כי מתנגד ללגליזציה מלאה.

ד”ר מיכאל בן ארי, ח”כ לשעבר מטעם ‘האיחוד הלאומי’ ומי שעוסק בעיקר ביחסי יהודים-ערבים, מתבטא לראשונה גם בנוגע למדיניות הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

מיכאל בן ארי
ד”ר מיכאל בן ארי

בשיחה עם פעיל לגליזציה אשר עומד לדין על החזקת פחות מגרם אחד של חשיש, אמר בן ארי כי קשה לו לשמוע סיפור שכזה. “זה נשמע כמו התעללות מרושעת על לא כלום,” אמר, והוסיף כי הוא תומך בהפסקת רדיפת אלו הצורכים קנאביס לשימוש עצמי.

“בהחלט!” אמר בן ארי כאשר נשאל האם הוא תומך באי-הפללה של צרכני קנאביס פרטיים בביתם. “לא הייתי רודף את האנשים הפרטיים,” הוסיף, “אבל כן רודף את מי שמעודד ועושה מזה קופה.”

עם זאת הוא ביקש להדגיש כי הוא מתנגד ללגליזציה וכי הוא רואה בה סכנה. “לא מעוניין שעל המדפים בחנויות ובקפיטריות ימכרו סוגי קנאביס ושחברות יפרסמו ויעודדו את השימוש בו ואת הבריחה מהמציאות,” אמר. “ההיתר הסוחף עם האלכוהול לא יכול להכשיר את הסם. אני כמנהיג, רואה בזה סכנה.”

בכך מצטרף בן ארי לחברו לסיעה לשעבר, פרופ’ אריה אלדד, שכבר הביע תמיכה בהפסקת המלחמה בסמים ומעבר לשיטות טיפוליות ואף הגיש הצעת חוק לקידום הקנאביס הרפואי.

ראו עוד: ח”כים תומכים בלגליזציה
ראו עוד: ח”כ שטבון: “עצרו את מצעד הקנאביס”
ראו עוד: נפתלי בנט: “מתנגד לחוק הקנאביס החדש של פייגלין”


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

Back to top button