בית / כל הכתבות / בארץ / גילי מוסינזון יוצא מהארון הירוק: “גם אני אוהב פסטו”

גילי מוסינזון יוצא מהארון הירוק: “גם אני אוהב פסטו”

הכדורסלן המוכר יוצא מהארון הירוק ומודה בחיבתו לצמח הקנאביס. “ביום שהחלטתי להירדם בלילה ללא כאבים, זה היום שהפכתי לפושע. פושע פסטו,” כתב בסטטוס שפירסם בפייסבוק.

גילי מוסינזון, כדורסלן העבר ששיחק בהפועל ת”א ובהפועל גליל עליון, יוצא מ”הארון הירוק” ומודה כי הוא צורך מריחואנה וחשיש להקלה על כאבי הברכיים שלו.

גילי מוסינזון

גילי מוסינזון

הבוקר, בעקבות הדיווח על חקירת המשטרה במסגרתה הודה כי רכש חשיש בשווי 2,000 ש”ח במהלך 8 חודשים וב-5 הזדמנויות שונות, פירסם מוסינזון סטטוס בדף הפייסבוק שלו ובו יצא כנגד הדלפות חוקרי המשטרה ובעד שינוי החוק והפסקת רדיפת צרכני הקנאביס. “אפשר לישון בשקט – יש משטרה בישראל,” כתב. “ולא סתם משטרה, אלא אחת שיודעת להדליף בדיוק מה שבא לה מחדרי החדרים, בדיוק כמו אחרון היחצנים והספיניונרים.”

“פסטו” ו”זיתים שחורים”

“עכשיו כשלכאורה אין לי מה להסתיר אני לפחות יכול לשאול שאלות כגון מה בדבר צנעת הפרט והזכות שלי שלא יפרסמו ברבים את משיכתי ל״זיתים שחורים״ אחרי שבוודאות אני מעדיף ״פסטו״,” התייחס מוסינזון לדיווח על ממצאי החקירה בו נטען כי הוא נהג להשתמש בשמות הקוד “פסטו” ו”זיתים שחורים” לכינוי המריחואנה והחשיש.

מוסינזון, בן 35 ואב לשני ילדים קטנים, הבין שהמשטרה מחפשת אחריו לאחר ששלושה שוטרים הגיעו לביתה של אמו בשעה 6:00 בבוקר בחיפוש אחריו. “אמרתי לבוס בעבודה שאני דרוש לחקירה והוא מצידו כבר הנהן בחיוך. אני פחות חייכתי כששהיתי במשך כמה שעות בתא מעצר קטן ומטונף בשיט עם כמה שבח״ים אזוקים ברגליהם, ואני נקרא לחקירה ושוב חוזר לתא למצוא את הפינה הכי פחות מלוכלכת בחדר 2 מטר על 2 מטר.”

“אני פושע?”

“השעות עברו כמו ימים ומצידי רק חשבתי על עידו ואדם הילדים שלי,” הוא כותב. “כל מה שעבר לי בראש הוא שאני חייב לצאת מפה כמה שיותר מהר כי הרי לילדים יש היום חוג כדורגל, ואבא אף פעם לא מפספס חוג. ביני לבין עצמי לא הייתי מוכן לקבל את העובדה שאני פושע.”

מוסינזון, שמשחק כדורסל מקצועני כבר 20 שנים, סובל בעקבות כך מכאבים קשים בברכיו. “אני מוכר בביטוח הלאומי כנכה 15% והכל עקב הברכיים הבעיתיות שלי. אותן ברכיים שעברו 5 ניתוחים ובתוכם לא בטוח שנשאר בהן סחוס או גיד שלא נקרע,” כתב. “למעשה כיום אני בן 35 עם ברכיים של בן 65 כתוצאה ישירה של כל הדאנקים אותם הייתי מטביע יום אחרי יום במשך שנים. עם ברכיים כאילו היום יום הוא פחות פשוט ואף קצת מסובך, ובעיקר כשמתקרר, ובמיוחד בלילות ללא שינה ועם הרבה כאבים בלתי נסבלים.”

ליריקה להמונים

כשחקן כדורסל מקצועני נאלץ מוסינזון להתמודד עם כאבים רבים שבעקבותיהם הוצעו לו לא אחת כדורים ומשככי כאבים שונים.

“במהלך שנות הקרירה שלי כשחקן כדורסל מקצועני קיבלתי מהקבוצות בהן שיחקתי ובנבחרות ישראל מאות כדורים ומשככי כאבים כמקובל בענף תחרותי כמו הכדורסל,” הוא אומר. “השיא היה לפני כשנתיים בערך כאשר המליץ לי מומחה לכאב אליו הופנתי מקופת החולים לנטול ‘ליריקה’, תרופה לשיכוך כאבים, על מנת לטפל בתופעות הלוואי של הברכיים שלי. אחרי סחרחורות והקאות החלטתי שזה לא בשבילי. ליריקה היתה מבחינתי הסוף.”

אי הפללה

“כיום יותר ויותר מדינות משנות את החוק לגבי אי-הפללה וכן מתירות למעשנים רבים לצרוך קנאביס לצרכים חברתיים וכמובן לצרכים רפואיים. כרגע אני נמצא בתהליך מול מרפאת כאב להסדרת נושא הקנאביס.”

“חוק פקודת הסמים המסוכנים ככל הנראה לא התעדכן והמשטרה ממשיכה לרדוף את המעשנים שלא לצורך,” הוא כותב. “ביום שהחלטתי להרדם בלילה ללא כאבים, זה היום שהפכתי לפושע.”

“מזל שאנחנו לא בשנות השמונים או התשעים, שם כתבה מסוג זה היתה מחסלת אותי עד עפר,” סיכם.

אנו מברכים את גילי שבניגוד למפורסמים כמו עדי אשכנזי (ראו כאן), מעיז להודות כי גם הוא נהנה מצמח הקנאביס וקורא לשינוי החוק המפליל את צרכניו.

ראו גם: גבי גזית יוצא מהארון הירוק: “עישנתי את כל סוגי הסמים”

תנו לייק וקבלו את כל העדכונים גם לפייסבוק